Skocz do zawartości

Maksymalny Wet Look


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem do niedawna fanem Buttera. Przeszło mi kiedy spróbowałem Opti Seal. Daje wygląd bardziej mokry,bardziej sliski aplikacja kosmicznie prosta, trwałośc kilkumiesięczna, butelka ok 80 zł wystarczy na 50!!!!! aplikacji. Dodaj do tego Quik Detailer Optimum i masz świetny i trwały zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie robie bo nie mam odpowiedniego sprzętu a robić telefonem i pisać,żę słabe zdjęcia uwazam za nieporozumienie. Popatrz na tę,świetną uważam recenzje:http://www.detailedimage.com/Ask-a-Pro/optimum-opti-seal-spray-sealant-product-review/,popatrz w dziale testy na test,jaki robił swego czasu EVO. Produkt mnie "oczarowal" i mówię to bez patosu. najwiekszym problemem jest nalożenie jak najcieńszej warstwy. Na dach daję 2 niepełne "psiki" na maskę 1 ,na drzwi (każde 1 psik) i okazuje się,że dałem za duzo. To jest czysty,mocno skoncentrowany sealant. na DW piszą,żę dwie warstwy w odstepie 24 godzin wystarcza na 4 miesiące. Do tego jesli chcesz możesz dołożyc Optimum Car Wax ( z carnaubą) i świetny ( uważam,dający duzą ochrone i głębie quik detailer. Kupujesz litr koncentratu,rozcienczasz z wodą zdem. w stosunku 1:3 i masz za 80 zł 4 litry fajnego quik detailera. Przekonalem się do tej firmy. W przyszłym roku wyprobuję jeszcze sealanta z Black Fire. Wpisz w Google Opti Seal,wejdz w grafike i zobacz auta. Recenzja z linku jaki wkleiłem jest rzetelna i prawdziwa. A auto wygląda jak nigdy jeszcze.

 

[ Dodano: 13 Lipiec 2014, 18:38 ]

Zdjęć nie robie bo nie mam odpowiedniego sprzętu a robić telefonem i pisać,żę słabe zdjęcia uwazam za nieporozumienie. Popatrz na tę,świetną uważam recenzje:http://www.detailedimage.com/Ask-a-Pro/optimum-opti-seal-spray-sealant-product-review/,popatrz w dziale testy na test,jaki robił swego czasu EVO. Produkt mnie "oczarowal" i mówię to bez patosu. najwiekszym problemem jest nalożenie jak najcieńszej warstwy. Na dach daję 2 niepełne "psiki" na maskę 1 ,na drzwi (każde 1 psik) i okazuje się,że dałem za duzo. To jest czysty,mocno skoncentrowany sealant. na DW piszą,żę dwie warstwy w odstepie 24 godzin wystarcza na 4 miesiące. Do tego jesli chcesz możesz dołożyc Optimum Car Wax ( z carnaubą) i świetny ( uważam,dający duzą ochrone i głębie quik detailer. Kupujesz litr koncentratu,rozcienczasz z wodą zdem. w stosunku 1:3 i masz za 80 zł 4 litry fajnego quik detailera. Przekonalem się do tej firmy. W przyszłym roku wyprobuję jeszcze sealanta z Black Fire. Wpisz w Google Opti Seal,wejdz w grafike i zobacz auta. Recenzja z linku jaki wkleiłem jest rzetelna i prawdziwa. A auto wygląda jak nigdy jeszcze.

 

[ Dodano: 13 Lipiec 2014, 18:39 ]

Nową wersją Opti Seal możesz robić wszystko.Wlącznie z plastikami i szkłem.Przepraszam za podwójny post ale coś mi komp wariuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam ...

Skoro można pryskać tym na lakier od razu to po co rozcierać to aplikatorem skoro można fibrą tak jak zwykły QD...?

Jeżeli nakładasz to na aplikator i potem na lakier to czy nie zostają smugi bez polerki fibrą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canta8 trochę koloryzuje , nie ma szans by w naszych warunkach opti-seal tyle trzymał

:) , mam ten środek i trzyma max 1 misiac , może 1.5 .

Środek dla osób , które czesto lubia woskowac autko , ablikacja banalna , tutaj trzeba wspomnieć że kosmetyki Optimum sa do regularnego dbania/stosowania , wiec dla leniwych odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzbuję pomocy w wyborze szmalcu. Parametry które mnie interesują to nie brudzenie plstików, płynna konsystencja, śliskość i łatwość polerowania nawet całkiem zaschniętego wosku/sealantu. To te najważniejsze ale jeżeli do tego szmalec cechował by się przyzwoitą trwałością był by idealny.

