Skocz do zawartości

Black Hole Poorboy's - glaze czy cleaner?


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

Sledzę temat i mam lekki zgryz. Obecnie posiadam i używam PBBH - jestem zadowolony.

Ale jako detailingowa niespokojna dusza - wiecznie poszukuję :-]

Zastanawiam się nad zakupem UDS lub CG Black Light.

UDS był wspomniany w odniesieniu do PBBH a jak z Black Lightem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

panowie zamiezam na PB BH zalozyc megsa 16 mirror glaze orjentuje sie ktos jak to z trwaloscia bedzie tego wosku z takim podkladem?

czy po glinkowaniu i usuwaniu rys MG UC mam uzyc cleanera jakiegos czy wystarczy odrazu BH aplkowac na auto?

i w jakim odstepie czasowym nakladac wosk po nalozeniu BH bo jedni pisza ze odrazu mozna a inni ze po godzinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po UC użyłem cleanera a potem BH i po spolerowaniu kładłem wosk PB Nattys Blue

 

masa140 i ile taki zestaw ci wytrzymal na aucie?

 

Dołączam siędo pytania, + może masz porównanie z tym ile wytrzymał bez BH?? Tzn. jak mocno BH osłabia ten wosk??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi msc wystarczy i tak ciezko bedzie wytrzymac tyle bez grzebania przy aucie

pozyjemy zobaczymy zrobie tak:

mycie na 2 wiadra

glinka

MG UC

PB BH

MG 16

mycie jak zwykle co tydzien zakoncozne nakladaniem QD fk 425 extra slick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donatel, sproboj dac 2x BH kladzione z przerwa, ja dawalem z godz przerwy miedzy BH i potem wosk. Wizualnie zalezy od koloru lakieru widoczna roznica :)

 

Jedno wozidło mam czarne drugie ciemno zielone. Więc efekt powinien być konkretny :-] Długo pracujesz z BH czy raczej rozmasowanie-przyschnięcie-fibra?

Bo cleaner wiadomo trzeba dopracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat BH nakladam polerka rotacyjna na niebieskim 3M, albo czarny Urbana i nakladam, wypracowywuje i scieram tylko to co pozostaje ;) Recznie nawet nie dzialalem, ale niewielka ilosc na pad z mikrofibry i do momentu az zacznie znikac dzialasz. Potem mikrofibra i bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerkę planuję kupić gdzieś na przełomie kwiecień/maj, więc na razie będę leciał ręcznie. Ale to chyba aż tak ciężko się nie wypracowuje ;)

 

PS. Pady już mam FlexiPads, ale ten żółty chyba jednak kiepski do glaze'ów. Dobrze że mam ich czarne wafle, wydają się perfect w tym celu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bede BH nakladal zoltym padem megsa czekal az wyschnie po czym polerowal fibra bedzie ok czy polecacie jakis inny sposób nakladania tego?

Wg PB tak sie go powinno właśnie nakładać, kiedyś ktoś na tym forum strzelił żeby nakładać padem bawełnianym lub fibrowym i machać do wypracowania. Taka metoda jest chyba najgorsza ze wszystkich, żeby ręcznie wypracować BH namachałem się jak dzik.

 

Co do trwałości to mi sekwencja DJ LP + BH + Coli wytrzymywało 3 miechy latem myte DG 901 i traktowane Pro Detailerem od CG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawałem bardzo mało na auto może z 25-30ml mi schodziło. Dla mnie jego konsystencja była za gęsta dlatego trzeba było się namachać. Nakładanie colli przy BH to była bajka. Na ten sezon mam AG UDS jeszcze nie nakładałem ale już po konsystencji widzę, ze będzie chyba lepiej niż z BH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.