Skocz do zawartości

Coś do szybkiego odświeżenia, one step lub aio.


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

Na rotacji nie powinno. Gdzieś czytałem, że na DA był problem z szybko zabijającym się padem przy 04-06 (bez EX). Nie próbowałem, więc to tylko gdybanie, że cokolwiek może być. Patrz jak wypracowujesz pastę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, ale raczej tylko na rotacji.Na DA 2-3x więcej czasu ci to zajmie.

Auto lakier oryginal średnio okolo 100 mikronow pokazywal Część auta zrobiłem kochem 8.2 cześć menzerna. Na masce na fg mi wyszły tylko hologramy. Szkoda ze nie zrobilem zdjęć Ale tak to spoko. Jednak kochem lepiej mi sie pracuje.

 

Ostatnio bawiłem się jeszcze pp i efekt jest super. Strasznie "ożywia " lakier.

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od lakieru, Ja robiłem one step na fg400 i żadnych hologramów nie było.

Robiles na rotacji czy DA? Bo myśle właśnie co najlepiej wyjdziie na one stepie: mocna pasta, twardy pad i DA (VRG) czy rotacja i srednia pasta i sredni pad na rotacji, bo nie chce miec hologramów, a fajny look. Ktoś jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem Chryslera 300C i Porsche Cayenne. Co do padów to używałem Flexipads biały pomarańczowy i żółty.. Wszystko zależy od stanu lakieru, twardości - musisz pokombinować z twardościami padów i pastami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi ostatnio udało sie naprawde dobrze wyprowadzić lekko zmęczony lakier na subaru legacy kombi przy pomocy royal pads żółty polish przeznaczony do DA z menzerna 2500. One step i wyszło na 90% :)

Używałem rotacji :):)

Najważniejsze było czyścić pad - co 2 elementy maksymalnie. A dach robiłem po połowie, ale to duży dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy przy lakierze w bardzo dobrym stanie (ale nie idealnym) można zrobić jednoetapową polerkę Menzerna SF3500? Zrobiłem mały tesy i bardzo ładnie "wyostrzyła" lakier. Robiłem to na czarnym padzie ABW. Staram się zacząć od relatywnie najmniej ściernego środka,który przyniesie oczekiwane rezultaty i nie pochłonie mi tygodnia ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.