Skocz do zawartości

Maksymalny Wet Look


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, V1RU$ napisał:

Odkopię temat jaki cleaner do uzyskania najlepszego Wet Look'u. Woski na niego kładzione to Fusso i na innym aucie Infinity Wax SUPERGLOSS. Trwałość nie istotna. Tylko Look.

Pytanie jest niekompletne. Kwestia jeszcze przynajmniej 2 czynników.

 

1) Jaki kolor. Nie na każdym da się uzyskać efekt wet look. Na poparcie skrajne przykłady.

Wrzuć srebrny łańcuszek do wody. Praktycznie nic się nie zmieni.

cleaning-silver-1.jpg

Wrzuć ciemny kamień do wody. Np granitowy okrąglak z ogrodu, a barwa pięknie się nasyci.

 

2) W jakim stanie jest lakier. Spolerowany czy są lekkie zmatowienia/swirle.

 

By zobrazować co znaczy wet look:

Zmatowiony:

gran1.jpg

Po polerce:

gran2.jpg

Po polerce i oblany wodą: 

gran-3.jpg

 

By osiągnać MAXYMALNY wet look potrzeba korekty lakieru. 

Cleaner/glaze moze oszukać i poprawić systuację np Purple Passsion czy Amigo. Nawet znacznie. Ale i tak nie uzyskasz efektu pełnej korekty.

 

Gdy lakier jest skorygowany drugim etapem jest wisienka na torcie. A cleaner nie ma większego znaczenia gdy lakier jest w idealnym stanie.

W kolejnym etapie stawiamy na naturalne woski z dobrej półki (czytaj - nie fusso), które dodadzą magiczne 2% do idealnego ciemnego lakieru.

 

 

 

 

  • Lubię to 5
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, V1RU$ napisał:

Już  odpowiadam  - o ile wiem to auto jest po 1 stopniowej korekcie, bo to kumpla dobrego z drugiego końca polski. I Jest czarny. Resztę podpytam.

Jeżeli przyzwoicie zrobiony one step (i tylko grubasy zostały a reszta ładnie wycięta) to rodzaj cleanera jest tu mniej istotny. Cleanery pokazują pazur na zmęczonych lakierach.

Jak znów się trochę zmęczy podczas użytkowania to, któryś z 2 wymienionych zrobi robotę, a póki co mniej istotny. Można się skupić na szukaniu jakiegoś fajnego naturala na lato zamiast fusso 🙂 nie wiem jak IW SG ale pewnie znajdzie sie coś fajnego.

 

w sumie to jest cały temat, 30 stron propozycji 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

mój samochód jest świeżo po lakierowaniu (biała perła, z naciskiem na dużą ilość perły :-) ) i chciałbym uzyskać jak najlepszy efekt wet look.

Poprzednie auto które miałem (również biała perła) pielęgnowałem Fusso Coat i byłem w miarę zadowolony, ale z poprzednich podstron wnioskuje, że to nie jest dobry kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, WoWi napisał:

biała perła ...  i chciałbym uzyskać jak najlepszy efekt wet look.

Zanurzenie w wodzie przedmiotu powoduje, że jego barwa wydaje się soczysta, mocno nasycona...

Naczytałeś się i chcesz wet looku.

Ale pytanie pomocnicze:

Jak zmienia się kolor biały po zanurzeniu w wodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć.
Chciałbym dobrać cleaner + wosk do mojego lakieru, po wykonaniu planowanej korekty. Dotychczas używałem połączenia AG SRP + PB Natty's Red. 
Zastanawiałem się nad Zymol HDC + Titanium wax, do wykorzystania po planowanej korekcie. 

Poniżej poglądowe zdjęcie po używanych obecnie środkach (po 1 warstwie każdego):


Być może polecacie jakieś inne kombinacje środków? Kryterium jest look, łatwość aplikacji (jestem początkujący) i trwałość (w tej kolejności).

Za wszelką pomoc z góry dziękuję 🙂

P.S: czy nie da się tego zdjęcia jakoś zminiaturyzować?

