Skocz do zawartości

Maksymalny Wet Look


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście mam też IPA. Czy ta powłoka GT Exo v3 jest naprawdę taka dobra jak ją opisują? Poradzi sobie z ptasimi odchodami?:roll:

Może jakiś inny sealant jest lepszy od powłoki GT exo v3? Czy muszę świeżo po korekcie użyć DJ PL czy wystarczy IPA?

Co z dodatkami dla wet looku, mega połysku i głębi koloru? Czy można to powiązać z GT exo v3?

Po nałożeniu powłoki następnie odczekaniu kilku minut dotrzeć mikrofibrą i skontrolować latarka, jeśli nie będzie żadnych smug tzn że można tak zostawić do całkowitego wyschnięcia?

Collinite zostawię dla innego pacjenta:tongue:

Tyle niewiadomych ehh:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0@woofeer - nie stosowałem GT Exo, więc nie wypowiem się na temat jej jakości. Generalnie praktycznie każda powłoka będzie lepsza/trwalsza,  niż wosk/sealant/hybryda. Różnice wynikają przede wszystkim z komfortu aplikacji - jedne powłoki są bardziej przyjazne, inne mniej (pomijam aspekty właściwości, jak twardość, niewielkie różnice w wyglądzie i trwałości). Sealant na pewno będzie prostszy w aplikacji i praktycznie bezproblemowy w przypadku konieczności jakiś poprawek. Jeśli wykonasz korektę lakieru i nie popełnisz błędów typu pozostawienie holo, zbędny będzie jakikolwiek "booster looku" - korekta / odświeżenie lakieru sama z siebie wyciąga jego blask i głębię. Cokolwiek położone na lakier po korekcie dodać może jakiś procent do wyglądu - odrobinę wyciągnąć ziarno w metaliku, dodać szklistości/połysku. Pod powłokę nic nie położysz - pod wosk/sealant można. Po korekcie lakieru cleaner jest raczej zbędny - chyba, że wymaga go wosk.

Odnośnie powłoki - musisz trzymać się zaleceń producenta. Nie ma uniwersalnej instrukcji, która w 100 % pasowałaby do każdej powłoki. Wiadomo, że musisz kontrolować cały proces jej aplikacji i zwracać uwagę na każdy drobiazg - jakiekolwiek zaschnięte mazy są problemem (znam to z autopsji) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc generalnie pod powłokę nie można nic położyć a na powłoce sealanty i woski nie posiedzą za długo. Widzę to tak:

Dekontaminacja - korekta - IPA - GT Exo v3 i na tym koniec

Czyli PB BH nie będzie potrzebny bo nie można go nigdzie wcisnąć ale dobra korekta go zastąpi:P

Czy można później delikatnie spolerować powłokę Gt Exo delikatnym padem jak powstaną mikroryski od mycia samochodu?

Używać czystej IPA czy mieszać z wodą 50/50?

Eidos71 dziękuję ci za cenne rady;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woofeer - czysty IPA nieco lepiej wymywa,  ale szybciej odparowuje. Ja, jeżeli nie używam dedykowanego do inspekcji produktu, rozcieńczam IPA, dając 100 ml wody destylowana na 400 ml IPA. Najlepszy byłby dedykowany do wymywania produkt, jednak IPA też powinna wystarczyć. Powłoki nie polerujesz - ryski są nieuniknione. Zamiast tego możesz "uzupełniać" powłokę przy pomocy Essence+, a na bieżąco uzupełniać/podbijać właściwości powłoki dedykowanym produktem (chociaż nie musi to być produkt tego samego producenta). Moje doświadczenie z powłokami jest niewielkie, w stosunku do doświadczenia niektórych forumowiczów - sam cały czas się uczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc...pacjent czarna alfa 159. Ma wyglądać w dniu ślubu jak panna młoda, a może i lepiej:biggrin: Na "przelecenie" rotacją nie będę miał czasu niestety, co za tym idzie potrzebny jest dobry oszust:smile: Co byście polecili na taką akcję:?: Myślałem o Prima amigo, CG butter wet wax, a przed samym wyjazdem z garażu ech2o, reload, PB S&G, lub coś innego z QD, QW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eidos71 - Jakie są wady i zalety powłoki? Może lepiej zainwestować w dobry sealant? Na razie zrobię korektę i nie będę kładł tej powłoki w tym tygodniu, jeszcze poszukam informacji o tych powłokach i sealantach. Takie drobne ryski powstałe od mycia można dość szybko usunąć ostatnim etapem polerowania ,wiec może lepiej położyć sealant i co jakiś czas robić drobną korektę z nowym sealantem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel. Robisz autko na slub. Żebys nie przekombinował. Niedawno też robiłem auto ślubne dlatego chcę Ci doradzic.. Czarny lakier. Black Hole to glaze.Rzecz gustu ale dla mnie Amigo daje lepszy wygląd. Na glaze daj Buttera a potem S@G.Będzie dobrze.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem trzy samochody rodzinne.Główny samochód czarny.Dałem Amigo 1 x,2 warstwy Buttera w odstępie 10 godzin a przed uroczystością,nastepnego dnia umyłem i dałem S&G. Na drugie Amigo i Duraglossa 111z Bonding Agentem (2x) nastepnego dnia S&G. Na trzecie o ile pamietam dałem zestaw Optimum( nie chce wprowadzac w błąd ,nie pamiętam,bo potem zjechała kawalkada rodzinna do przygotowania :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, daniel87 napisał:

Na Amigo coś dawałeś:?:

Tak na maske wleciala nebula a reszta auta brat chcial softa99 dark&black wax bo dostal od kogos i chcial sobie sprawdzic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach miałem położyć powłokę GT Evo v3 ,ale zrezygnowałem bo wolę odświeżyć lakier co parę miesięcy.

Szukam możliwie najlepszej kombinacji dla wet looku na czarnym lakierze z zakończeniem dobrym sealantem.

Mógłby mi ktoś doradzić co kupić? Mam na myśli jakąś dobrą kanapkę na lakierze:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, woofeer napisał:

Szukam możliwie najlepszej kombinacji dla wet looku na czarnym lakierze z zakończeniem dobrym sealantem.

Mógłby mi ktoś doradzić co kupić? Mam na myśli jakąś dobrą kanapkę na lakierze:P

Zazwyczaj nie kończymy sealantem tylko dajemy go jako podkład. 

Sealnty są bardziej wymagające co do podłoża, poza tym pod spód dajemy to co jest trwalsze.

Ja teraz testuje na czarnym jako podkład Fusso (sealant, zwał jak zwał, wg. określenia producenta powłoka teflonowa) a na to natural z dużą ilością karnauby Petes 53.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2017 o 09:46, ghost napisał:

Zazwyczaj nie kończymy sealantem tylko dajemy go jako podkład.

Rozumiem ,że wszelkie politury, woski itp trwale trzymają się sealantów

Dnia 19.07.2017 o 09:46, ghost napisał:

Sealnty są bardziej wymagające co do podłoża, poza tym pod spód dajemy to co jest trwalsze.

Zrobię korektę lakieru tak na 70% ,żeby nie ściągać za dużo lakieru tylko te mniejsze ryski.

Zostaną tylko nieliczne głębsze rysy. Powierzchnie wyczyszczę IPA, takie podłoże będzie dobre dla sealantów?

 

Posiadam PB Black Hole i myślałem o jakiejś kombinacji z PB Natty's Red ,ale wyczytałem ,że nie jest za bardzo trwały (wytrzymuje około 2 miesiące)

Oprócz wyglądu chce zabezpieczyć lakier przed ptasimi odchodami i ,żeby muchy łatwiej się zmywały:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, woofeer napisał:

Rozumiem ,że wszelkie politury, woski itp trwale trzymają się sealantów

nie wszystkie produkty/marki lubią się ze sobą, kwestia doświadczenia, bywa że wosk A może się nawet nie dogadywać z cleanerem B a co dopiero inne kombinacje

robienie kanapek może nie być w poradniku bo to już bardziej zaawansowana/eksperymentalna metoda

natomiast jednak informacja, że politurę/glaze dajemy pod lsp jest dość podstawowa,

często też glaze/aio skracają żywotność lsp

 

Zostaną tylko nieliczne głębsze rysy. Powierzchnie wyczyszczę lakierem, takie podłoże będzie dobre dla sealantów?

czym :)

 

Posiadam PB Black Hole i myślałem o jakiejś kombinacji z PB Natty's Red ,ale wyczytałem ,że nie jest za bardzo trwały (wytrzymuje około 2 miesiące)

Oprócz wyglądu chce zabezpieczyć lakier przed ptasimi odchodami i ,żeby muchy łatwiej się zmywały:evil:

politurę w takiej konfiguracji bym odpuścił 

cleaner -> ipa -> sealant -> wosk

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Domel napisał:

czym wyczyścisz ?

Hehehe już poprawiłem ,ale musiałem być mocno zaspany rano:blink: (oczywiście myślałem o IPA)

13 godzin temu, ghost napisał:

politurę w takiej konfiguracji bym odpuścił 

cleaner -> ipa -> sealant -> wosk

Jeśli zrobię korektę to cleaner będzie nadal potrzebny?

 

Co myślicie o Wolfgang deep gloss paint sealant 3.0 ?

Drogi ,ale ma dobre opinie na tym forum...

 

Zawsze po położeniu collinite 476 drobne odpryski na masce robią się bardziej widoczne, czy jest na to jakiś sposób (oprócz lakierowania)?

Dnia 19.07.2017 o 09:46, ghost napisał:

Ja teraz testuje na czarnym jako podkład Fusso

Powiedz coś na temat sealantow jeśli testowałeś też jakieś inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.