Skocz do zawartości

Maksymalny Wet Look


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem jeszcze takie coś jak optimum opti seal.Niby przetrzec aplikatorem i tyle po spryskaniu...Ze zdjęć w internecie można stwierdzić że daje to rady-pytanie czy daje...Stosował ktoś te cudo? Na co to położyć?

 

 

Ja stosuję.na przemian z FK Hi temp.Hi tempa na żółtym kolorze,Opti Seala na czarnym i grafitowym. Podoba mi sie wygląd obu saealantów z tym,że Hi Tempa daje na zółte,które jeżdzi duzo po kraju. Wszystkie samochody stoja cały rok pod chmurą. Przechodząc do pytania. Stosując preparat Optimum dostaniesz swietny ( moim zdaniem ) wet look. Podobny uzyskałem jedynie po preparatach Clear Kote ale one trwaja o wiele krócej. Co robie by uzyskac efekt. Wiadomo .Przygotowanie lakieru Tutaj w przypadku moich samochodów sprawdzaja sie pasty menzerny. menz 400,2500,4000. Stosuje oczywiście w zalezności od stanu lakieru. nastepną wazną czynnościa jest zmycie pozostałośco. IPA to za mało. zawsze stosuje płyn do naczyń,IPA i zmywacz do silikonu. Kilka razy. Nastepnie [pracuje niedocenionym na Forum preparatem Optimum Poli-Seal. daje dwie warstwy.Pierwsza jako zwyczajny cleaner a nastepna jako glaze. na forum Optimum uzyskałem cenną informacje,że druga warstwa AIO powinna byc sosowana po 24 godzinach i nie wypracowana ale połozona.nastepnie po godzinie nakładam Opti Seal. Zrobiłem tym srodkiem bez przesady chyba z 20 warstw na róznych samochodach i nie zeszło nawet do połowy butelki. nakładanie jest ważne. To sie nakłada w sensie dosłownym. lekko nanosisz warstwe preparatu i nic więcej nie robisz. Nie dociera sie,nie poleruje. czekasz 15 minut i jesli zauważysz smugi świadfczace o tym,że nałozyłes za duzo to zwilżasz aplikator quik detailerem i waga samego aplikatora przecierasz tylko to miejsce. Nastepnie czekasz 24 godziny!!!!!! i nakładasz w podobny sposób kolejna warstwe. Po kolejnych 24 godzina możesz nałozyc świetny -wg mnie quik detailer Optimum Instant Detailer. Dostajesz świetny,błyszczacy mokry!!!! lakier. na forum Optimum radzili,by dac 3 warstwy ale zrobię to dopiero w tym roku.bałem sie ,że mi zabraknie preparatu.Dopiero ,kiedy zobaczyłem giga wydajność to żałowałem. Uwaga jedna. Musisz uzbroic sie w cierpliwośc. Nie zobaczysz teg swietnego efektu od razu. Przyznam,że kiedy zrobiłem auta według porad to byłem wsciekły. Wymeczony,z mieśniami jak po siłce a efektu zero. Poszedłem do domu zły klnąc na tę ścieme. Po paru godzinach wróciłem i kopara opadła. Auta z daleka swieciły cudnym,mokrym blaskiem. I znowu na forum Optimum dowiedziałem sie,że to jest cecha tych produktów. zaczyna je byc widac dopiero po co najmnie 10 godzinach. Skus sie na Opti-Seala. Dla mnie bomba.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dodam do swej wypowiedzi.czytam uwagi,że Opti Seal krótko siedzi na lakierze. To pojecie względne. W okresie letnim ( bo tylko wtedy go stosuje) wytrzymałem miesiąc by sprawdzic jego zywotnośc. potem,mimo,że trzymał sie świetnie dołozyłem kolejna wartswe bo sie nudziłem po prostu. Opinie na DW jenoznacznie wykazuja,że 2 lub 3 warstwy wspomagane quik detailerem wytrzymuja z powodzeniem 2 miesiące. Postanowiłem żę w tym roku sprawdze jak długo wytrzymuje Opti-Seal bez wspomagania. jedno auto posłuzy jako obiekt testowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajko - myślę że takich idealnych obiektów jak ja jeszcze się paru znajdzie na tym i innych forach :)

Myślę, że nawet miliony, tylko nie wiem czy to jest powod do dumy ;)

 

