Skocz do zawartości

Coś do szybkiego odświeżenia, one step lub aio.


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie tak czytam wszystkie opisy past menzerny ( dla mnie to nowość w garażu) i wyczytałem,że ta SF3500 także ma jakieś minimalne właściwości ścierne? A tak to chyba kupię tą Menzernę 3in1 i powinno być też ok :-D.

 

I jeszcze jedno dość prozaiczne pytanie- czy do past finiszowych lepiej używać pada zwykłego czy waflowanego? :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czarny lakier Citroena. Grubsze polerowanie było, także tylko odświeżenie, usunięcie swirli po zimie i kilku głupich akcjach ;) Co posiadam...Menzerna 400, 2200, 2500, 3000, 3in1 i koch antiholo oraz wszelakie pady royal pads. Myślałem o 3800 albo antiholo na np. czerwonym RP (http://autonablask.pl/produkt/royal-pad ... -czerwony/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem odświeżyć swoje auto po zimie, ogólnie to swirle.

Auto to BMW f32 niebieski. (estoril blue)

 

Produkty jakie posiadam

Pasty Menzerna od 400 do 4500.

Dodo Juice - Lime Prime

Megsa UC

Black Hole

Autoglym Ultra Deep Shine

 

Maszyna rotacja i pady

Chemical Guys - Yellow

3M Polishing Pad Yellow

3M High Gloss Pad Blue

W planie Lake Country - CCS Black Finessing

 

Wosk chcę dać

Poorboys Nattys Red

 

Jakieś fajną kombinację da się z tego zrobić :o ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
705756 Odnośnie past one step (menzerna) polecacie bardziej pady miękkie (finishery) czy srednie (lekko scierne) ?

Osobiście nigdy nie używam bardziej miękkich niż czerwony NAT (na DA) Najczęściej cutting i polish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje one step na grande punto, czarny kolor, lakier z tych miękkich. Kupię Kraussa DB5800, do tego chyba najlepiej wybrać żółty pad Royal albo NAT. No i moje pytanie, jaką wybrać pastę? Sonax, koch itp często są tutaj polecane. Może ktoś pracował z lakierem Fiata i poleci coś konkretnego i przy okazji żeby nie napsuła nerwów amatorowi przy nauce. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sporo w tubkach jeszcze z serii 3M: zielony korek - do cięcia i ultrafinę do wykończenia. Czy te pasty z odpowiednio dobranym padem mogą służyć jako one step? Czy np ultrafina może być użyta ze średnio twardym padem jako lekki one step, czy ona to typowa finishówka? Bo jak dotąd zawsze robiłem cięcie, do odpowiedniego efektu a potem niebieskim 'sprzątałem'. Ale tak myślę, że np za rok ten lakier nie będzie wymagał już cięcia i tak myślę czy można coś samą ultrafiną podziałać :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

707091 No to i mnie ta bajka dopadła W weekend pierwszy raz samemu będzie one step. Za namową booohal lecimy Mazerna 400 pod DA na białym i czerwonym NAT. Krzyś, dzięki za Kraussa.

O ile będzie to możliwe podziel się zdjęciami bo jestem ciekaw :good:

Ps. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Planuję na wiosnę szybko odświeżyć lakier Mondeo "Phanter Black" i położyć powłokę Duragloss. Do dyspozycji mogę mieć Krauss'a P7. Którą pastą będzie mi najłatwiej na rotacji? Dodam, że to będzie mój pierwszy raz. Jak czytam, to większość korzysta z DA przy jednoetapowych korektach. No i tutaj pojawia się drugie pytanie czy one-step znaczy jedno przejście jedną pastą i padem o jednej twardości, czy trzeba min. dwoma padami o różnej twardości przejechać, żeby efekt był zadawalający?

PS. Jak mi się uda to może na zająca kupię sobie DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, zdanek napisał:

Kończy mi się butelka Achilles Prep'a, co polecacie na zastępstwo? SRP, Cherry Glaze, Prima Amigo, a może znowu Achilles? Może ktoś miał bezpośrednie porównanie i może coś podpowiedzieć? ;) 

A moze Perfect Polish od AW,to narazie najlepszy produkt tego typu jaki stosowalem,tej wiosny porownam ze slynnym Prima Amigo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zdanek napisał:

@menior Jak na tym siedzą woski, sporo kryje?

Tak,nawet na zime pod Fusso go daje i siedzi spoko i zakrywa,choc nie wiem co bardziej czy PP czy Fusso :oAle sam PP sporo podkreca w porownaniu z innymi i jest mega latwy w aplikacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zdanek napisał:

Kończy mi się butelka Achilles Prep'a, co polecacie na zastępstwo? SRP, Cherry Glaze, Prima Amigo, a może znowu Achilles? Może ktoś miał bezpośrednie porównanie i może coś podpowiedzieć? ;) 

Prima Amigo mogę polecić z czystym sumienie, świetnie maskuje niedoskonałości, przyciemnia lakier, szczególnie dobry efekt przy nakładaniu maszynowym, przy ręcznym więcej trzeba się namachać, ale też widać różnice na duży +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie mam małe pytanie, bo przegladam testy, posty itd.

Chcę odświeżyć lakier w nowo nabytym fordzie bmax z 2012, problem glownie ze swirlami.

Robie to 1 raz i dla siebie i nie chcialbym nic popsuc. 

Do dyspozycji dostane polerke DA (kraussa albo adbl) oraz pasty menzerna 1000 i 3000. Rozumiem, że 3000 to sam finisz, a 1000 nie zrobie krzywdy? Co prawda widzę, że piszecie o menzernie 400 czesto, a to chyba mocniejsza pasta? Jak czegos nie wytnie to sie nie pogniewam, fajnie byloby pozbyc sie swirli i wprowadzic jakis blask :)

Planowałem 2 przejazdy 1000 i 2 przejazdy 3000 na srednich padach - nata?

Prosilbym o opinie czy załozenia sa dobre/bezpieczne. Ewentualnie czy lepiej kupic typowe 3w1 np. menzerny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, matjan napisał:

Panowie mam małe pytanie, bo przegladam testy, posty itd.

Chcę odświeżyć lakier w nowo nabytym fordzie bmax z 2012, problem glownie ze swirlami.

Robie to 1 raz i dla siebie i nie chcialbym nic popsuc. 

Do dyspozycji dostane polerke DA (kraussa albo adbl) oraz pasty menzerna 1000 i 3000. Rozumiem, że 3000 to sam finisz, a 1000 nie zrobie krzywdy? Co prawda widzę, że piszecie o menzernie 400 czesto, a to chyba mocniejsza pasta? Jak czegos nie wytnie to sie nie pogniewam, fajnie byloby pozbyc sie swirli i wprowadzic jakis blask :)

Planowałem 2 przejazdy 1000 i 2 przejazdy 3000 na srednich padach - nata?

Prosilbym o opinie czy załozenia sa dobre/bezpieczne. Ewentualnie czy lepiej kupic typowe 3w1 np. menzerny. 

Spokojnie ;) Takie drobne swirle to i 2500 usuniesz,a DA to mozesz i 400 poleciec i szkod nie narobisz (ja ostatnio i 300 DA lecialem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.