Skocz do zawartości

Maksymalny Wet Look


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Będę przygotowywał auto do zlotu i zależy mi na zgarnięciu nagrody za najlepiej utrzymany lakier na aucie. Pacjent to astra G z lakierem czarny szafir metallic w słońcu wpadający w ciemny fiolet. Auto bezpośrednio przed zlotem przejdzie korektę 3 etapową i pytanie co położyć na nie aby był maksymalny efekt lustra? Kłaść glaze PB i potem jakiś wosk, czy kłaść od razu powłokę, a jeśli powłokę to jaką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem o opti, jak się zrobi cieplej to chyba wezmę się za kombinację na aucie i na kilku panelach położę różne kombinacje. Myślę też nad duraglossem #111, oczywiście przed nim dedykowany cleaner. Ma być efekt max, może wszystko spłynąć po tygodniu z auta, ale na ten jeden dzień ma być efekt wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mega lustro to sealent jak chcesz ładny cieplejszy bpask to polece PB natty's paste blue wax i na to QD i będziesz Pan zadowolony.Z lustrzanych efektów na chwilę to jeszcze CG butter wet wax vintage i na niego QD pro detailer od CG.

Glaze od PB sobie odpuść bo moim zdaniem jest daremne.Albo AB cherry glaze albo mój faworyt Autoglym SRP-typowe AIO ale lepszego narazie nie miałem ...fajnie maskuje niedociągnięcia lakieru jednak po korekcie raczej nie będzie czego maskować.

Dużo ludzi poleca DG #601 i DG #111 na to jest QD DG slick & shine do szybkiego machnięcia jak ci się zakurzy lekko lakier.Mam ten zestaw ale czeka na pogodę.Podobno bardzo dobry jest sealent od wolfganga deep gloss paint sealent 3.0 ale trochę ciężko dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zachwalałem OPti bo o nim zainicjowano dyskusje. Ale jesli masz czas i nie kupiłeś jeszcze preparatów to polecę Ci zestaw który da Ci równiez wspaniały look.Jest to zestaw Black Fire. Troche droższy,Black Fire Wet Diamond nakłada sie troche inaczej ni z Opti ale w połączeniu z ich woskiem i quik detailerem to kombo świetne. Jeśli prawidłowo połozysz na dobrze ptrzygotowany lakier to wygrywasz w cuglach.Czego życzę !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jak mega lustro to sealent jak chcesz ładny cieplejszy bpask to polece PB natty's paste blue wax i na to QD i będziesz Pan zadowolony.Z lustrzanych efektów na chwilę to jeszcze CG butter wet wax vintage i na niego QD pro detailer od CG.

Ten QD pro to kładziesz zaraz po masełku dla uzyskania większego lustra? czy używasz (wiem że głównie do tego służy) jako podtrzymanie efektu między "myciami"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zacznę od początku... pewnej soboty umyłem auto zgodnie ze sztuką, bez żadnych dekontaminacji itd. zwykłe mycie, a potem po dokładnym osuszeniu położyłem SG bee's knees purple spray wax. ok, lakier odżył. minął jakiś tydzień.Ponowne mycie, kropelki te sprawy, suszenie, a że było słońce to po suszeniu AF Finale. Wet jest itp. po dwóch dniach auto się ubrudziło. Myjka program piana, proszek, spłukanie. osuszyłem na to ponownie finale. i coś mnie tknęło żeby położyć butter waxa który dla mnie jest mega. czyli po qd który daje super wet i śliskość butter wax. aplikacja, ruchy koliste, oczywiście dbałość o każdy zakamarek. mgiełka i wycieranie. leży tak już dwa tygodnie nie naruszony, pogodę mamy jaką mamy że w nocy są przymrozki. myślałem że poleży z tydz przy tej aurze a tu proszę. wet na najwyższym poziomie. Nie wiem czy to zasługa wcześniejszego SG, ale normalnie to po dwóch tyg mi spływał butter. w sumie SG to też letni wosk. śmiało mogę polecić takie połączenie dwóch wosków bo taka kanapka naprawdę ładnie trzyma biorąc pod uwagę takie warunki i nie przygotowany lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, chce kupic wosk ktory da dobry wet look i dosc dobra trwalosc.

Zastanawiam sie co wybrac na czarny lakier : soft 99 king of gloss czy dodojuice blue velvet ?

Dj kosztuje 30 zl za 30 gram

Soft 99 60 zl za 250 gram

 

Roznica jest spora a dobre opinie sa o tym i o tym. Czym zatem sie roznia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.