Skocz do zawartości

Black Hole Poorboy's - glaze czy cleaner?


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym BH odpuścił, Fusso samo w sobie dosyć dobrze maskuje. Według mnie najlepszą opcją będzie Lime Prime i na to Fusso, jeżeli chcesz to możesz wymyć IPA, ale nakładałem prosto na LP i taki zestaw działał bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam na myśli minimum z 4 miesiące.

BH świetnie podbija efekt, szkoda go nie użyc bo akurat mi przyszedł.

 

jak już mam BH szkoda by było to zostawić na bok. a jaki wosk proponujecie po BH ?

jest sens wgl uzywać i dodo i bh na raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam na myśli minimum z 4 miesiące.

BH świetnie podbija efekt, szkoda go nie użyc bo akurat mi przyszedł.

 

jak już mam BH szkoda by było to zostawić na bok. a jaki wosk proponujecie po BH ?

jest sens wgl uzywać i dodo i bh na raz ?

Coś za coś, albo efekt albo trwałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

 

co myślicie o zastosowaniu tego środka do odświeżenia czarnego lakieru na ramie rowerowej? Pytam, bo na allegro można kupić tester tego środka, który spokojnie wystarczyłby mi do odświeżenia 2 rowerów.

 

Oczywiście nie zależy mi na usunięciu wszystkich mankamentów - to w końcu rowery - chciałbym po prostu trochę zregenerować lakier i pozbyć się jakichś drobnych zmatowień.

 

I jeszcze jedno pytanie - czy środek z czarnym pigmentem można stosować na miejsca, w których są naklejki w innym kolorze? Naklejki są pod warstwą lakieru, ale czy pigment nie spowoduje, że wypełnione nim rysy będą się odcinały na tle naklejek?

 

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę!

 

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie będziesz miał problem to wypracować, a maszyna i tak uszkodzi Ci naklejki.

 

Z doświadczenia doradzę jakieś AIO, ja czarną wypłowiałą ramę od roweru doprowadziłem do fajnego stanu przy pomocy AF Tripple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! AIO jest kuszące, bo byłoby najprościej.

 

Poczytałem trochę o tym, jak powinno się to robić w przypadku samochodów, ale nie do końca potrafię to odnieść do rowerów. Wiadomo, że nie chciałbym inwestować za wiele, stąd moje pytanie o próbkę Black Hole.

 

Moje rowery na ramach ze stali cro-mo mają bardzo ładny lakier typu metalic i te drobne niedoskonałości jak się domyślam są na zewnętrznej bezbarwnej warstwie. Może powinienem zastosować Meguiar's Ultimate Polish (też jest próbka na Allegro) albo SwirlX i poźniej jakiś wosk dla zabezpieczenia? Na wyobraźnie podziałały mi obrazki w tutorialach Meguiara - że lepiej delikatnie wypolerować wierzchnią, "zużytą" warstwę niż ją tymczasowo wypełniać.

 

below_defects.gif

 

Myślałem, żeby taką procedurę przeprowadzać raz góra dwa razy w roku. Przepraszam, za OT, ale mam za mało postów i nie mogę założyć osobnego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

622214 Chodziło mi bardziej o to, że BH lepiej nadaje się na maszyne

Masz rację. Ale ręcznie też wypracuje, a już na cienkich rurkach ramy rowerowej, zajmie mu to moment.

 

kuba - BH nie ma żadnych własności ściernych, to zwyczajnie dobry "oszust". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre ścierne AIO to DG 671. Położyłem na lekkie rysy na jednym elemencie i jeśli faktycznie to jest usunięte a nie zamaskowane to to jest rewelacyjny produkt. Nie mam IPY i czasu aby to wymyć, leje cały czas więc czas pokaże stan lakieru wróci czy nie. Lekki minus to taki że to niby zabezpiecza itp, aczkolwiek na krótko. Ale za wiele nie ma co wymagać od AIO jeśli chodzi o zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć,

 

Trochę podbije temat, bo się pogubiłem...

 

Mam black hole, sealant Blitz od czasu do chemical i moving dew od shinny garage.

Mam też piany red devil i fruity od Sg.

 

W jakiej kolejności użyć tych produktów?

 

Piana red devil, piana fruity, black hole, sealant i morning dew?

W jakich odstępach czasu?

 

... Dopiero zaczynam..

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam black hole, sealant Blitz od czasu do chemical i moving dew od shinny garage.

Mam też piany red devil i fruity od Sg.

 

W jakiej kolejności użyć tych produktów?

 

Piana red devil, piana fruity, black hole, sealant i morning dew?

 

Dwie piany ? SG Red Devil to nie piana, a środek czyszczący typu degreaser, który możesz wykorzystać zamiast (lub razem z) piany. Piana to tzw. mycie wstępne, po którym należy wykonać mycie właściwe, czyli szampon, dwa wiadra i rękawica/gąbka. Jeżeli zamierzasz pominąć dekontaminację, to podana przez Ciebie kolejność jest ok - BH i sealant. QD stosujesz dopiero po kolejnym myciu auta, jako odświeżenie zabezpieczenia, znajdującego się na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, troszkę skrót myślowy przez sposób aplikacji (pianownicą).. Z resztą chłopcy w sklepie chyba zasugerowali właśnie takie użycie (najpierw jedna piana (ups.. Degreaser), potem druga, ale ponieważ nie pamiętam to nie będę wspominał ktory:)..

 

A sam pomysł z łączeniem RD i fruity - super, "zaoszczedze" jeden przebieg.

 

Jakieś trzy tygodnie temu zaaplikowalem Blitz, mogę teraz użyć combo RD+fruity i potem BH i Blitz? Sama polerka BH wystarczy przed nałożeniem Blitz, czy dłużej poczekać? Polerka ręczna, więc pewnie z godzinkę się zejdzie..

 

Oczywiscie mycie na dwa wiadra jest, nie pisałem bo to było oczywiste :)

 

Dzięki za odpowiedź!

 

 

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Panowie taka sytuacja ;)

 

Robilem kilka dni temu auto

Glinka, cleaner, Black Hole, Colli 476

Efektem BH bylem zaskoczony bardzo pozytywnie.Pierwszy raz go uzylem

Po nalozeniu drugiej warstwy BH to juz byl oczoplas ;)

Wiec sobie mysle ze jak przyjdzie colli to jeszcze lepiej bedzie i tu moje zdziwienie

Po wypolerowaniu colliego lustro sie utrzymalo ale oslabla glebia koloru

Bylo to na tyle widoczne ze sasiad ktory przechodzil zauwazyl to pytajac czy blotnik mam w innym kolorze (na blotniku byl BH bez colli maska juz z colli)

Calosc aplikowalem recznie

Po nalozeniu colli na blotnik barwa sie wyrownala ale jednoczesnie tracac glebie

 

Prosze doradzcie mi czy to normalne czy moze jednak uzyc innego jakiegos konkretnego wosku na BH aby utrzymacz efekt po BH

Rozumiem ze zostawienie samego BH bez przykrycia mija sie z celem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.