Skocz do zawartości

Coś do szybkiego odświeżenia, one step lub aio.


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

643279 Menzerna PP chyba za słaba,

 

 

Słaba? Po czym wnosisz że słaba? Zobacz na lakierze Leona

20151107_092259.jpg

 

 

Dalej uważasz że słabo tnie? Czy jest sens kupować S17+ czy 3w1? Jasne że jest , bo przetestujesz sobie sam gdyż czytając forum i "porady" nigdy nie będziesz wiedział czy aby dany produkt w Twoim przypadku nie sprawdzi się najlepiej ;) W arsenale trzeba mieć różne pady i pasty aby podpasować pod dane auto(lakier) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
643299 bo przetestujesz sobie sam gdyż czytając forum i "porady" nigdy nie będziesz wiedział czy aby dany produkt w Twoim przypadku nie sprawdzi się najlepiej ;) W arsenale trzeba mieć różne pady i pasty aby podpasować pod dane auto(lakier) ;)

dokladnie. dzieki za porade. biore swoja 400 i lece sprawdzic.

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla ale po wymyciu zmywaczem nadal jest taki efekt skoro to aio?

 

Nie bardzo rozumiem dlaczego nie odpowiesz skoro testowałes. Chyba po to jest forum a nie kupić trzy pasty i samemu sprawdzać. Niestety nie mam takich funduszy i dlatego zadałem pytanie.

Co do one step będzie najlepsze.

 

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę.

Zamierzam zakupić pastę do szybkiego odświeżania na rotacji. Posiadam komplet Meznern 400/2500/3000/4000 i zaciekawiła mnie ta Meznerna Power Protect Ultra. Do jakie pasty można porównać jej właściwości ścierne? Tak pomiędzy PF2500 a FF3000? Oczywiście po wymyciu panelu IPA lub zmywaczem. Ogólnie chodzi mi o taką pastę która troche powycina i nie zostawi holsow, potem inspekcja i na to cleaner lub polaczenie pasty + cleanera ktory wykonczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego nie odpowiesz skoro testowałes. Chyba po to jest forum a nie kupić trzy pasty i samemu sprawdzać. Niestety nie mam takich funduszy i dlatego zadałem pytanie.

 

Nie kolego, forum nie jest od tego, aby stwierdzać cokolwiek ze stuprocentową pewnością.

Jeśli koledze powalla udało się coś zdziałać, nie jest powiedziane, że Twój rezultat będzie na równi, lepszy czy gorszy. Może być poprostu diametralnie inny.

 

A informacja, że dla przykładu finiszem jeździ się na prędkości 600 oznacza, że tyczy się wszystkich na świecie past, padów, maszyn, lakierów oraz operatorów ?

Nie, i dlatego sztuką w tym jest mieć głowę z olejem na karku i kombinować we własnym zakresie.

Twoim nadrzędnym celem powinno być osiągnięcie spodziewanego efektu najmniejsza ilością kroków.

Jeśli masz zbyt wysokie wymagania, albo kupujesz więcej past albo...obniżasz wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

643621 Skoro używał wszystkich to prosiłem o jego ocene

 

 

Dalej nie kumasz?

 

643299 nigdy nie będziesz wiedział czy aby dany produkt w Twoim przypadku nie sprawdzi się najlepiej W arsenale trzeba mieć różne pady i pasty aby podpasować pod dane auto(lakier)

 

Tu masz inaczej to napisane>

 

643580 Jeśli koledze powalla udało się coś zdziałać, nie jest powiedziane, że Twój rezultat będzie na równi, lepszy czy gorszy. Może być poprostu diametralnie inny.

 

 

Inaczej napiszę > nie ma złotego środka(pasty i pada) , bo to że ten Leon tak wyszedł z PP nie oznacza iż nawet rocznikowo tożsamy Leon ale w innym kolorze(lakierze) też by tak wyszedł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy robi polerke profesjonalnie i nie potrzebuje 5 różnych past. Ja robię do roku kilka autek i chciałbym jakąś uniwersalna pastę. Do tej pory na taki one step używałem UC.

Szkoda, myślałem że dowiem się co warto kupić na one step

 

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy robi polerke profesjonalnie i nie potrzebuje 5 różnych past. Ja robię do roku kilka autek i chciałbym jakąś uniwersalna pastę.

 

Kolego robisz parę aut w roku, i zamiast pociskać piękne korekty to robisz ludziom one stepy? To jak to jest? Zajawka czy interes? :D To może Ty lepiej chcesz dobry cleaner??

I tak zazwyczaj w niektórych miejscach nie da się obejść bez 2 stepa, tak to już jest.

 

Kupiłem teraz kilo S20 Black, nie blue, i wiążę z nią wielkie nadzieje, niestety nie mam jak testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, planuje szybki one step w zanadżu mam menerne fg400, koch antiholograma i maszynę DA lare. Posiadam pady bosskiego, ktory lepiej zastosować do fg400 cuttingowy czy polishingowy? Proszę o podpowiedź odnośnie obrotów, lepiej stopniowo zwiększać czy powoli rozprowadzić i wykańczać na wysokich po końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilczasty, Jak masz już "nasączony" pad to dawaj tylko malutko pasty, parę kropeczek, kilka razy odciśnij pad na elemencie. Rozprowadź sobie na 1 biegu, potem dawaj na 4,5 albo 6 bieg i nie zmieniaj już, chyba że dałeś za niski i widzisz, że maszynka nie wyrabia. I zrób 3-4 przejazdy, te pady już po tylu przejazdach zbiorą co mają zebrać. ;p

 

Ewentualnie możesz jeszcze zrobić tak, że rozprowadzasz na 1, potem dwa przejazdy na 3 i dwa przejazdy na 6. I zobaczyć co daje lepsze wykończenie. ;)

 

A co do tego jaki pad do fg400, to zależy trochę od tego jaki masz lakier. Zrób sobie kilka miejsc testowych i na jednym wypróbuj cuttinga fg400, a na drugim polishing fg400 i zobacz co lepiej wychodzi, a na jeszcze jednym polishinga i antiholograma ( bo może się okazać, że on już da radę zrobić robotę) ;p Tak, że próbuj i miłej zabawy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Myślisz że do tej maszynki nie pasują pasty już wielokrotnie opisywane na forum?

 

 

Wiedziałem, że znowu się doczepisz ;)

Widziałem, że było polecane kilka - Menzerna 3 w 1, Sonax 5/5 lub 6/4, sorry, ciężko jest ogarnąć całe forum będąc dopiero rozpoczynając przygodę z polerką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

663166 Widziałem, że było polecane kilka - Manzerna 3 w 1, Scholl 5/5 lub 6/4, sorry, ciężko jest ogarnąć całe forum będąc dopiero rozpoczynając przygodę z polerką

Bierz Sonaxa 4/6. Menz FG400 przy 21mm ciężko będzie wykończyć, a do 15mm jest to mój faworyt jeżeli chodzi o one step na DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.