Skocz do zawartości

Wycieraczki samochodowe-dyskusja


weglus

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.10.2020 o 20:36, banano7 napisał:

Panowie najlepszy stosunek cena/jakość ? Najlepsze budżetowe wycieraczki ? Sezon zimowy się zbliża i chce się zabezpieczyć przed awaria wycieraczek w trasie . Dodam że auto to a4b5 więc stary chrupek ale dbam jak mogę 😉

Alca Special Graphit, dostępne w Castoramie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wycieraczki orginalne ford z salonu. Wymiana po 20+kkm/ dwóch latach. Zwykle alki itd wymieniałem co sezon/5kkm. Na fordach z grzana przednia szyba i używając deicera więc nie takie ciężkie życie. Ile wam ogólnie żyją wycieraczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, analyzator napisał:

Ile wam ogólnie żyją wycieraczki?

Jakimś cudem najdłużej żyją mi Visee i to te zwykłe, nie Aquatec, bezszkieletowe. W Citroenie zrobiłem na nich przez 3,5 roku ponad 20 tys. km z małymi przerwami na inne (Trico, niewypał, zakładałem na dwie zimy żeby je dobić), w New Beetle mają się dobrze od stycznia 2019 roku i 30 tys. km.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hola. Chciałem zapytać, czy macie jakiś namiar na oryginalne Valeo. Mam przeczucie, że po prostu ostatnim razem sprzedali mi chłam, i dlatego szybko się zużyly, a poza tym były cichutkie i niedrogie, więc można im dać drugą szansę. Bosch AeroTwin byłyby dużo lepsze? Różnica w cenie odczuwalna.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci Miałem Valeo od 2018 (nie więcej niż 8k km rocznie) do niedawna i bez zarzutów, dobrze zbierały nie piszczały. Zmieniłem bo w zimie plastik mocowania pękł i słabo się trzymały, swoją drogą już nie zbierały na 100%. AeroTwin mam od niedawna ale na pewno są lepiej wykonane, samo mocowanie jest zrobione w fajniejszy sposób i wygląda bardziej estetycznie, nie wypowiem się co do trwałości ale póki co bardzo ładnie pracują 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci najlepiej to samemu sprawdzić.Ja tam używam od trzech lat i jestem zadowolony.W innych autach mam Ori Forda też super,Valeo te zwykłe bezprzegubowe miałem to krótko wytrzymały w porównaniu do extreme ale tu już cena większa.Visee były i poleciały szybko to samo z Oximo,także najlepiej samemu sprawdzić.Dla ciekawostki dodam że kupiłem do innego auta bezprzegubowe Moje auto Virage Hybrid i za tą cenę są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Szukam jakichś szkieletowych wycieraczek, bo płaskie mi nie banglają w F4. Ostatnio z braku laku wziąłem AeroEco/AeroTwin Boscha i byłem zaskakująco zadowolony, ale pora na nie. Anyone?

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@MMCzysci raczej bym pozostał przy nich 🙂 ogolnei raz sie wkurzyłem na te drogie wycieraczki i kupiłem najtansze jakie mieli w IC to one zbierały o dziwo najlepiej ze wszystkich jakie mialem do tej pory 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odkopuję stary wątek 😉 Przeglądając oferty sprzedaży piór wycieraczek na allegro dowiedziałem się, że są takie sygnowane logo Continental (producenta opon). Czy ktoś z Was takich używał? Kosztują nie więcej niż stówę za komplet (przy standardowych długościach i mocowaniach), więc na poziomie Valeo Silencio, trochę drożej niż Visee Aquatec i taniej niż Bosch Aerotwin. Nie ukrywam, że zainteresowałem się nimi ze względu na renomę marki na rynku oponiarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
2 godziny temu, Eryczek napisał(a):

Panowie, co kupić?

Bosch Aerotwin czy oryginały od VW?

W 100% o wyborze decyduje jakość pracy wycieraczek. Pozostałe aspekty nie istotne.

Pewnie masz wycieraczki bezramkowe? Ja kupuje ori gumki w ASO i wymieniam.  60zł za dwie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.