 

Wstępnie po przeczytaniu forum nastawiłem się na buttera od CG ale postanowiłem najpierw poradzić się Was.

 

Wypróbuj produkty PolishAngel.

Master Sealant, Rapidwaxx

lub z wyzszej polki

Cosmic i woski w pudelkach

 

Nie bedziesz zawiedziony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canta8 trochę koloryzuje , nie ma szans by w naszych warunkach opti-seal tyle trzymał

:) , mam ten środek i trzyma max 1 misiac , może 1.5 .

Środek dla osób , które czesto lubia woskowac autko , ablikacja banalna , tutaj trzeba wspomnieć że kosmetyki Optimum sa do regularnego dbania/stosowania , wiec dla leniwych odpada.

 

Po pierwsze.Nigdzie nie napisałem o trwalosci w naszych warunkach a o tym co mówią ludzie na Detailing World. Po drugie.Nie wiem jaka jest trwałosc w naszych warunkach bo u mnie lezy od 2 miesiecy a zastosowałem po raz pierwszy.Po trzecie. Opti Seal to nie jest wosk. To najczystsza postac sealanta muszą być więc spelnione warunki do jego nałożenia. Przede wszystkich musi być jałowy lakier. To podstawa trwałości. ja zastosowałem model "książkowy"

Mycie,glinka,zmywacz,Poli Seal i 2 warstwy Opti Seal. Od dwoch miesięcy nie dodawałem Opti Seal a jedynie Optimum Quik Detailer. daje świetny,mokry wyglad lakieru. mam jeszcze wosk z ich serii Optimum car Wax ale na razie nie daję bo odpowiada mi wyglad auta po Opti Seal i Quik Detailerze. Na politurach ten sealant sie nie utrzyma długa,tak samo jak na brudnym lakierze. I to są właśnie po prawidłowym zastosowaniu kosmetyki dla leniwych. Skoro ludzie maja go po 4 miesiące. W tamtych krajach,gdzie ludzi stać na nieosiągalne dla wielu z nas kosmetyki nikt nie ma potrzeby szpanowac. jak kosmetyk jest słaby to go krytykują. Optimum jest chwalone i nikt tam nie koloryzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianie :) , jak Ci powiedziałem , znam kosmetyki Optimum , mam i Poli-seal i Opti-seal i Car-wax nie wspominając o szamponach . Mówisz że masz " jałowy lakier " po Poli-seal jak to przecież środek All in One więc ma środki zabezpieczające . Chyba , że po nim dajesz IPA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacek. . Grupa preparatów Optimum to grupa oparta na takich samych polimerach. Czyli Poli Seal jest preparatem dedykowanym pod Opti Seal.Stworzony po to,by oprócz przygotowania lakieru zapewnić trwałosc sealanta. Jalowosc w tym przypadku ma inne znacenie niz przy stosowaniu preparatów różnych firm.Wiele firm ma takie kompatybilne ,dedykowane preparaty Można Poli stosować jako podkład pod inne woski.jako Jak wiesz

możesz zastoosowac dowolna kolejność nakładania wosku Optimum i sealanta Optimum. Bo sealant "migruje" wtedy pod wosk i czepia się lakieru.. Ale tylko pod ten wosk.Itd itp. Jak połozysz Opi Seal na inny wosk to go rozpuści.

Pisałem o jałowości bo u nas ludzie nakladają Opti np na Black Hole,nie czyszczą llakieru po UC itd.I narzekaja,że nie trzyma. Kolega mówił,że ma Buttera.Też mam i zamierzam go dac kiedyś dla próby na Opti Seal.Pytałem na forum Optimum. Można dac i nieźle wygląda ale dopiero po kilku tygodniach żeby sie nie gryzło.Tak napisał specjalista z tej firmy. I tyle. Odezwe się jak zacznie mi kombinacja Optimum schodzic z lakieru.Zobaczymy jak długo wytrzyma. Ma cieżko,bo auto przez cały czas stoi pod chmurą. Po dwóch miesiącach Opti nie zmienił swego wygladu.Pozdrawiam

 

[ Dodano: 14 Lipiec 2014, 00:55 ]

