Skocz do zawartości

Maksymalny Wet Look


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Kandy.Powiem Ci tak. No nie wiem czy to auto wygląda tak w realu .Pewnie tak. Ja jestem bardzo wybredny w doborze preparatów ,bo mnie po prostu nie stac na wiele szalenstw w tej świetnej zabawie w detailing. Zanim cos kupie musze dość długo zbierac na kolejny prteparat,więc ogladam,czytam ,pytam,obgapiam ludziom samochody.Uważam,że Opti jest wart kazdej wydanej złotówki Wszystkie auta z Opti Seal które widziałem ( w tym rodziny z Niemiec) wyglądają świetnie. Moje tez nieźle ,choc podstawowym problemem moim jest wymóg położenia niewielkiej ilości Zrobiłem Opti juz wiele samochodów ( w tym wielkiego Jeepa) i choc niewiele zeszło z buteli to widze ,że ciagle daje za duzo. Trzeba więc dalej ćwiczyc. Na zdjęciach jest auto tylko po OptiSeal. jesli połozy sie na niego Instant Detailera lub Optimum Car Wax lub Car Wax + Instant Detailera to samochód uzyskuje ogromna głebię l "mokrośc" Wyraxnie wzbudza zainteresowanie u ludzi.Jest gigawydajny i nie ma tu przesady. Czytałem opis,kiedy jeden z detailerów zawodowych sprawdzał prawdomównośc firmy. Firma twioerdzi,że z butelki otrzymasz ok 40 warstw na sredniej wielkości samochodzie. Facet napisał,że uzyskał 45 warstw.Podziwiam!! Ja nakładam w sezonie 6 warstw ,jak napisałem nieumiejetnie,więc rorzutnie ( na zime mam HiTempa) Czyli łatwo obliczyc że buteleczka za ok 80 zł powinna wystarczyc na ok 6 sezonów. Nieźle. W tym roku zaplanowałem sobie zabawe. Nałoże 2 warstwy Opti,dam mu z tydzień odetchnac no a potem mam jeszcze carnaube od ClearKote, mam Butter Wet Waxa to zobacze jak taka kanapka działa. Tylko jak tu doczołgac do kwietnia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiera polimery, podobnie jak PNS. Ciekawe jak z trwałością?

To zupełnie inny produkt od PNS. Niektórzy mogą byc zawiedzeni Opti-Seal bo krople ma slabe i zrzut wody tez. Trwalosc gora 2-3 miesiace i stawiam stówę, ze polowa forum powie, ze po miesiacu juz Opti-Seal nie ma. To jest produkt na efekt i szybkosc aplikacji. Daje tez slabą ochrone i jak porownacie go z jakims solidnym sealantem to zobaczycie, ze po Opti-Seal auto duzo ciezej jest domyc i po myciu nie wyglada tak dobrze. Ochrony ten produkt nie zapewnia w mojej ocenie. Nie zastosowalbym go jako samodzielne zabezpieczenie. Dla mnie to produkt na efekt kilkudniowy. Do tego celu jest super.

 

