Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Dunlopy znowu miekkie i znikają w oczach... Ja mam aktualnie bridgestone potenza S001 i jestem zn ich bardzo zadowolony  

Na letnich zrobione mam 50 tys i miały przy demontażu 2x4 i 2x4,5 mm - letnie. Zimowe maja 15k i w sumie zero oznak zużycia.
W pajero od nowości letnie zrobiły 80k i dopiero zostały zmienione. Także nie zgodzę się :-). Po Conti jestem z nich bardzo zadowolony z trwałości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Birkhof kolega co pracuje w dość duzej firmie wulkanizacyjnych reklamował dunlopy bo po 20 tyś km opony miał praktycznie łyse i widziałem te opony. Dunlop uznał reklamacje ale on juz nie kupił dunlopa tylko wybrał potenze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hankook vs topowe opny premium i 300zł różnicy. Ja bym jednak szukał w premium. Pomimo tego że dzisiaj na zimowych  nexenach leciałem spokojnie 180+ lublin-wawa-;lublin.

https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-Auto-Bild-Summer-Tyre-Test.htm

https://www.oponeo.pl/model-opony/michelin-pilot-sport-4 za 385zł sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód Opel Corsa D 1.3 cdti 75km, więc żaden mocarz. Roczne przebiegi to ok 10tys. km. Trasy głównie wokół komina i drogi opolskie. Zimą w góry to auto nie jeździ, szybko również nie. Wiosną muszę kupić nowe opony żonie i zastanawiam się czy kupować letnie i później znowu zimowe ( także do wymiany się nadają), czy czasem nie iść w wielosezonowe. Mam dwa typy:

1. Vredestein Quatrac 5

2. Goodyear Vector 4seasons gen2

Rozmiar 185/60r15.

Co Waszym zdaniem najlepiej wybrać i kupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@W1Michal @piotrek305 ale to ten hankook? 🙂 300zł na secie, który będzie się turlał 50000km moim zdaniem szkoda nie dorzucić do najlepszych najbezpieczniejszych opon z najwyższym komfortem do tego

 

@Tomek1419 brałem pod uwagę goodyear - fabryczne latniaki w aucie żony od razu zamieniłem na wieloseozonki. Wybrałem finalnie conti i radzą sobie znakomicie. Jedna wada to umiarkowane wybieranie nierówności - są lepsze opony pd tym względem. Głębokiego śniegu jeszcze nie było ale na luźnym bardzo bezpiecznie. W lecie jak dobrze letnie gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2020 o 09:02, mati73 napisał:

A co byście wybrali z letnich, zależy mi niskim hałasie i dobrej przyczepności na mokrym. Myślałem nad dunlop sport maxxx rt 2 lub good year asymmetric 5.

Conti Premium 6, Michelin PS4, lub Assymetric 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Jako że zupełnie się na tym nie znam (jakieś indeksy cuda) potrzebuję Waszej pomocy przy wyborze opon letnich do Golfa 4 w rozmiarze 205/55/16 z rantem ochronnym na felgę. Nie mają to być opony super drogie, tylko takie ok 200zł/szt. Obecne Fuldy Sportcontrol po 7 latach zrobiły się lekko jajkowate i trzęsie, podobno wyząbkowały się (czy coś takiego) do tego na mokrym były śliskie, na 2 biegu bez problemu traciły przyczepność. Pan z zakładu wulkanizacyjnego polecił takie:

1. Firestone Firehawk SZ90U

2. Nexen N'fera SU1

3. Matador Hectorra 3

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ania1987 napisał:

 Pan z zakładu wulkanizacyjnego polecił takie:

1. Firestone Firehawk SZ90U

2. Nexen N'fera SU1

3. Matador Hectorra 3

3 nie znam, ale produkty 1 i 2 to chyba gorzej nie dało się polecić, te marki na mokrym to jakaś masakra była

 

za 250zł sztuka Masz Goodyear Efficiengrip Performance, żywotne, miękkie, komfortowe, niskie opory toczenia (spalanie jakieś 0.1-0.2 w dół), bezpieczne na suchym i na mokrym. Po latach nie tracą właściwości jak wiele innych marek.

 

 

 

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o rainsport 5 ? W internecie malo opinii (nowość 2020). Doplaty to goodyear assymetric 5 miałbym ok 350zł, miałem teraz rainsporty 3 i w sumie były ok poza tym że byly delikatnie głośne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o rainsport 5 ? W internecie malo opinii (nowość 2020). Doplaty to goodyear assymetric 5 miałbym ok 350zł, miałem teraz rainsporty 3 i w sumie były ok poza tym że byly delikatnie głośne. 

Co mamy sądzić skoro to nowość?
Bieżnik mamy ocenić ;)?
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



No to nieźle, jak się baba nie zna to szit wciskają mówił jeszcze o jakichś Hankok 3 czy coś takiego, nie zdążyłam zapisać dokładnie modelu.


Może chodzi o Hankook Ventus Prime 3. Jeśli tak to widzę, że te opony są tutaj polecane, cena/jakość wypada bdb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam ostatnio do auta żony (clio 2013) kupiłem Hankook Ventus Prime 3 w świetnej cenie.

Przerobiłem mocno ten temat i stosunek ceny do jakości to jest mega rewelacja.

Opony zaliczane są w niektórych sklepach do premium.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2020 o 22:10, Streat napisał:

@Birkhof kolega co pracuje w dość duzej firmie wulkanizacyjnych reklamował dunlopy bo po 20 tyś km opony miał praktycznie łyse i widziałem te opony. Dunlop uznał reklamacje ale on juz nie kupił dunlopa tylko wybrał potenze 

Jakim kanałem kolega reklamował opony?

U mnie sportmaxxy zaczęły pękać po bokach już po ok. 10kkm. Podczas pierwszego przeglądu (po 1,5 roku/30kkm) w salonie (auto było nowe i to były opony fabryczne) zgłosiłem to pracownikowi, ale odprawił mnie z kwitkiem. Chętnie wróciłbym do tematu i spróbował zareklamować je u producenta.

 

Btw, szukam jakiegoś głębokościomierza do opon. Chyba najlepiej elektroniczny. Znalazłem coś takiego:
https://felgeo.pl/product-pol-425-Elektroniczny-miernik-glebokosci-bieznika-Stix-uniw.html?gclid=CjwKCAiAnfjyBRBxEiwA-EECLH7cj0oN9vUh_gZEfhFKIVNQGtVESmNE5XrOmAOru5sUdRitgg8WYRoC1ScQAvD_BwE

Z przesyłką wychodzi całkiem ok. Ale może używacie jakichś i możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ania1987 Wybierz sobie spokojnie Hankook ventus prime 3 k125 🙂  Cene aktualnie masz 215zł za sztukę na Twój rozmiar. Z doświadczenia które mam polecam Ci opony z oponeo.pl.

Ja właśnie w tym momencie zamawiam je do siebie na przód 😛 Lepszych opon do tej pory nie miałem, a nie było im ze mną lekko. Jechałem szybko gdyż lubię zapie****ać 😄 

Nie daj się u wulkanizatora. On też musi zarobić. Wciśnie "babie" byle co z jakąś tam prowizją bo do garka też wrzucić coś musi. Lepiej wrzucić opony swoje do auta i znaleźć dobry serwis gdzie za rozsądne pieniądze Ci wymienią oponki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.