Skocz do zawartości

Black Hole Poorboy's - glaze czy cleaner?


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio na ciemne Punto położyłem BH i na to selanta TurtleWax EG = wygląda fajnie i trwałość powinna być ok.

 

Sprostowanie - przed BH użyłem cleanera Temachem C&S i zmywacza silikonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak nakładacie BH? ja jak narazie nakładam ręcznie słoneczkiem Megsa po czym poleruję fibrą po 10-15 min. a jak u was to wygląda? nakłada ktoś maszyną? obecnie mam rotcję EPL-11. nie mam jeszcze DA. no i pytanie ogólnie o politury... lepiej nakładać ręcznie czy maszynowo? czym lepszy efekt osiągniemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nakładam i ręcznie i DA. Różnicy nie widać za bardzo szczerze mówiąc.

 

Jeśli maszyną to na niebieskim padzie 3M.

Jeśli ręcznie to miękką stroną Tri-Color'a.

 

Cleaner zawsze na DA (żółty pad 3M).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nakładam i ręcznie i DA. Różnicy nie widać za bardzo szczerze mówiąc.

 

Jeśli maszyną to na niebieskim padzie 3M.

Jeśli ręcznie to miękką stroną Tri-Color'a.

 

Cleaner zawsze na DA (żółty pad 3M).

to pod BH jeszcze coś kładziesz? jeżeli auto jest po korekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Na BH kładę wytrzymałego selanta zawsze. Często jest to TW PEG - BH daje wygląd a selant trwałość.

 

Na BH, który zbyt trwały nie jest selant leży 2-3 miesiące - a wygląd zgoła inny niż bez BH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, jako że nie mam teraz obecnie czasu ani miejsca na detaling swojego Golfa to przed zimą oddałem auto do jednej z wrocławskich firm zajmujących się auto detalingiem.

Wyglinkowano mi lakier położono Black Hole na to wosk Collinite 476. Po odebraniu samochód się świecił występował Wet Look lecz po około dwóch tygodniach wydaje mi się że błysk opadł lakier jest świeży w dalszym ciągu lecz wydaje mi się że bardziej matowy... w czym może tkwić problem. Na wiosnę chcę się zabrać samemu za pracę. Po przeczytaniu tematu nie mam w dalszym ciągu odpowiedzi co później na Black Hole by cieszyć się jak najdłużej mokrym lustrzanym efektem, z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed zimą oddałem auto do jednej z wrocławskich firm zajmujących się auto detalingiem.

Wyglinkowano mi lakier położono Black Hole na to wosk Collinite 476. Po odebraniu samochód się świecił występował Wet Look lecz po około dwóch tygodniach wydaje mi się że błysk opadł lakier jest świeży w dalszym ciągu lecz wydaje mi się że bardziej matowy... w czym może tkwić problem.

Który to taki mądry zakład, że na Black Hole kładzie Collinite 476 i to przed zimą? Wosk spłynie momentalnie. Po Black Hole nic się nie trzyma na lakierze. Dla mnie zbędny produkt, bo już wyrosłem z woskowania co drugi dzień :)

 

To jest oczywiste, że blask będzie po czasie mniejszy. Nic nie jest wieczne. Czym myjesz auto? Podstawa to odpowiednia PIELĘGNACJA. Efekt nie utrzyma się sam, trzeba o to dbać. Do tego służą QD czy spray wax'y. I przede wszystkim szampon musi być przyjazny dla wosku. Przekonałem się już, że lepiej zapłacić za szampon więcej niż stosować tańsze szampony. Auto to nie tylko lakier, ale także uszczelki gumowe, plastiki, etc. I mycie ma być przyjemnością. Dla mnie to kluczowe kryterium przy wyborze szamponu. Są czasami dobre szampony, ale nie mają tego "czegoś", mycie nie sprawia frajdy... Niby jest piana, niby jest poślizg, ale czegoś brakuje. I jeśli miałbym doradzić szampon to polecam Duragloss #901. Jeden z moich ulubionych, jeśli nie ulubiony. Fajny jest też Dodo BTBM, ale wychodzi jednak drożej i zapach ma w moim mniemaniu gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Maciek-, przed zimą nie kładzie się BH. A tak normalnie to cokolwiek nie położysz na niego spłynie po 2-3 tyg w niektórych warunkach szybciej. BH jest fajny, żeby zrobić WOW na jakimś zlocie albo jak lubisz często woskować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle przesadzacie, u mnie na BH Dodo Purple Haze leżał 1,5msca i żył jeszcze jak go ściągałem. Nie używałem żadnych QD a myty był Dodo BT . Twierdzenie że na BH wszystko spływa po tygodniu można sobie między bajki włożyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu nie ale nawet twardziel jeśli chodzi o wytrzymałość Turtle Wax Platinum Extra Gloss leży na nim max. 2 miesiące (lakier po korekcie). Położony na cleaner leży spokojnie 2x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
-Maciek-BH jest fajny, żeby zrobić WOW na jakimś zlocie albo jak lubisz często woskować ;)

 

Ja kupilem BH z przekonaniem, ze bedzie go mozna nakladac juz na LSP, wlasnie po to zeby odswiezyc, podbic kolor i wet look. Czy PH zadziala negatywnie na LSP, nada sie do takiego podbicia koloru i blasku i zamaskowania powstalych w sezonie rysek :?: Bede go mial dopiero w piatek i zrobie testy Achillesem i Prima Amigo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.