Yacek. . Wiesz o tym,że grupa preparatów Optimum to grupa oparta na takich samych polimerach. Czyli Poli Seal jest preparatem dedykowanym pod Opti Seal.Stworzony po to,by oprócz przygotowania lakieru zapewnić trwałosc sealanta. Jalowosc w tym przypadku ma inne znacenie niz przy stosowaniu preparatów różnych firm.Wiele firm ma takie kompatybilne ,dedykowane preparaty Można Poli stosować jako podkład pod inne woski.jako Jak wiesz

możesz zastoosowac dowolna kolejność nakładania wosku Optimum i sealanta Optimum. Bo sealant "migruje" wtedy pod wosk i czepia się lakieru.. Ale tylko pod ten wosk.Itd itp. Jak połozysz Opi Seal na inny wosk to go rozpuści.

Pisałem o jałowości bo u nas ludzie nakladają Opti np na Black Hole,nie czyszczą llakieru po UC itd.I narzekaja,że nie trzyma. Kolega mówił,że ma Buttera.Też mam i zamierzam go dac kiedyś dla próby na Opti Seal.Pytałem na forum Optimum. Można dac i nieźle wygląda ale dopiero po kilku tygodniach żeby sie nie gryzło.Tak napisał specjalista z tej firmy. I tyle. Odezwe się jak zacznie mi kombinacja Optimum schodzic z lakieru.Zobaczymy jak długo wytrzyma. Ma cieżko,bo auto przez cały czas stoi pod chmurą. Po dwóch miesiącach Opti nie zmienił swego wygladu.Pozdrawiam

 

[ Dodano: 14 Lipiec 2014, 00:57 ]

Znowu komputer wariuje.Dał komunikat,ze nie można wysłać wiadomości a wyslal podwójna.Przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

comando, jakie wiatry Cie tutaj wygnały ;) bierz masełko, spełni Twoje oczekiwania, aplikacja jest mega przyjemna, praca z tym specyfikiem to prawdziwa przyjemność, pamietaj o odpowiednim przygotowaniu powierzchni, to jest najważniejsze, a smarowidlo to tylko wisienka na torcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam plan zastosowac takie combo:

BH + EX-P + Nattys Red

 

pytanie: dac 1 warstwe BH, na to 2x EX-P i 2x Nattys? czy wystarczy po 1 warstwie?

Jesli po 2 to w jakich odstepach czasu klasc warstwy i po jakim czasie nattys na ex-p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygladu nie, ale trwałość na pewno poprawi, ja ostatnio ściągałem 3 miesięczny natty blue kładziony na Lusso Revitalizing Cream.

Padł tylko na dolnych warstwach drzwi. Przebieg 3700km i dokładnie 3 miesiące od nałożenia.

ale to taki [OT]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że się założe że qd też używałeś.Sam wosk w życiu tyle nie wytrzyma bez wpomagaczy w naszym środowisku a napewno nie nattys

QD używam tylko w zimie i to BSD. W lato tylko jak mi ptak narobi( PB qd+)

Po myciu nie stosuję.

 

 

Tak wyglądał po dwóch miesiącach i 2tyś, poranna rosa. auto po trasie jakieś 150km

 

Golin_1841.jpg

 

Golin_1843.jpg

 

Golin_1867.jpg

 

Po miesiącu praktycznie identycznie wyglądał, tylko jak wspomniałem na dole drzwi była padaka, oraz na tylnej klapie.

 

Auto garażowane w nocy.

Staram się nie stawać pod drzewami bo najczęsciej zapycha się wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

 

Jako zielony jeszcze w temacie szukam pierwszego twardego wosku do siebie.

 

Auto to Saab 9-3

kolor szary

Proszę o pomoc. Zastanawiałem się nad :

Chemical Guys Butter Wet wax

POORBOYS NATTYS WAX RED

 

 

 

Może lepiej zamiast wosku PINK PASTE WAX 2685?

Shiny Garage Dramatic Gloss Sealant

DRAMATIC GLOSS SEALANT Shiny Garage?

Waszym zdaniem to dobry zestaw pod ten kolor czy nie zdziałam nimi za wiele?

 

Może polecicie coś ciekawszego ?( tylko w rozsądnych pieniądzach :) e.w dostępne testetry)

 

Lakier w stanie jak na 11 letnie auto, ma troszke rysek więc miło jakby wosk był z jakimiś wypełniaczami

 

 

 

Z góry dzięki i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.