Canta8, Optimum to niedoceniona marka u nas. Ja ją bardzo polubilem i przekonal mnie do niej sprzedawca. Fajne produkty. Jest dużo fajnych produktów a nie tylko FK, FK i raz jeszcze FK z IPA :/ Mnie ten FK1000P w ogóle nie przekonał. Efekt słaby jest a dla mnie jednym z najwazniejszych kryteriow jest wyglad. Póki co najlepsze efekty uzyskalem po sealantach Duragloss i Optimum OptiSeal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda.Ja z Duraglossa uzywałem jedynie Aqua Wax i jest to bardzo dobry środek. Jeśli chodzi o FK 1000p to coś Ci opowiem. Byłem wewrześniu przyjaciela i zauważyłem dwa świetnie wygladające,świetnie utrzymane samochody. Czarny Jeep oraz czerwona Fiesta. Oba miały taki głęboki,soczysty,mokry wygląd. Miałem odgadnąć co lezy na samochodzie i bez wahania odpowiedziałem,że to Opti Coat v.2 wspomagany Optimum Instant Detailerem. Okazało się,ze na obu samochodach leży poczciwy,stary Hi Temp.Leży i wygląda tak od 3 miesięcy. Po przygotowaniu powierchni kolega nałozył dwie warstwy (co 24 godziny) Glossworkz Glaze a potem dwie warstwy Hi Tempa.Odstep pomiędzy jedna a drugą ...tydzień. Hi Temp ma dość mocne rozpuszczalniki i jak za szybko sie połozy to podgryza warstwę już położoną. Przesmarowaliśmy w ten sposób moje autko i po powrocie od razu zamówiłem tę gigantyczną puchę Hi Tempa. Po tygodniu ( pod koniec września) dałem drugą warstwę i mam wygląd podobny do wygladu aut kolegi. Soczysty, ostry,mokry wygląda jakby malowany na nowo clarem. Do tego FK 425 i Hi Temp stal sie jednym z moich ulubionych wosków. Może więc problem wygladu polega na tym,że zbyt szybko chcemy miec cycus wyglad i nie dajemy woskom wytchnienia i nie pozwalamy im zakrzepnać? Ja jestem teraz zadowolony wreszcie z wyglądu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bienek, użyj na to jeszcze BSD ;) Wtedy jest naprawdę super i to jest paranoja, bo i #111 i BSD są jednymi z najtańszych produktów na rynku (jest tańszy sealant i tańszy QD?), a robią szałową robotę :good: Nic do tej pory tak mi się nie spodobało jak ta kombinacja. Zaobserwuj też jak auto bedzie latwo domyć i jak brud bedzie się mało przyczepiał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest duzo preparatów(sealantów ) ntańszych o podobnej jakości. Chocby Opti-Seal októrym rozmawialismy ,choćby FK Hi Temp. Trzeba liczyć ilość powłok,ktorą możesz nałozyc. Ja nie zachwycam się BSD od czasu,jak okazało się że nie chroni przed ptasimi odchodami. Coż mi po kropelkach,jeśli ptasie bomby wyżrą mi lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSD nie sluzy do ochrony, więc po co oczekiwać od konia, żeby mleko dawał? :)

Mnie FK nie podpasował i dla mnie nie daje dobrego efektu. Może jak ktoś ma lakier w średnim stanie to ta tafla robi za "drugi bezbarwny", ale w przeciwnym razie nic nie dodaje do wyglądu. Opti-Seal super na efekt, ale też zaobserwuj że daje słabą ochronę (jest roznica w domywaniu auta) i bardzo krótkotrwałą. Nijak się mają zapewnienia producenta o 5 czy 6 miesiącach. Ale jest tak prosty w użyciu że można go używać w zasadzie jako QD i w tej roli sprawdza sie moim zdaniem lepiej, bo jako samodzielne zabezpieczenie bym go nie polozyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszelkie dyskusje na temat preparatów są dyskusjami subiektywnymi.Ja jestem fanem,mam fioła na punkcie quik detailerów.Śmieszne to ale po prostu lubię miziac dobrze zrobione auto tymi specyfikami. Przerobiłem chyba wszystkie oprócz tych,które są dedykowane na powłoki .I póki co dla mnie żaden nie pobije quik detailera Optimum. Za ok 80 zł otrzymujesz litr koncentratu,który zgodnie z zaleceniem producenta rozrabiasz 1:3. Ale na DW,czy Autopii ludzie mówią,żę bez szkody dlawygladu i trwałości rozrabiają 1:4.No aletrzymajmy sie producenta. Za ok 80 zł masz 4 litry !!!! świetnego quik detailera. Możesz teżeksperymentować z rozcienczeniem.Ja lubie wyglad po rozcieńczeniu 2:1. Wtedy rzeczywiśćie wyglad przypomina Opti Coat. I dla mnie ten detailer jest lepszy pod kazdym względem od BSD. Ja nakładam go właśnie po to,żęby nie dopuścił ptasich odchodów na wosk.No bo po co? Żeby kropelki tylko byly? ma takie same krople,jest tak samo trwały a daje wet look lepszy od BSD. No ale to moja opinia. FK 425 nieżle wyglada na dobrze zrobionych autach. Jeden z partnerów forum ( chyba MX Nowicki)pokazauje na swym blogu jak wygladająsamochody po 425. Nie osiagniesz takiego wygladu po BSD. Ja po prostu odpowiadam na Twoje pytanie czy sa lepsze i tansze quik detailery od BSD. Są. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kładłem CG pro detailer po wosku i fajnie pogłębiał kolor jak i dodawał śliskości i błysku lakierowi.Po myciu na myjni też smarowałem żeby wosk nie dostawał po dupie itp a to że ptak narobi to mi tito bo i tak 2 razy lub czesciej w tygodniu podjeżdżam na myjnie ciśnieniową.Powiedzcie mi czy na sealent nada się QD Fk 425

