Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie myjki Parkside z Lidla. Zakupiłem ją jakieś dwa lata temu, ogólnie w swojej cenie maszyna przyzwoita i jestem zadowolony z jej pracy mam natomiast problem z wężem. Jest strasznie sztywny i bardzo sprężynuje. Zastanawiałem się nad wymianą na jakiś wąż z Karchera lub innej myjki i mam pytanie czy ktoś wykonywał już coś takiego? Nie rozbierałem jeszcze uchwytu na wąż i nie wiem jak to jest w środku podłączone. Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki odnośnie tego czy da się coś takiego zrobić, a jeżeli tak to jaki wąż byście polecali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemekc1 Wejdź na https://sklep.techkar.pl/waz-do-zakucia-nylon,3,5777,2235 . Zpytaj czy mają końcówki pasujące do Twojego modelu do zakucia . Jeśli nie to wykorzystaj ze starego węża, czyli odcinasz na długość powiedzmy 10-15 cm i dokuwasz do nich nowy wąż. W sieci są gotowe węże za nieduże pieniądze ale na ile elastyczne to nie wiem.  

Są węże do zakucia wysoko elastyczne ale wartość np 10 metrów może się zrównać z wartością Twojej myjki. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam od dobrych 2 lat Nilfiska 120.7 kupionego za 280zł i na moje potrzeby wystarcza. Auto opłucze, kostke umyję, nawet saiding mu sie nie oparł... pracuje na 2 filtrach, zawsze woda jest spuszczana po zakonczonej pracy i nic jej nie jest.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JPZ napisał:

Możesz napisać wiecej? Bo chyba pół forum kupiło tą myjkę 😉

Nie wiem nic więcej, bo mieszkam 700km od nich. Szukali czegoś do ok 400zł a na forum była w tej cenie polecana więc kazałem im kupić. 2 użycia i myjka ciągle dopompowuje ciśnienie jak nie pracuje i wylatuje z niej woda ze środka. Coś musi być pęknięte. Mają przysłać kuriera i zabrać na naprawę/wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, JPZ napisał:

@edek86 u mnie powodem dopompowywania jest cieknąca woda z lancy, sama myjka wydaje się być ok. 

Uszczelniacz gdzieś puścił, albo plastikowe złącze.

Najlepiej kup pistolet z mosiężnym wkładem, wtedy te tandetne plastiki w pistolecie Ci nie popękają.

Chyba że do Parkside nie idzie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 maja w Lidlu pojawi się myjka Parkside 1800 W, ciśnienie robocze 135 bar. Ktoś testował? Czy za 300zł lepiej szukać czegoś innego. 
Potrzebuję do okazjonalnego umycia auta. W zamyśle chciałbym też dokupić pianownicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 maja w Lidlu pojawi się myjka Parkside 1800 W, ciśnienie robocze 135 bar. Ktoś testował? Czy za 300zł lepiej szukać czegoś innego. 
Potrzebuję do okazjonalnego umycia auta. W zamyśle chciałbym też dokupić pianownicę. 
Raczej nie, to nowość na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 maja w Lidlu pojawi się myjka Parkside 1800 W, ciśnienie robocze 135 bar. Ktoś testował? Czy za 300zł lepiej szukać czegoś innego. 
Potrzebuję do okazjonalnego umycia auta. W zamyśle chciałbym też dokupić pianownicę. 
135bar to ciśnienie maksymalne, więc robocze będzie niższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy użytkuje ktoś myjkę Karcher HD 5/15C ?
Chciałbym kupić coś dla siebie, takiego bardziej porządnego i nie bardzo mogę się zdecydować. Może poleci ktoś jakiś inny model myjki tak do ok 2500 - 3000? Bardzo proszę o poradę

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marino166 napisał:

Koledzy użytkuje ktoś myjkę Karcher HD 5/15C ?
Chciałbym kupić coś dla siebie, takiego bardziej porządnego i nie bardzo mogę się zdecydować. Może poleci ktoś jakiś inny model myjki tak do ok 2500 - 3000? Bardzo proszę o poradę

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

 

1 godzinę temu, alexander napisał:

Może Kranzle K 1050 TS T?

Jeśli masz budżet do około 3 tys. to dołóż do Kranzle  serii XA 15 lub XA 17.

Jest w promocji obecnie.

http://www.sklepkranzle.pl/rozwin/seria_-_x/

XA 17 TST będzie odpowiednikiem dobrego okrągłego Karchera hd 6/15 CX

http://www.ceneo.pl/49700202;pla?se=KB6Vg_3NJL2BF1SRdmPrxfUL_WUc7rQs&gclid=EAIaIQobChMI05KPsIX14QIVkIGyCh18AgLeEAQYAiABEgK5A_D_BwE#tab=click/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.