Skocz do zawartości

Maksymalny Wet Look


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, woofeer napisał:

Hehehe już poprawiłem ,ale musiałem być mocno zaspany rano:blink: (oczywiście myślałem o IPA)

Jeśli zrobię korektę to cleaner będzie nadal potrzebny?

 

Co myślicie o Wolfgang deep gloss paint sealant 3.0 ?

Drogi ,ale ma dobre opinie na tym forum...

 

Zawsze po położeniu collinite 476 drobne odpryski na masce robią się bardziej widoczne, czy jest na to jakiś sposób (oprócz lakierowania)?

Powiedz coś na temat sealantow jeśli testowałeś też jakieś inne.

Po korekcie ipa, bez cleanera.

 

Jezeli odpryski są bardziej widoczne przez zalegający w zagłebieniach biały wosk. To albo zrobić zaprawki lakierem i spolerować. Albo użyć ciemnego wosku, np DJ BV nie uwydatnia takich rzeczy.

 

To zależy o co pytasz. Bo ogoólnie na temat sealantów masz tu kilkaset stron lektury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 21.07.2017 o 07:43, ghost napisał:

Po korekcie ipa, bez cleanera.

 

Jezeli odpryski są bardziej widoczne przez zalegający w zagłebieniach biały wosk. To albo zrobić zaprawki lakierem i spolerować. Albo użyć ciemnego wosku, np DJ BV nie uwydatnia takich rzeczy.

 

To zależy o co pytasz. Bo ogoólnie na temat sealantów masz tu kilkaset stron lektury ;)

 

Dnia 21.07.2017 o 07:43, ghost napisał:
Dnia 21.07.2017 o 07:43, ghost napisał:

myślicie o Wolfgang deep gloss paint sealant 3.0 ?

Drogi ,ale ma dobre opinie na tym forum...

To jak dla mnie jedyny sealant który daje super fajny weet look na wymagających, jasnych lakierach i nie tylko.Na dobrym cleanerze jak np.Amigo na prawdę robi wrażenie nie do przebicia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zestaw cleaner + wosk poleciłyście aby uzyskać maksymalny weet look na czarnym lakierze metalik w mercedesie?

Na trwałości jakoś mega mi nie zależy, ważne aby poleżał min te 4tyg, ważne osiągnięcie jak najlepszego week look'a :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chat auto stoi pod chmurką? I jeździ ok 1500 - 2000 km miesięcznie?. Czy garażowane i miesięcznie robiobe jest do 500km ? Bo chyba to na wpływ na trwałość wosku? Ps też myślałem nad tym woskiem dlatego pytam.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

To i ja zapytam

Doświadczenie mierne, natomiast z wetlookiem żadne.

Mam klasyka lat 27 w kolorze wiśniowym metallic. Generalnie na tym kolorze widać prawie każdą niedoskonałość, pyłek czy zaciek.

Głębszych rys brak, natomiast w pełnym słońcu na załamaniach karoserii widać mikroryski ale w moim odczuciu nie ma tragedii.

Auto większość życia spędza w garażu, jeździ tylko w ładną pogodę (no chyba że po drodze spadnie deszcz). Zazwyczaj jeżeli woda z syfem nie zdąży wyschnąć to przed wstawieniem do garażu spłukuję go czystą wodą (bezdotyk 500m od domu😅)

Tak więc szukam zestawu który pozwoli mi uzyskać look prawdziwego showcara. Trwałość to sprawa drugorzędna, aczkolwiek fajnie jakby wspomagany odpowiednim QD wytrzymał z miesiąc.

Jakiego zestawu szukać?

Z tego co widzę to jako cleaner nadaje się Dodojuice lime prime, jako glaze PB BH, z wosków to Natty's red, Pete's 53, angelwaxy.

Jaki QD?

Aktualnie na wozie leży Fusso i Morning dew do pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spróbowałem takiej kanapki: CG Blitz+ADBL SSW na czarnym metaliku i powiem Wam że jestem pod wrażeniem.