Optimum Instant Detailer daje bardzo duża śliskość (bije na glowe wiekszosc woskow), ale mnie efekt sie po nim nie podoba. Zabija ziarno i przytlumia. Owszem, moze to dla kogos wygladac ladnie, bo mocno przyciemnia i zupelnie zmienia efekt po wosku, ale na lakierze po korekcie nie jest wcale fajnie. Lakier po nim dla mnie robi się taki "zgniłkowaty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze,że są w dyskusji rozne głosy i opinie. Można wtedy dokładnie poznac produkt. mam aupełnie inne zdanie na temat Opti Seal. Mieszkam na wielkim osiedlu,parkuję auta pod chmurą i dla mnie to,czy kropelki są mniej lub bardziej kształtne nie odgrywa żadnej roli . Zwracam uawge na włsciwości ochronne. O Instant Detailerze można powiedzieć wszsytsko tylko nie to,że nie podbija wet looku. No jakze nie podbija skoro ten wet look chwalony jest przez zawodowców i amatorów na wszelkich forach specjalistycznych? Pewnie,ze jest to kwestia osobistej oceny ale jest to jeden z najlepszych looków jakie mozna od quik detailera uzyskac. Moze w gre wchodzi kwestia błędów rzy nakładaniu lub łączeniu specyfikow? Nie mozna zarzucic preparatom Optimum,ze źle chroniąlakier.To nieporozumienie. I mówię to z pozycji człowieka,na osiedlu którego babcie rywalizuja która wykarmi najwiecej gołębi. Krew może czleka zalac.wszystko białe,z samochodami włącznie. I zachwalany BSD nie daje zadnej ochrony. Po ptasich odchodach widac wyraxne wżery. Kiedy leży na OptiSeal lub Instan detailerze to nawet nie trzeba tego ruszac,wystarczy chlusnąć wodą. O kwestiach estetycznych nie dyskutuje bo to sprawa indywidualna.Po utwardzeniu Opti Seala mozna lączyć go zewszystkim. Najładniejsze auto jakie widziałem na własne oczy miało 3 warstwy Opti Seala i 2 warstwy Victtorii red. Oczy wyrywało. Nie twierdze,ze to produkt idealny.twierdze,żę za te pieniadze jest to produkt bardzo dobry.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za chaos ale piszęzdoskoku.Dopowiem tylko,że mieszkam wmiescie,które stoi na skałach wapiennych.mamy wode twarda i kamienistą.Dlatego wszelkie preparaty do samochodu,które mozna i nalezy rozcienczac rozcieńczam wylącznie woda demineralizowaną.Ta woda z kranów,która po wyschnieciu zostawia biały osad to nasza zmora. Może w tym tkwi problem z wyglądem OID?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze czytaj uważniej moje posty :) Ja nie napisalem ze OID nie daje wet looku. On dla mnie zabija refleksyjność lakieru, lakier jest stłumiony i głupio to wygląda na metalikach. Dla mnie produkt powinien podkreslac lakier metaliczny a nie go tłumić. A Opti-Seal daje słabą ochronę w porównaniu do innych sealantów i nie porownuj go do BSD. Opti-Seal to pełnoprawny sealant a BSD to QD, wiec nie rozumiem jak mozna oczekiwac od niego ochrony. I moim zdaniem Opti-Seal nie daje wet looku, on daje bardzo duży połysk. Dla mnie to tez bardzo dobry produkt, ale nie jest tak jak pisze producent :) A OID mam jeszcze pół butli koncentratu. Chętnie odsprzedam. Mnie nie podpasował bo nie tego oczekuje od QD. Każdy ma swoje oczekiwania i swoj gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic opti seal i QD opti. Nie używałem nigdy takich środków bo raczej woski twarde. W sezonie letnim mam na lakierze hdc i carbona. Czy po myciu i osuszeniu mogę na to nałożyć Opti seal czy musze lakier cleanerem przrjechac zeby ściągnąć wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optimum ID to poziom FK425, nie wiem który według mnie lepszy, a jeden i drugi cenię sobie bardzo wysoko. Zapach Optimum ma bardzo ładny, taka guma balonowa? Śliskość na pewno rewelacyjna. Optimum Quick Wax pachnie kokosem, coś jak Field Glaze, bardzo łatwo się go wypracowuję zarówno w niskich jak i wysokich temperaturach. Optimum OptiSeal jest banalny w aplikacji, to mniej więcej tak jakbyście smarowali lakier tłustym dressingiem do plastików zewnętrznych. Lepiej go kłaść na jałową powierzchnię. Według wielu osób z zagranicznych for bardzo dobrze odpycha brud, ja pod tym kontem nigdy jakichś większych testów nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za dużo opti psikniesz to możesz mieć mazy mtoś pisał wcześniej i trzeba to qd docierać więc aplikacja jednak nie taka mega łatwa dla nowicjuszy.

Mario czy Ty kiedykolwiek uzywales tego produktu czy w kazdym temacie musisz teoretyzować? Aplikacja tego produktu jest banalna nawet dla nowicjuszy. Jak dasz za duzo to nawet po kilku godzinach nadmiar zetrzesz jednym przejazdem mikrofibry. Mazy? Docieranie QD? Herezje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na forum Optimum, ze on moze byc nakladany nawet NA wosk carnauba. Mysle wiec, ze nie ma potrzeby uzywania IPA. W ogole chyba tylko w Polsce jest taka mania z tym IPA. Normalnie daje sie cleaner + wosk i jest wszystko OK. Zresztą sam producent zaleca przed Opti-Seal użyć Poli-Seal, a to jest produkt AIO i zawiera w składzie wosk carnauba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na forum Optimum, ze on moze byc nakladany nawet NA wosk carnauba. Mysle wiec, ze nie ma potrzeby uzywania IPA. W ogole chyba tylko w Polsce jest taka mania z tym IPA. Normalnie daje sie cleaner + wosk i jest wszystko OK. Zresztą sam producent zaleca przed Opti-Seal użyć Poli-Seal, a to jest produkt AIO i zawiera w składzie wosk carnauba.

 

 

Dzięki :good:

będę kładł na cleaner DJ Prep pod sealenty, amigo albo nawet cherry glaze :o

spróbuje wszystkiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyka wykazuje,że Opti Seal działa dobrze połozony NA wosk Optimum. A wtedy i tak migruje pod niego nie naruszając wosku zawierającego podobne polimery. Jesli połozysz Opti NA carnaube to rozpuszczalniki w nim zawarte rozpuszcza powierzchnie carnauby i bedzie to żle wyglądac. Jesli chcesz miec miec ładny wygląd Opti z carnaubą to połóz najpierw Opti a na niego carnaube.No ale eksperymentowac mozna.

Dawid.Opti Seal połozony na Amigo wygląda świetnie!!

 

Kajo ma zupełna racje.Aplikacja banalna,trwa to góra 15 minut. Po prostu.Psiknij na aplikator,jeden "niepełny psik" na element i zrobisz tym np cała maske lub pół dachu. mazy biora sie dlatego,że za duzo dałes. Proponuje nie naciskac na aplikator przy rozprowadzaniu. Po 20 minutach wróc do auta i jak zauwazysz ciemniejze plamy to tylko te miejsca przetrzyj zwolżona fibra .I to wszystko. Niewiele jest srodków,które sa tak łatwe w aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.