Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nic takiego mi się nie przytrafiło, ale też czasami psikałem obficie, więc może coś się osadziło na aucie. Pozostaje odtłuścić lakier i na nowo popsikać BSD czy dalej to samo... Nic Ci się z nim nie stało (stał na mrozie itp.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja mam takie spostrzeżenie w porównaniu do mojego auta z BSD i innych stojących na parkingu. Jeśli spadnie deszcz, to inne auta są po kilku godzinach suche. Na moim aucie kropelki po deszcz utrzymują się nawet 2-3 dni. Też tak macie? To "wada" wyłącznie BSD czy wszystkich QD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wada? Ja bym tego wadą nie nazywał. Masz kropelkowanie, to oczywiste, że woda nie spłynie z auta pozostawiając plamy, smugi, itp tylko będziesz miał kropelki. Przejedź się autem to zobaczysz jak ta woda ucieka z lakieru nie pozostawiając praktycznie żadnych śladów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jeśli autem jeździsz sporadycznie i stoi pod chmurką, wtedy szczególnie latem, gdy ci się zakurzy następnie popada i nigdzie nie pojedziesz,żeby krople spłynęły, lecz tak sobie po prostu wyschną na lakierze to będziesz miał centki z kurzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedź się autem to zobaczysz jak ta woda ucieka z lakieru nie pozostawiając praktycznie żadnych śladów..

Wiem. Wystarczy runda dookoła osiedla i auto jest praktycznie suche. Ale przecież nie będę jeździć autem po każdym deszczu :kox:

 

Martwię się o to, że na przykład krople do deszczu + słońce mogą narobić bałaganu na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
A ja mam takie spostrzeżenie w porównaniu do mojego auta z BSD i innych stojących na parkingu. Jeśli spadnie deszcz, to inne auta są po kilku godzinach suche. Na moim aucie kropelki po deszcz utrzymują się nawet 2-3 dni. Też tak macie? To "wada" wyłącznie BSD czy wszystkich QD?

 

Coraz więcej osób nie tylko w Polsce zauważa ten problem szczególnie jak auto długo stoi pod chmurką, dlatego coraz więcej słyszy się o powłokach hydrofilowych które skupiają się na pozostawieniu na aucie równej tafli wody ale maksymalnie jak najcieńszej żeby odparowanie jej było bardzo szybkie.

 

Taka powłoka ma świetne zastosowanie np. na szybach w nieruchomościach.

 

 

Kolejny dowód na to że zabezpieczenie musi być dobrane pod konkretną osobę i sposób użytkowania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rustin - gdy na początku używałem czystego BSD, aplikowałem go na aplikator z MF, a nie bezpośrednio na lakier. Od dłuższego czasu jednak, gdy (co prawda rzadko) sięgnę po BSD, używam mieszanki BSD - CG V7 (proporcje "na oko" 3:1) i problemu ze smużeniem nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie sonaxa - praktyczne. Dziś auto umyte, wyglinkowane jak również nałożone AIO Cherry Glaze. Efekt dość fajny. Jednak po nałożeniu przeszkodził mi deszcz i z racji tego, że autko nie ma gdzie stać zmokło. Teraz pytanie. Czy jutro mogę psikać na to BSD, czy umyć auto po deszczu szamponem a potem BSD, czy od nowa nakładać AIO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem BSD zaraz na drugi dzień po tym, jak nałożylem Cherry. W moich oczach na pewno nie było gorzej. Wg mnie auto jeszcze lepiej wyglądało :-) a tak przy okazji - jest sens na Cherry kłaść wosk, skoro samo cherry już go posiada w jakimś stopniu?

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.