Blitz daje niesamowity połysk ale jest mało hydrofobowy, SSW załatwia sprawę hydrofobowości w 1000%.

Dla mnie bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomas22 napisał:

warto przywołać też @Eidos71 by się wypowiedział o prima Amigo + banana bo kupiłem ten zestaw po jego recenzji

Jestem 😉

@gabby87 -  @Tomas22 naprawdę dobrze Ci radzi. Prima Amigo jest bajecznie prosty w pracy, właściwości maskujące ma świetne, dużo daje "od siebie" w wyglądzie lakieru i nie jest produktem, który (jako baza pod wosk) spływa po pierwszych 1-2 myciach. Prima Banana zaś jest woskiem, który - poza właściwościami podobnymi do Amigo (czyli łatwością pracy i sporymi właściwościami maskującymi) daje naprawdę świetny look i ciepło w wyglądzie lakieru. Banana nie jest woskiem trwałym, ale wymagany miesiąc na Amigo wytrzyma - zwłaszcza na aucie, które nie jest "daily car'em" 👍 

Posłuchaj kolegi @Tomas22 - będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zdanek  dzięki, staram się 😉 wersja droższa z zymolem to jeszcze nie do końca ten pieniądz, bardziej się przyda jak wydam to na mechanikę 😉

@Tomas22 @Eidos71  spróbuję więc tego zestawu 😉 dodatkowy atut to że wspomniane środki są łatwe w pracy.

Czyli na początek na umyty lakier Amigo a potem Banana? Dodatkowo Natty's na samą górę dla zwiększenia trwałości, czy już niekoniecznie?

Jakiś QD do tego zestawu warto jeszcze dobrać, czy raczej nie ma sensu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, gabby87 napisał:

Dodatkowo Natty's na samą górę dla zwiększenia trwałości, czy już niekoniecznie?

@gabby87 - nic już na Banana nie kładź, gdyż nie ma to sensu. Trwałości nie poprawisz - trwałość zabezpieczenia zależy od trwałości produktu, który leży na spodzie. Poza tym nie ma sensu "poprawiać" efektu po Banana. Jeśli chcesz QD do zestawu - weź Prima Slick. Trochę przedłużysz życie Banana, dodatkowo po każdym myciu przywracając świeżość w wyglądzie lakieru. Taki zestaw od Prima naprawdę usatysfakcjonuje Cię w okresie letnim.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zestawik od primy już czeka na swoją kolej 😄

@Eidos71 @Tomas22  czy macie jakieś rady przed aplikacją? Oba produkty będę nakładał ręcznie.

W jakiś sposób ściągać to Fusso które aktualnie na aucie, czy wystarczy porządne mycie?

No i z racji tego że oba produkty mają fillery z którymi nie miałem jeszcze do czynienia-grubość/ilość warstw ma tutaj jakieś znaczenie? Czy powinienem zachować jakiś konkretny odstęp czasowy pomiędzy warstwami czy też już samymi produktami? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, gabby87 napisał:

W jakiś sposób ściągać to Fusso które aktualnie na aucie, czy wystarczy porządne mycie?

No i z racji tego że oba produkty mają fillery z którymi nie miałem jeszcze do czynienia-grubość/ilość warstw ma tutaj jakieś znaczenie? Czy powinienem zachować jakiś konkretny odstęp czasowy pomiędzy warstwami czy też już samymi produktami? 

Mycie nie wystarczy, potrzebny jest cleaner żeby ściągnąć stary wosk, tym bardziej wytrzymały jak fusso.

Amigo będzie u Ciebie pełnić funkcję cleanera.

W Przypadku cleanerów z fillerami/glaze/aio często kolejne warstwy zwiększają stopień wypełnienia mikro rys.

Żeby się nie zajechać ręcznie możesz zrobić jedną warstwę na całośći. A na wybranym elemencie 2-3 Amigo i na sam koniec prac porównaj czy jest różnica.

Po wypracowaniu i dotarciu cleanera nałóż jedną warstwę Prima Banana i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.