Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, powerf napisał:

@czester To powiem ci że od kilku tygodni testuję inny patent, mianowicie do mycia bezwodnego przy użyciu ech2o dodaję trochę BSD i dzieki temu za jednym zamachem mam zarówno auto umyte jak i zabezpieczone, hydrofobowość od BSD utrzymuje się spokojnie 2 tygodnie, a jako że swoje auto myję z reguły co tydzień, to w zupełności taki zabieg mi wystarcza.

A dawkuję tak, by w roztworze do mycia bezwodnego było Ech2o w stężeniu 1:15-1:20 i dodaję wtedy tyle bsd aby jego stężenie było ~1:10.

Czyli np: 300ml wody + 20ml Ech2o + 30ml BSD.

Efekt miazga, mycie i zabezpieczenie w 1 kroku, pół godziny roboty.

 

Ok, a jak to wpływa na lakier?

Psikasz na lakier, a potem docieranie tylko mikrofibra? Na yt widziałem właśnie jak koleś mył auto woda z dodatkiem bsd w proporcji 3:1 - psikal na lakier roztwór, na mikrofibrę bsd i przecierał... Ale czuję, że będzie za to lincz na forum 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szpako99 @Szpako99 mam gdzieś kto coś sobie o tym myśli, ważne że to działa i nie robi bałaganu na lakierze jak co niektórzy twierdzą. Do tego jest skuteczne.

Natomiast nie myję samym bsd z wodą, bsd dodaję do Ech2o, to Ech2o jest u mnie głównym składnikiem a bsd tylko podbija kropelkowanie.

Szczerze mówiąc to mnie śmieszy jak ktoś kto w życiu nie spróbował takiej techniki a wypowiada się jakie to szkody na lakierze wyrządzi. Ja od roku tak myję tydzień w tydzień i jakoś nie mam matowego od rysek lakieru, jasne że pojedyncze mikroryski się pojawią, chociażby od wycierania czy suszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, powerf napisał:

@Szpako99 @Szpako99 mam gdzieś kto coś sobie o tym myśli, ważne że to działa i nie robi bałaganu na lakierze jak co niektórzy twierdzą. Do tego jest skuteczne.

Natomiast nie myję samym bsd z wodą, bsd dodaję do Ech2o, to Ech2o jest u mnie głównym składnikiem a bsd tylko podbija kropelkowanie.

Szczerze mówiąc to mnie śmieszy jak ktoś kto w życiu nie spróbował takiej techniki a wypowiada się jakie to szkody na lakierze wyrządzi. Ja od roku tak myję tydzień w tydzień i jakoś nie mam matowego od rysek lakieru, jasne że pojedyncze mikroryski się pojawią, chociażby od wycierania czy suszenia.

Dla mnie super pomysł, zwłaszcza na szybką akcję gdzie tego czasu coraz mniej. Napiszę PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer Opisywałem usprawnianie mojej metody mycia w przeciągu ostatniego roku w osobnym temacie, dokładnie tutaj:

https://kosmetykaaut.pl/topic/15666-mój-patent-na-mycie-auta-zimą-i-nie-tylko/page/4/

Zaktualizowałem go dzisiaj jeszcze o dodatkowe wykorzystanie BSD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
2 godziny temu, Domel napisał(a):

Link pls 😄

https://forstinger.com/SONAX-BrillantShine-Detailer/25604689

Jak chcecie to mogę wam wziąć, jadę do PL za 2 tyg. Nie mam tylko czasu potem na rozsyłanie do wszystkich pojedynczo. Mógłbym całość wysłać do 1 osoby która zajmie się dystrybucją dalej ewentualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.