Skocz do zawartości

Maksymalny Wet Look


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie takie pytanko.

Bawiłem się CG butter wet wax,collinite 476s,PB natty's blue ale kurde ciągle mam jakiś niedosyt.Fakt świeci się ładnie zwłaszcza jak qd pro detailer na koniec psiknę ale ..no właśnie ale....Potrzebuje coś takiego że mnie z butów wywali.Lakier ma jakieś tam lekkie swirle ale nad tym zapanuje.

Kolor czarny metallic.Myślałem nad zymolem carbonem ale jakoś efekty nie wiele się różnią ze zdjęć od nattysa red choć wiadomo zymol to zymol.Znalazłem ciekawy wosk wolfgang fuzion ale cena za sapler prawie 200zł...Co powiedzmy da maxymalny efekt w przyzwoitych pieniądzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sam wosk nie da jakiegoś super efektu. Za ten efekt odpowiada przede wszystkim stan lakieru, a na kolejnym miejscu jest cleaner, lub glaze. Wosk (bo chyba chodzi Ci o wosk naturalny, a nie o sealant, lub powłokę ? ) to taka (oklepane określenie) "wisieńka na torcie", która ma podbić ostateczny wygląd lakieru o te 5-10 %, a przede wszystkim ma ten lakier zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem otoczenia. Jeżeli chcesz dobry efekt w przyzwoitej kwocie, polecam duet Prima Amigo + Banana Gloss. Fakt, że na obecne warunki nie będzie to "Master durability", ale w przyzwoitej kasie masz sporo produktu łatwego "w obsłudze", a dającego przyzwoity wet look. To taka moja propozycja "na szybko" - na pewno będzie wiele innych, równie dobrych (lub lepszych) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze takie coś jak optimum opti seal.Niby przetrzec aplikatorem i tyle po spryskaniu...Ze zdjęć w internecie można stwierdzić że daje to rady-pytanie czy daje...Stosował ktoś te cudo? Na co to położyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opti Seal'a mam w swoim arsenale ;) od trochę ponad pół roku. Użyłem go na razie raz - na czarnej Corolli Verso, która się sprzedała. Efekt był bardzo fajny - szklistość lakieru wyraźna, typowe "prawie lustro". Fakt - mimo, że lakier nie miał korekty, to przygotowałem go porządnie pod ten sealant. Aplikacja była prosta, choć początkowo robiły mi się smugi - jednak po ograniczeniu aplikacji produktu do minimum problem "smużenia" zniknął. Teraz czekam na CarPro Reload - podobno efekt lustra jest jeszcze fajniejszy...

A tak naprawdę - uważam, że większość sealantów będzie na dobrze przygotowanym lakierze wyglądała podobnie. Różnica będzie niewielka - przysłowiowe 2-5 %. Oczywiście efekt zależał też będzie od koloru lakieru - na jasnych nie "uświadczysz" takiego efektu, jak na ciemnych. Spróbuj Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant - nie używałem sam, ale widziałem "na żywo" auto potraktowane tym sealantem i "chylę czoła" przed nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście stosuję DG#111 i jestem zadowolony, do tego #652 jako cleaner i pomiędzy te dwa możesz dać jeszcze #601 żeby przedłużyć żywotność sealantu

Jak ja szukalem jakiegoś sealanta, ktory daje super efekt to szperałem na forum Detailing World. Tam wiele osób wlasnie polecalo sealanty DG. Koszt niewielki (niecale 30zl za 118ml) wiec nie szkodzi potestować.

 

mario704, zerknij do tego tematu --> http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=338455

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu pisze że jeszcze posmarował po wszystkim Dj blue velvet.Ok więc ostatnie pytanko.Gdybym chciał zrobić takie combo AG SRP na to DG601 i DG 111 pożyje to z miesiąc czy spłynie po pierwszym deszczu.Ktoś w testach u nas na forum pisał że można sealenty np DG kłaść na wszystko praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Ktoś w testach u nas na forum pisał że można sealenty np DG kłaść na wszystko praktycznie.

 

Nie wiem kto to pisał, ale sealanty DG nie lubią się z AIO i glaze. Więc podkład z SRP nie jest dobrym pomysłem pod #111.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zamiast SRP sprzedawca polecił DG 671 no i powiem ze produkt genialny. Bardzo fajnie maskuje i co mnie zadziwia to daje super efekt wizualny. Moje ulubione kombo na efekt to 671+601+111. Potem odswiezam BSD i super to wszystko razem wspolgra (krople tez sa lepsze bo 111 nie kropelkuje mi jakos szalowo). Jak czytalem to w Stanach wolą efekt po 105, ale mnie bardziej podpasowal 111.

