Skocz do zawartości

Wagi nowych wosków


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

@Grzechu23 kurde, ja właśnie zważyłem swój, znalazłem to samo opakowanie z innego wosku, i zważyłem bez nakrętki. I samo pudełko wazy 15g 🤔a pokazałbyś ilosc wosku w srodku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bielutomek napisał:

I samo pudełko wazy 15g

No to by się zgadzało że sama waga wosku to ok. 100g jak podaj producent 🙂 

20190212_072314.jpg.804653d39cec9914241b4ec7f15255eb.jpg

20190212_072306.jpg

Aha, no i waga 112 g to całość razem z tą wewnętrzną plastikową pokrywką zabezpieczającą
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 producent podaje w ml, wiec możliwe ze ml-gramy to jest różnica która nam robi komplikacje. Ja zważyłem samą dolna część która wazy 15g, także sadze ze wazy tyle samo co ta od wosku. Bez pokrywek. Także spoko 🙂 

przy okazji, ADS Polska dał mi info, ze duży wosk Obsidiana to 255g z opakowaniem. 

Czyli ARTDESHINE NEW OBSIDIAN WAX 100ml - 112g

ARTDESHINE NEW OBSIDIAN WAX 200ml - 255g 

 

pozdro 🙂

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
3 godziny temu, ktm950 napisał:

Ja to mam chyba ostatnio pecha z tymi ilościami produktów w opakowaniach - mój waży tylko 128g 😒

Albo pech albo chińska waga 😄 

12g wosku to 2 samochody do objechania 😄 

Wrzuć zdjęcie swojej odkręconej puszki, zobaczymy jak to się przekłada na widoczny poziom.... by porównać z puszką smerfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
6 godzin temu, smerf91 napisał:

Z wieczkiem: 140g

 

3 godziny temu, ktm950 napisał:

Ja to mam chyba ostatnio pecha

 

31 minut temu, ghost napisał:

12g wosku to 2 samochody do objechania 😄 

Ogólnie, to myślę, że przywiązujecie Panowie za dużą "wagę do wagi":-D, demonizując jej znaczenie.

Oto mój egzemplarz:

waxone.jpg.b7182e556bb76cdcbe2942f3a648ab50.jpg

Mógłbym rzec, że u @smerf91 jest za mało o 2,6g, a to dla dobrego smarowacza wystarczy na 1 auto. Problem w tym, że nikt z Was nie wie ile tego wosku jest w opakowaniu. Po pierwsze, różnice w wadze samych opakowań często sięgają nawet kilku gramów. Po drugie często producenci 'nalewają' więcej niż  np. 100ml, tzn. u jednych dużo więcej u innych może wyjść idealnie. Ot taki urok nalewania ręcznego. A może 100ml, to pojemność nominalna do tzw. rozpoczęcia się gwintu, co często jest stosowane, a i tak nalano więcej i o to więcej kruszycie kopie? Piszę to z doświadczenia praktycznego. Oczywiście istnieje również możliwość, że gdzieś faktycznie wystąpił 'brak' i jest to z jakichś powodów frustrujące.  W moim odczuciu, żaden producent nie stara się zaoszczędzić na produkcie, kosztem użytkownika, bo to jest zwyczajnie nawet nieopłacalne. A z drugiej strony, pojemność 100 ml to ilość wystarczająca na jakieś 20-30 woskowań w zależności od umiejętności wykonania tej operacji. Czy ma wobec tego znaczenie, czy posmaruję 28 razy zamiast 30, gdzie najprawdopodobniej przy 3-5 razie zmienicie wosk i będziecie próbować coś innego🤣? Ciekaw jestem Waszej opinii.

  • Lubię to 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.