Skocz do zawartości

Maksymalny Wet Look


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Dziwne połączenie Megs UC a po nim AG SRP skoro to w zasadzie konkurenci.

 

Ludzie, ulitujcie się...jak pasta polerska jaką jest UC może być konkurentem dla SRP, czyli AIO ?

 

teoretycznie nie wypełnia

 

Nie spotkałem w swojej karierze pasty polerskiej albo cleanera o którym mógłbym powiedzieć że "nie wypełnia". O różnej maści AIO i glaze'ach nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja UC traktuję jak takie prawie-AIO, nie wiem - o znacznie lepszych właściwościach ściernych, które jednak wszyscy też chwalą przecież w SRP.

 

Na pewno to produkt One-Step ale daleko mu choćby do Festool MDA-5000, którą traktuję już zdecydowanie jako One-Step'ową pastę polerską (czy np. niektórzy Sholl's A17+).

Chyba nie porównacie z tymi pastami właśnie Megsa UC ?

 

No i po papierze P2000 nigdy nie próbował bym ciurać Megsem - od tego są właśnie "pasty polerskie" a nie takie "miziacze z wypełniaczami" :)

Ale to oczywiście moja subiektywna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Ja UC traktuję jak takie prawie-AIO

 

Jak dla mnie , to możesz traktować UC nawet jako quick detailer, nie wnikam w to ;)

 

Faktem jest, że :

 

-jest to pasta polerska

-jest nieporównywalnie mocniejsza od dowolnego AIO na rynku. Polecam zerknąć na klasyfikacje past Meguiarsa i zobaczyć gdzie producent umiejścił na skali tą paste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja UC traktuję jak takie prawie-AIO

 

Jak dla mnie , to możesz traktować UC nawet jako quick detailer, nie wnikam w to ;)

Bez złośliwości też zrozumiał bym Twoją opinię ...

Nie uwłoczy mi także stwierdzenie, że nadal się uczę - i pewnie jeszcze kilka lat będę tak do tego podchodził ...

Dziękuję za uświadomienie bo rozumiem, że w żadnym zdaniu nie mam racji wg Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
nadal się uczę

 

Z tym nie ma problemu. Problem się pojawia kiedy z uporem godnym lepszej sprawy starasz się przekonać całą reszte o swoich przekonaniach, które delikatnie mówiąc są błędne, jak zdążyło poza mną zauważyć pare osób.

 

w żadnym zdaniu nie mam racji wg Ciebie ?

 

W żadnym zdaniu co do istoty UC nie masz racji. A jeżeli do takich wniosków dochodzisz po pracy z tą pastą (bo zakładam że pracowałes UC ), to sugeruje spróbować jeszcze raz i sprawdzić czy napewno robisz wszystko jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dla mnie sprawa jasna i nie wymaga dalszej dyskusji, UC to nie AIO i tyle w temacie

A gdzie tak twierdziłem ?

Poza tym uwielbiam takie podejście - "sam niewiele wiem ale jak mam okazję to dop...ę" ;)

 

[ Dodano: 17 Grudzień 2013, 22:40 ]

 

W żadnym zdaniu co do istoty UC nie masz racji. A jeżeli do takich wniosków dochodzisz po pracy z tą pastą (bo zakładam że pracowałes UC ), to sugeruje spróbować jeszcze raz i sprawdzić czy napewno robisz wszystko jak trzeba.

Tak, pracowałem nie raz :)

I na rotacji, i na oscylacji, i ręcznie.

 

Sprawdzę zatem, czy wszystko robię dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś mieliśmy dyskusję na ten temat,ogólnie UC jest środkiem z serii amatorskiej,więc jest user friendly,jest pastą dość tłustą,stąd zapewne,,lepsze"wypełnianie od typowej pasty typu menzerna pf,choć własnie co jest minusem może stać się plusem(dłuższa praca),a porównywanie UC do SRP czy innego AIO to dalece wysunięte,błędne niestety wnioski ;)

Takie mam wrażenie po 4butelkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dlatego pisałem "prawie-AIO". Jednak patrząc po forum to SRP było już traktowane jako cleaner, własnie konkurencję UC (to nie pionierski mój wymysł ;) ), AIO ...

 

Moje zdziwienie (podążając ku tematowi głównemu) było z powodu zastosowanego sposobu - UC->SRP->wosk.

 

Trzymając się tego co na stronie Megsa, zaleca on stosowanie wosku właśnie na UC.

Stąd też nie do końca pasująca opcja stosowania wosku bezpośrednio na na pastę polerską jaką jest UC.

 

Może to nieporozumienie na styl tego dotyczącego BSD - QD czy Sprey Selant ;)

W każdym razie ok - będę używał UC jako pastą polerską (trzecią już butelkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie ok - będę używał UC jako pastą polerską (trzecią już butelkę).

skąd wy bierzecie tyle czasu, jedna butelka to nawet około 20 aut x 3 =60.

to nie wiem czy ja w życiu tyle aut przeleciałem polerką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC jest najczęściej używaną przeze mnie pastą.Jedna butelka na dobrą sprawę poszła na mało efektywne ręczne roboty,a reszta,jakoś znika nie wiadomo kiedy,tu się busa ogarnie,tu jakiś znajomy przytarł gdzieś,a to jakieś szybkie odświeżenie :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie ... pierwsze UC mialem jeszcze z czasów jakiejś gównianej polerki BASS (takiej oburęcznej) :)

Ostatnio jechałem Renault Mastera Maxi i Lublina blaszaka czerwonego - na nie trochę pasty idzie.

I jakoś dwie poszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szukam wosku na nowy sozon wydobywajacego z ciemnego lakieru jak najwiecej. Wyselekcjonowalem:

- Zaino Z5 Pro Show Car Polish

- Shiny Garage Bee's Knees Purple Spray Wax 500ml

- POORBOY’S WORLD Natty’s Paste Wax – BLUE

- Poorboy's Natty's Paste Wax Red

- Chemical Guys Pete's 53'

- Cos z VictoriaWax

Mozecie cos doradzic, podpowiedziec moze jakis inny produkt :?: Do tego sprzydaloby sie dobrac QD, ktory tez doda cos ciekawego od Siebie.

Dodam ze auto jest po korekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój zestaw na wiosne po korekcie Dodo LP+ PB BH +Dodo Blue Velvet

Dodo sie skończył i zastanawiam sie czy szarpnąć się na Reda czy ewentualnie może Collinite476 który jest w arsenale?

Zauważę różnicę,kolor auta ciemna zieleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.