Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

BSD to tylko na zimę. Stosowałem go na CG butterwax i mi popsuł cały wet look. Był, ale nie taki jak bezpośrednio po butter. Jak już kiedyś pisałem że połysk jest, ale nie taki szklisty tylko plastikowy. I aplikacja według mnie lepsza nie bezpośrednio na lakier, a na fibrę i dopiero na lakier. Atomizer (przynajmniej w moim wypadku) dawał strasznie na bogato

[mod=damian]Na forum nie używamy wulgaryzmów oraz tych wykropkowanych ;)[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie używam twardego wosku, ale jako zabezpieczenie na przygotowany lakier kładę Cherry Glaze. Na drugi dzień zawsze psikam BSD i wg mnie po samym Cherry efekt jest super, ale BSD moim zdaniem jeszcze bardziej podbija look. Mam jasny lakier. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem tego fenomenu niechęci do BSD(ogólnie).

To,że jest tani i dostępny na półce w markecie :dontknow: ?

Jestem ciekawy reakcji ludzi - jak by los potoczył się inaczej i SV albo Z wypuściło ten akurat produkt a nie sonax i za adekwatną kasę do marki.

Zapewne wtedy nadawałby się zarówno na lato jak i na zimę :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem tego fenomenu niechęci do BSD(ogólnie).

To,że jest tani i dostępny na półce w markecie :dontknow: ?

Wprost przeciwnie. Niektórzy zwyczajnie nie mają klapek na oczach i widzą nie tylko jego zalety a również wady których ma on całkiem sporo, a producent/miejsce sprzedaży nie ma nic do rzeczy. RainX też jest produktem marketowym a jakoś nikomu tutaj to nie przeszkadza więc Twoja logika jest błędna. Ja będę przykładowo święcie bronić honoru koncentratów do szyb sonaxa bo są świetne, ale bsd po przygodzie z nim zwyczajnie nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wielokrotnie pisane, poszukaj. Z najgorszych: tępota lakieru po nałożeniu, zostawianie smug i ciężkie docieranie po aplikacji w warunkach minimalnie odbiegających od optymalnych, zostawianie trudnych do usunięcia waterspotów po deszczu, itd.

 

Mam czasem wrażenie że z bsd jest jak z iProduktami, ludzie bezkrytycznie wierzą w nie z religijną zaciętością święcie się oburzając jeżeli ktokolwiek stwierdzi że produkt mimo wielu zalet nie jest bez wad i oskarżając z miejsca o hejterstwo. Trochę dystansu i rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czasem wrażenie że z bsd jest jak z iProduktami, ludzie bezkrytycznie wierzą w nie z religijną zaciętością święcie się oburzając jeżeli ktokolwiek stwierdzi że produkt mimo wielu zalet nie jest bez wad i oskarżając z miejsca o hejterstwo. Trochę dystansu i rozsądku.

 

Jeśli to było do mnie, to nie jestem wcale oburzony, bo faktycznie tak jak wyżej koledzy pisali, tępota lakieru oraz "plastikowy połysk" jest tu bezdyskusyjnym minusem tego produktu.

 

Jestem tego zdania, że każdy powinien sam sobie wyrobić opinię, jak widać jednym pasuje innym nie.

Dla mnie (srebrny lakier) jest to produkt wystarczający, na drugim aucie(bordo) używam na zmianę Finale/HoneyBee, ponieważ efekt po BSD mnie nie zadowala, a w tym wypadku kropling schodzi na drugi plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki Waszym zdaniem QD jest najlepszy? Mam też Megsa QD w czarnej butelce i również bez rewelacji wg mnie..

 

W tym wątku do którego ci podaje link @Slovak na stronie 137 jest moja wypowiedź wraz z fotką który mi akurat QD pasuje najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to było do mnie, to nie jestem wcale oburzony

Nie no chwila. Piszesz wyżej o "fenomenie niechęci".

Czemu robisz "z igły widły" ? Napisałem, że nie rozumiem tego, potem dalej to rozwinąłem

"Jestem tego zdania, że każdy powinien sam sobie wyrobić opinię, jak widać jednym pasuje innym nie"

Chodziło mi też o sztywne klasyfikowanie produktu lato/zima.

Jak ktoś jest zainteresowany to niech sam go wypróbuje - może akurat z takiego efektu będzie zadowolony - zarówno na wiosnę/lato/jesień/zimę lub może ktoś będzie go używał na wiosnę/jesień :dontknow: ?

Jeśli chcesz dalej rozmawiać /pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma najlepszego QD. Każdy ma swoje zdanie. Dla mnie robotę robi AF Finale, a i AG Rapid detailer mu niczym nie odstaje i tyle. Teraz używam tego drugiego i jak dla mnie bomba. Tym bardziej przy tej cenie i wydajności to już wogóle miazga. Kupować i testować i każdy sobie znajdzie swój ulubiony. u mnie AG RD, ale następnym będzie SG Morning dew. właśnie w celu przetestowania, a jeszcze następnym AngelWax QED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie, temat trochę stary ale może moja odpowiedź wniesie coś nowego :)

Bardzo się cieszę, że Brilliant Shine Detailer cieszy się Waszym uznaniem.

Jestem pod wielkim wrażeniem spostrzeżeń dotyczących "śliskości" lakieru.

Macie w 100% rację lakier nie jest śliski i raczej nie będzie (gładkość na poziomie 2 w 6 stopniowej skali).

 

Ps. Jeżeli ktoś poszukuje śliskości/gładkości to polecam wykończenie produktem SONAX PROFILINE SPEED PROTECT. Zdecydowanie lepsza śliskość/gładkość lakieru (gładkość 6 w 6 stopniowej skali SONAX).

 

Uwaga!!! - Szukajcie na produktach SONAX nazwy "PROFILINE" to jest linia dedykowana detailingowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.