Skocz do zawartości

Black Hole Poorboy's - glaze czy cleaner?


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

Ja najbardziej bym się słaniał ku Prima Amigo lub Britemax Black Max. Wrzuciłem w dział ogłoszeń ofertę kupna na testy ale widzę strasznie mało popularne to środki u nas więc pewnie skończy się na kupnie całego opakowania ale mam nadzieje, ze się nie zawiodę i nie wypadną gorzej niż stary znany BH ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro koledze dareme89 wosk Colli leżał na Cherry 2 miechy, a mi na BH spokojnie 3 to chyba jednak na BH trzymają się lepiej. Z resztą to logiczne BH to czysty Glaze a Cherry to AIO.

 

Ja jednak zdecydowałem się na Prima Amigo w przyszłym tygodniu mam mieć. Zobaczymy jak wypadnie w porównaniu do BH :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 2 lata ma lakier ale Nero 601 to cholernie trudny w utrzymaniu lakier w dodatku miękki :/ Co do amigo to jak zrobię teścik na pewno coś naskrobie o nim jednak nie prędzej niż połowa lipca bo będę go miał najwcześniej w przyszłym tygodniu, a za tydzień i tak wybywam na wakacje wiec dopiero po powrocie będę testował. Może nawet jakieś 50/50 z BH zrobię jak nie zapomnę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Skoro koledze dareme89 wosk Colli leżał na Cherry 2 miechy, a mi na BH spokojnie 3 to chyba jednak na BH trzymają się lepiej. Z resztą to logiczne BH to czysty Glaze a Cherry to AIO.

 

Troszkę kotleta odgrzewam, ale:

Czemu na AIO wosk ma się trzymać gorzej? przecież nie dość że zawiera cleanery, to jeszcze syntetyk w nim zawarty jest idealnie przystosowany do wiązania się z resztą jego składników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodam od siebie takie małe przemyślenie, odnośnie aplikacji BH. Chociaż w instrukcji jest napisane, że można nakładać w pełnym słońcu, to raczej polecam nakładanie w cieniu i na nie rozgrzanym lakierze. Nie wiem czym to jest spowodowane ale nakładałem w słońcu jak i w cieniu i jest spora różnica. W cieniu BH bardziej"asymiluje"się z lakierem, lepiej wypełnia defekty i jest większy "wet look", no i na tak przygotowanej powierzchni wosk leży dłużej. Nakładanie w słońcu BH jest mniej skuteczne a zarazem widowiskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu postaram się zaaplikować na swoje autko BH maszynowo. Spróbuję też zrobic małe porównanie z CHG Wet Mirror Finish, bo akurat jeszcze sporo go mam, a nie próbowałem nakładać maszynowo. Co polecacie jako Cleaner pod BH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaaplikować na swoje autko BH maszynowo. Spróbuję też zrobic małe porównanie z CHG Wet Mirror Finish

Jestem bardzo ciekawy porównania bo mam Wet Mirror Finish i zastanawia mnie, czy Black Hole jest od niego lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie jako Cleaner pod BH?

Obojętnie co, leżał na Achillesie, Sonusie,Dodo a z tego co zauważyłem to im mniej wypełniaczy w cleanerze tym BH dłużej leży i lepiej "wiąże"się z lakierem.

Jakieś dwa tygodnie temu przetarłem lakier cleanerem, później przemyłem IPĄ, na to poszedł BH i jakoś tak mam wrażenie,że wygląda lepiej niż po samym cleanerze, nie wiem jeszcze jak z trwałością. To takie moje subiektywne zdanie, test dla samego siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co polecacie jako Cleaner pod BH?

Jakieś dwa tygodnie temu przetarłem lakier cleanerem, później przemyłem IPĄ, na to poszedł BH i jakoś tak mam wrażenie,że wygląda lepiej niż po samym cleanerze, nie wiem jeszcze jak z trwałością. To takie moje subiektywne zdanie, test dla samego siebie :)

 

Ja mam taki sam schemat postępowania z BH :) Jak kładłem go od razu na cleaner, to miałem też wrażenie, że szybciej traci efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Powiedzcie mi jaka powinna być prawidłowa kolejność przy korekcie lakieru

Glinka>UC>Cleaner>BH>Dodo Purple haze

 

czy może bh na końcu?

 

To jak to w końcu jest.. Bh to cleaner czy co?

Sam szukam zestawu i myślałem nad czymś takim

 

Glinka>UC>IPA>BH>#915

 

Ale teraz to już kompletnie zgłupiałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.