W moim awatarze jest zdjęcie maski po CG butter wet wax i na to włąśnie QD CG pro detailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skus sie na Opti-Seala. Dla mnie bomba.Pozdrawiam

 

Czy dobrze zrozumiałem? Najpierw wypracowujesz Poli-Seal (maszynowo czy ręcznie??) później po 24 godzinach nanosić 2-gą warstwę i po godzinie kładziesz Opti Seal. Czy może tak: wypracowujesz Poli-Seal, po czym nakładasz 2-gą warstwę i po godzinie Opti Seal, po 24 godzinach, powtarzasz procedurę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z procedura podpowiedziana na DW oraz sugerowana przez twórcę serii Optimum robie tak,że pierwsza warstwe Poli_Seal wypracowuję. Poniewaz robie to zaraz po korekcie i tak nie mam juz siły na nic więcej. nastepnego dnia (po 24 godzinach) kłade 2 warstwę ale juz nie wypracowując tylko nakładam jak glazer.Po nałożeniu odczekuje chwile i docieram lekko. Czekam godzine robiąc coś innego przy autku i nakładam pierwszą warstwę. na początku od razu dawałem pierwsza warstwe Opti,bo producent mówił,że mozna od razu. No ale potem wyjaśniał,że wielu ludzi nie rozumie pojęcia krystalizacji i utwardzenia. ja tez nie więc poprosiłem o rozjasnienie. Krystalizacja nastepuje od momentu zetknięcia Opti z pojazdem. Jak nałozysz po pół lub godzinie drugą wartwe to nie masz dwóch warstw ale jedna grubą. Do utwardzenia Opti potrzebuje 12 godzin. I jesli go nakładałes zauważyłeś na pewno,że z godziny na godzine auto wygladało inaczej.Ładniej. I zalecił,by po 24 godzinach nałozyc drugą warstwe. Co ważne.Po upływie pół godziny od zrobienia auta może na niego spaść deszcz nie zakłócając utwardzania. I to jest fajne bowiem nie trzeba chronic auta przed woda jak w przypadku niektórych sealantów. Robie wszystko ręcznie.mam stosunkowo młode auta w rodzinie a poniewaz chłone zalecenia na naszym forum ortaz innych forach udaje sie jakos to utrzymac. OptiSeala uzywam w sezonie letnim od kwietnia do pażdziernika. I eksperymentuje ze stężeniami Instant Detailera,od czasu do czasu dam Optimum car Wax. za kazdym razem auto wygąda inaczej choc bardzo ładnie. Nie wiem skąd wzieły sie opinie o krótkotrwałości tego preparatu porównywalne do quik detailera. jesli połozy się na jałowy lakier albo na AIO dedykowane do sealantów to spokojnie mozna liczyc na 3 miesiące trwałości. To mało? No ale znam kolege ,który połozył Opti Seala na Vanille Hand Glaze,potem od razu strzelił quik detailera i narzekał,że szybko zeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry.Przeoczyłem pytanie o Finale. jest to tez niezły quik detailer ale Optimu daje według mnie bardziej mokry look,szczególnie w stężeniu 2:1 .Jest on też dedykowany do pracy z linia Optimum,zawiera podobne polimery i dlatego nie ma zgrzytów pomiedzy tymi preparatami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.