Sketch003.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vanyel śmiało uderzaj w zestaw HDC + Titanium. Sama przyjemność pracy. Przy tym cleanerze trzeba pamiętać o oszczędnym dawkowaniu. Wystarczą po 2-3 groszki. 

Jeśli chodzi o zdjęcia to korzystaj z hostingów zdjęć, np. imagur. Po załadowaniu fotek na serwer kopiujesz link zdjęcia, który wklejasz tu w tekst. W efekcie widzimy miniaturkę. Bardziej zainteresowani mogą w nią kliknąć i wyświetlić foto w pełnym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie potrzebuje rady,

Pacjent Mazda MX5 NC w szarym/grafitowym kolorze. Ziarno jest super lakier w bardzo łądnym stanie poza 1 drzwiami ale tam już maszyną strach wjechać.

Bardzo zależy mi na jego przyciemnieniu. HDC i titanium dało rewelacyjną szklistość ale cały czas trochę to za jasne dla mnie 😛

Teraz będzie wlatywało DJ Lime prime i purple haze.

 

Jakieś pomysły co jeszcze może mnie zadowolić? Jakiś glaze dodać? Myślałem o HOW sapphire wiedźma też dobre opinie zbiera..... Co polecicie?

Przy okazji do tego zestawu poszukiwany fajny naturalny QD P40? Speed wipe?

Intersuję mnie tylko naturale i mam gdzieś trwałość ja wytrzyma 2 miechy to już będzie super!

d2fe11bcf9f9.jpg

eb7f017d2043.jpg

0bcb30e77fe9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.

Nie rozumiem tylko jednego Twoim zdaniem powinienem mieć ten wosk który najbardziej wpływa czy nie wpływa na kolor?

Bo z tego co ja rozumiem na tym polega test i najmniej wypływa na kolor ich zdaniem np FK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana odpada 😛 jestem zbyt zadowolony z z zakupu. 6 miesięcy 15tyś km genialna frajda 0 usterek i mega zdrowa sztuka. Te auta mają tendencje do rdzy i poboru oleju a u mnie brak jednego i 2. Kolejna też będzie MX5 nale japierw zakup nowego auta dla żony a do tego muszę odczekać rok 😉

 

To żeby nie był czysty spam jeśli chodzi o hydro co z naturali robi na was największe wrażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Jondi napisał:

Bo z tego co ja rozumiem na tym polega test i najmniej wypływa na kolor ich zdaniem np FK

im większa stabilność, tym mniej wpływa na kolor.

Ciebie by interesowały te o małej stabilności, ale....

 

Znam sporo z tych wosków, dlatego najbardziej trafny będzie żart, który napisałem w pierwszym zdaniu. Bo wosk nie wpłynie tak mocno na barwę jak tego oczekujesz, są to znikome różnice.

Który byś nie wybrał będziesz zawiedziony, chcę Ci tego oszczędzić 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ghost napisał:

im większa stabilność, tym mniej wpływa na kolor.

Ciebie by interesowały te o małej stabilności, ale....

 

Znam sporo z tych wosków, dlatego najbardziej trafny będzie żart, który napisałem w pierwszym zdaniu. Bo wosk nie wpłynie tak mocno na barwę jak tego oczekujesz, są to znikome różnice.

Który byś nie wybrał będziesz zawiedziony, chcę Ci tego oszczędzić 🙂

 

Zjadłem nie jedną puszkę wosku i dostrzegam między nimi różnicę ale z tym kolorem mało aut w swoim życiu robiłem a odkąd się przebranżowiłem prawie olałem detailing. pomijam już fakt że tak od mniej wiecej 2013/2014 roku więcej się robiło powłok niż wosków a jak dla mnie to nie tędy droga 😉 powłoka zabija przyjemność.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie twierdzę, że nie ma różnic.

Są. Twierdzę, że będą mniejsze niż oczekujesz.

 

Dodatkowo na wosk możesz dać spray sealant, który zabija połysk lekko przyciemniając.

U mnie był to ADS NGPSv3

 

O ile pamiętam u Domela, podobnie przyciemnił i przytłumił wygląd Elixir.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.