 

Ktos jeszcze pisal o Optiseal. Zakupilem jakis czas temu i efekt jest bardzo blyszczacy tylko krotkotrwaly niestety. Ale na jednorazowe akcje polecam. No i aplikacja to banal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajko - A jak można ocenić efekt najlepiej? - przecież nie będzie każdy kupował wszystkich specyfików aby sam je osobiście sprawdzić. Wydaje mi się że zdjęcia jak i filmy w tej dziedzinie są jak najbardziej przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niby chcesz ocenić efekt po zdjęciu? Wiesz, ze dwie rożne osoby mogą zrobic zdjecie i na kazdym efekt bedzie inny? Co chcesz oceniac? Aparat, umiejętności fotografowania czy tez moze mozliwosci programow do obrobki zdjęć? Jak ja chce cos sprawdzic, to kupuje i sprawdzam. Jak nie podpasuje to jest giełda. Ze zdjęc to można jedynie wróżyć jak z fusów. Zabawa dla szamanów i teoretyków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kajko ...trochę to niemądre. Kupić kosmetyków za 100 zł lub więcej a jak ci nie podpasuje, to przynajmniej 30 zł jesteś w plecy na giełdzie jak nie lepiej i pytanie czy na pewno sprzedasz bo nie każdy lubi sealenty itp...

W "pokaż swój blask" każdy operuje zdjęciami i jest ok. Tylko wiadomo mają ty być normalne zdjęcia nie kręcone w photoshopie czy innym szajsie dla polepszenia efektu. Ze zdjęć typu 50/50 wywróżysz jaką dany kosmetyk ma siłę krycia i czy Ci to poasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemądre to jest ocenianie efektu po zdjęciach :) Nie jest to możliwe bo wszystko zależy od aparatu czy też umiejętności robienia zdjęć. Mogę Ci zrobić takie zdjęcie że kupisz nawet wosk z marketu za 10zł :) Będzie super efekt lustra i mokrości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajko - czyli reasumując, zdjęcia które pokazują użytkownicy tego forum są bez sensu bo przecież mogły być zrobione albo tanim albo bardzo drogim sprzętem, mogły być też podkręcone - jednym słowem nie ma się co nimi sugerować i po prostu są nie potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kajko ma stety/niestety 100% racji ;) owszem, pokazuje się zdjęcia po wosku ale raczej pro forma, napewno nie jest to w żaden sposób wyznacznik jak auto wygląda naprawdę. Zmienię ustawienia przysłony i czasu naświetlania i z "lustrzanego odbicia typowego dla sealantów" robi się "mokry wetlook typowy dla wosków naturalnych" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo - czyli co nie ma sensu pokazywania fotek? sam tu przecież nie raz pokazywałeś. Ja wiem że ile fotografów tyle różnych fotek ale mnie cieszy jak ktoś pokazuje super wyglądające auto po wosku itp. i od razu coś mi do głowy szepcze że może by tak kupić to smarowidło. Wydaje mi się że dzięki fotką tym gorszym i tym lepszym i tym przekłamanym mniej lub więcej dużo ludzi na tym forum coś postanowiło zakupić i sprawdzić u siebie wiedząc że podstawą jest dobrze przygotowany lakier a woki są tym ostatecznym dodatkiem, tą wisienką na torcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki na pewno warto wklejać, kolegą wyżej chodziło tylko o to że na zdjęciach idzie pokazać wszytsko co sie chce i jak sie chce a nie wszystko co jest na prawde. Dlatego ważnym elementem oprócz samej fotki jest opis oraz subiektywne odczucia użytkownika/testera i one wtedy mogą nakierować na wizję efektu końcowego każdego czytającge/oglądającego zdjęcia...mam nadzieje że na pisałem to jakoś zrozumiale...:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie cieszy jak ktoś pokazuje super wyglądające auto po wosku itp. i od razu coś mi do głowy szepcze że może by tak kupić to smarowidło.

Właśnie na takich ludzi czekaja spece od marketngu i reklamy (politycy też...). Jesteś idealnym obiektem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajko - myślę że takich idealnych obiektów jak ja jeszcze się paru znajdzie na tym i innych forach :)

ariello01 - oczywiście zdaje sobie sprawę że tak jest jak piszesz i sama fotka niewiele nam powie o produkcie, ale cieszy moje oko fotka autka i ulokowanego produkty który przyczynił się do jego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.