Skocz do zawartości

Coś do szybkiego odświeżenia, one step lub aio.


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

rryba - AIO zawierają substancje oczyszczające lakier (najczęściej chemiczne), wypełniacze i wosk, lub sealant. Czasami zawierają dodatki polimerów, a niektóre z takich środków zawierają również delikatne substancje ścierne. Generalnie AIO służą do tzw. "odświeżającego one step-u", czyli zastępują cleaner, glaze i wosk (lub sealant). Te, które zawierają substancje ścierne, zastępują też delikatne środki polerskie (w zależności od zastosowanego pad-a i techniki / nacisku, oraz ilości i rodzaju środków ściernych, mogą działać jak delikatne pasty wykończeniowe, lub nawet jak pasty lekkościerne). Jednak AIO jako podkład pod wosk/sealant generalnie osłabiają trwałość położonego na nich środka - dużo trwalszy będzie wosk/sealant położony na czysty, dedykowany cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GreQu, AIO. Daję go zawsze pod 1000P i trzyma jak zły. Sam Achilles potrzyma jakiś czas na lakierze.

Bezsensu :zly: Ja go kupiłem pod naturalny wosk :zly:

A z tego co wyczytałem w poprzednich postach to aio osłabia naturalne woski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achilles - moim zdaniem - lepiej się sprawdzi jako baza pod wosk naturalny, niż pod sealant. Problemem mogą być tylko polimery zawarte w Achillesie - nie każdy wosk, lub sealant lubi być częścią polimerowej kanapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GreQu - Achilles to nie jest zły środek (są podzielone opinie, nawet na forum, czy to AIO, czy cleaner), ale (w mojej skromnej opinii) ma jeden ogromny minus: spore pylenie przy pracy maszynowej. Są inne AIO, które dają takie same, albo lepsze efekty, a nie pylą tak bardzo. Nie sprzedawaj go - zawsze dobrze mieć ten produkt w swoim arsenale. Dokup sobie dobry cleaner i urozmaicaj sobie pracę, stosując produkty naprzemiennie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja myślę, że najlepiej zrobić test 50/50 z tym samym woskiem i różnymi cleanerami. Wtedy wszystko będzie wiadomo.

Druga sprawa, że większość o połączeniach cleaner-wosk mówiąc lepszy ma na myśli bardziej trwały... a wygląd to chyba istotniejsza kwestia, nieprawdaż? :o

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że najlepiej zrobić test 50/50 z tym samym woskiem i różnymi cleanerami. Wtedy wszystko będzie wiadomo.

Druga sprawa, że większość o połączeniach cleaner-wosk mówiąc lepszy ma na myśli bardziej trwały... a wygląd to chyba istotniejsza kwestia, nieprawdaż? :o

;)

Nie każdy ma czas np. co tydzień woskować samochód i ponawiać co tydzień proces usuwania smoły/metalicznych zanieczyszczeń i biorąc pod uwagę to, że taki np. Iron Off nie kosztuje kilka groszy a trochę go wchodzi na samochód.

Chcę przez to powiedzieć, że jeśli można jak najwięcej przedłużyć trwałość wosku poprzez np. cleaner to wolę zainwestować w lepszy cleaner i stracić trochę na końcowym wyglądzie niż maziać samochód co krótki okres i wydawać krocie na inne potrzebne do tego etapu kosmetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Chcę odświeżyć lakier na 2 autach, oba to Mercedesy, oba z roku 1992, W124 i W140. Lakier umiarkowanie zaniedbany. Ponieważ na razie nie mam wystarczająco samozaparcia na np. zestaw 3M, zaopatrzyłem się w:

Polerkę rotacyjną Bass Polska BP-5121

AIO Scholl A15+

 

Zakupiona maszyna ma dość dużą tarczę - po wstępnych testach za dużą - 180mm, chciałbym kupić coś wygodniejszego.

Pytanie i prośba do Was:

- Jakiej wielkości tarczę polecacie jako optymalną do pracy?

- Jaką gąbkę dobrać do w/w lakieru oraz chemii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie i prośba do Was:

- Jakiej wielkości tarczę polecacie jako optymalną do pracy?

- Jaką gąbkę dobrać do w/w lakieru oraz chemii?

 

Optymalne gąbki do pracy 80mm + 135mm

Obecnie pracuję na Menzernie 3in1 (ONESTEP) i daje całkiem fajne efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie szukam czegoś do odświeżenia a zarazem zabezpieczenia na okres letni, 4-5 miesięcy. auto będzie jedynie w tym okresie użytkowane, zima w garażu, lato na dworze.

 

w temacie padło naście razy SCHOLL A15.

 

na detailingworld.co.uk są informacje, że wytrzymuje około 3 miesięcy bez wspomagaczy :o:-]

 

As said great product and Will finish a Mazda in one hit.durability about 3 months but you can top it as well.

 

A15 is one of the very best AIOs, durability is 3-4 months

 

nie to żebym nie wierzył kolegom z wysp, bo większość z Was robiła tym w autach na handel, ale ktoś może na dłużej? :o

 

Na stronie naszych dystrybutorów widnieje info, że zawiera w sobie syntetyka, wiec FK będzie na to jak znalazł :song:

 

z tego wychodzi, że jest to środek idealny, przejazd zółtym 3M albo niebieskim, na to dwie warstwy FK, co mycie zgodnie ze sztuką Hype i mam zabezpieczenie i look na 4-5 miesięcy, dobrze myślę? A robota zajmie jeden dzień, no dobra dwa :song:

 

cheers,

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pewną alternatywą jest Auto Finesse Tripple nie mam pojecia jak wypada wzgledem Scholla, bo coś tam kryje ale bez przesady. Jednak jego głowna zaleta jest PODOBNO to ,ze nie osłabia trzymania się wosków jak np. Cherry Glaze czy SRP. Sam z siebie pewnie długo nie polezy ale moze jakas kanapka z jego udziałem miała by sens. Testowałem go solo niestety nie zdazyłem sprawdzić jakiegos wosku na nim wiec są to też głownie opinie z DW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się nowość, która ma szansę na produkt roku w kategorii AIO: http://www.autopia.org/forums/car-detai ... sence.html Opinie, choć na razie jest ich niewiele, dają nadzieję na dobry efekt użycia - niektórzy twierdzą, że to najlepszy debiut na tegorocznej Semie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.