Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy BSD leży dłużej na jałowym lakierze niż na Collim? Jak to u Was jest?

Jakiś miesiąc temu położyłem Sonaxa na firmowe auto Żony, które nigdy nie widziało żadnego wosku. Myte praktycznie raz w tygodniu na bezdotyku i kropelkowanie na nim rewelacyjne, w ogóle nie widać by z upływem czasu słabło. Natomiast na prywatnym aucie leży 476, które wspomagam BSD i myty pianownicą pianą Fruit i mam wrażenie, że na dołach drzwi gorzej się ma. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek-drummer, ostatnio myłem auto na które średnio co miesiąc kladziony jest BSD i szału nie ma. Dach, maska - wode odprowadza w miarę okey, jednak poniżej listew bocznych jest piękna tafla.

x2 lakier przygotowany cleanerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Toba kierowalo zeby leciec auto cleanerem i potem zamiast dac wosk po prostu poleciales BSD? Czy nie wymagacie za duzo od preparatu ktorego 100ml kosztuje 3zl? Wszyscy wiedza iz "doly drzwi" to miejsca gdzie najszybciej pojawia sie "tafla" .

No i na koniec jesli jednemu trzyma 3 miesiace , a drugiemu tydzien to cos chyba nie tak musialo pojsc temu drugiemu przy aplikacji :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze bsd w zime nie mozna nakladac? :D specjalnie nalozylem tylko bsd zeby zobaczyc jak sie zachowa, rok temu lepiej poradzil sobie pete's. u mnie tafla na dole drzwi po 2 tyg i 1tys km.

 

widze tendencje na tym forum, ze jak cos ma slaby efekt to pierwszy zarzut to zla aplikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalnie nalozylem tylko bsd zeby zobaczyc jak sie zachowa, rok temu lepiej poradzil sobie pete's.

Bo pete`s to wosk a BSD "tylko" QD ? :dontknow:

 

widze tendencje na tym forum, ze jak cos ma slaby efekt to pierwszy zarzut to zla aplikacja.

Sonax BSD to świetny produkt jeżeli wykorzystujemy go w takim celu jaki przeznaczył mu producent... ale jeżeli chce się z niego zrobić substytut wosku/sealenta/powłoki to niestety będą "błędy w aplikacji" 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak się ma trwałość BSD do innych QD, ale ja go traktuję jedynie jako QD... więc dziwią mnie niektóre stwierdzenia, zwłaszcza w tak długim wątku 8-)

 

Nałóż inny QD zamiast wosku i zobacz ile przesiedzi na gołym lakierze

Nie nakładam żadnego QD zamiast wosku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie maja problemy... BSD to jest QD, wiec raz na dwa czy trzy tygodnie po myciu auta strzelam sobie na lakier i jest git. Jeszcze troche to bedziecie go do powloki porownywac.... Wydaje mi sie ze stosowanie cleanera pod BSD przynosi zupelnie odwrotny efekt niz zamierzany... Jedyna rzecza jaka mi brakuje w BSD to sliskosc lakieru, jest za bardzo tepy. Dlatego dokupilem sobie AF Finale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.