Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.06.2019 o 21:50, Zdroja0 napisał:

Pany które kapcie wybrać kapcie na zimę?

Jeździłem C klasą W204 1.8 na Firestone'ach i nie polecam, bardzo słabo kleiły. Rodzice w górach mieli problemy, samochodem strasznie rzucało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam opony 225/45 R17 dokładniej do Hondy Civic VIII 1.8 wybrałem 3 marki:

-Dębica UHP 2 jako tania opona mniej niż 900 zł 

-UNIROYAL RAINSPORT3 jako opona ładna kusząca wyglądem ale boję się że będzie głośno 

-Hankook Ventus S1 evo3 K127 jak taki półśrodek bo w miarę dobra cena, dobre opinie i spoko właściwości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam opony 225/45 R17 dokładniej do Hondy Civic VIII 1.8 wybrałem 3 marki:
-Dębica UHP 2 jako tania opona mniej niż 900 zł 
-UNIROYAL RAINSPORT3 jako opona ładna kusząca wyglądem ale boję się że będzie głośno 
-Hankook Ventus S1 evo3 K127 jak taki półśrodek bo w miarę dobra cena, dobre opinie i spoko właściwości 
Z tych trzech osobiście wybrałbym Hankooka ;-)

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kepa416 napisał:

Szukam opony 225/45 R17 dokładniej do Hondy Civic VIII 1.8 wybrałem 3 marki:

-Dębica UHP 2 jako tania opona mniej niż 900 zł 

-UNIROYAL RAINSPORT3 jako opona ładna kusząca wyglądem ale boję się że będzie głośno 

-Hankook Ventus S1 evo3 K127 jak taki półśrodek bo w miarę dobra cena, dobre opinie i spoko właściwości 

zdecydowanie hankook. U mnie wpadają w przyszłym sezonie biorąc pod uwage jak sie zachowują nowe modele Continentala które mialem na oku. Hankook zrobił milowy krok w oponach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2019 o 21:50, Zdroja0 napisał:

Pany które kapcie wybrać kapcie na zimę?

W zimę auto mało jeździ, głównie wokół komina także wersja budżetowa. Czy macie jakiś inny typ do 200 zł/szt?

Zobacz Barum Polaris 5.

W dniu 1.06.2019 o 11:47, Pływak napisał:

Aż z ciekawości sprawdziłem swoje Dunlopy Winter Sport 5 jak wyglądają po 2 sezonach zimowych i jakiś 20k km

Też zauważyłem, że Dunlopy są bardzo równe jakościowo. Dobrze przechowywane 10-letnie Winter Sport 3D są bez żadnych śladów degradowania się gumy, 7-letnie Winter Sport 4D (dwa komplety) - tak samo. Dość szybko lecą niestety, ale WR D4 tak samo.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2019 o 11:47, Pływak napisał:

Aż z ciekawości sprawdziłem swoje Dunlopy Winter Sport 5 jak wyglądają po 2 sezonach zimowych i jakiś 20k km

Co do dywagacji na temat zimówek, u mnie w prawdzie 34 tydzień 13 roku, ale Michelin się nie popisał - cała guma spękana. W ubiegłym roku też tak wyglądały kiedy dostałem je z autem. Ogólnie co mogę też o Alpin 4 powiedzieć, to są bardzo niekomfortowe i przeczą fizyce bo pomimo balona 215/55/16 jeździ się na nich gorzej niż na 225/45/17.

IMG_20190119_140047.jpg

IMG_20190119_140038.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Badii23 napisał:

Szukam dobrej budżetowej opony, wykluczając Chińczyków.

175/65R14 do peugeota 206

 

po taniości fulda, uniroyal, dębica, kormoran, falken, hankook... jeden pies

wejdź na oponeo, odznacz chińskie marki i bierz najtańsze co Ci pasuje

 

W dniu 4.06.2019 o 12:05, Michał126 napisał:

ż zauważyłem, że Dunlopy są bardzo równe jakościowo. Dobrze przechowywane 10-letnie Winter Sport 3D są bez żadnych śladów degradowania się gumy, 7-letnie Winter Sport 4D (dwa komplety) - tak samo. Dość szybko lecą niestety, ale WR D4 tak samo

dunlopy 3d, 4d i 5 wydają się być bardzo trwałe bez oznak starzenia,

rewelacyjnie pod tym kątem wypadają również goodyeary

 

w przypadku michelin to zdecydowanie lepiej starość znosiły pilot alpin niż zwykłe alpin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponeo właśnie wydalo decyzje że nie uznali gwarancji a w decyzji napisali że opony były użytkowane w wysokich temp...........kabaret :D  moja przygoda z firmą Continental dobiegla końca a pare kompletów zjedzilem.  Teraz rozumiem tych co pisali na forum BMW że im sie Premium 6 rozlatuje.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, W1Michal napisał:

Oponeo właśnie wydalo decyzje że nie uznali gwarancji a w decyzji napisali że opony były użytkowane w wysokich temp...........kabaret 😄 moja przygoda z firmą Continental dobiegla końca a pare kompletów zjedzilem.  Teraz rozumiem tych co pisali na forum BMW że im sie Premium 6 rozlatuje.......

To teraz zgłoś drugi raz reklamacje, z tym że teraz z tytułu rękojmi. Jeśli Ci odpowiedzą, że zbyt wysoka temperatura, to niech napiszą na jakiej podstawie podjęli taką decyzję. Jeśli jakaś norma, to niech przedstawia wyniki badań.

Z rękojmi zarządaj zwrotu kasy. Mają 14 dni na zajęcie stanowiska, w przeciwnym razie uznaje sie, stanowisko zajmowane w piśmie reklamacyjnym za ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, damiano2007 napisał:

To teraz zgłoś drugi raz reklamacje, z tym że teraz z tytułu rękojmi. Jeśli Ci odpowiedzą, że zbyt wysoka temperatura, to niech napiszą na jakiej podstawie podjęli taką decyzję. Jeśli jakaś norma, to niech przedstawia wyniki badań.

Z rękojmi zarządaj zwrotu kasy. Mają 14 dni na zajęcie stanowiska, w przeciwnym razie uznaje sie, stanowisko zajmowane w piśmie reklamacyjnym za ważne.

generalnie dla oponeo "badanie" wykonuje jakaś tam firma JMK, wyznaczona przez Continentala. Więc Oponeo przedstawia tylko wynik analizy i wydaje decyzje taką jaką im gość napisze w "decyzji".  Zażądałem zwrotu opon i jestem ciekaw czy przyjdą całe.............bo jaki sposób badali mieszankę nie tykając bieżnika ?  zostane bez opon i bez kasy.....cyrk. Mam namiar na tą firme, bo Oponeo to ma mnie gdzieś, jak powiedzialem że raczej tak tego nie zostawie i sie odwolam to mi baba powiedziała - to niech sie pan odwołuje i sie rozłaczyła......I generalnie Oponeo sprawe zakończyło, opony dostane spowrotem mam nadzieje że całe a nie ponacinane i nie wiadomo co dalej aby to miało skutek a nie strate czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, W1Michal napisał:

generalnie dla oponeo "badanie" wykonuje jakaś tam firma JMK, wyznaczona przez Continentala. Więc Oponeo przedstawia tylko wynik analizy i wydaje decyzje taką jaką im gość napisze w "decyzji".  Zażądałem zwrotu opon i jestem ciekaw czy przyjdą całe.............bo jaki sposób badali mieszankę nie tykając bieżnika ?  zostane bez opon i bez kasy.....cyrk. Mam namiar na tą firme, bo Oponeo to ma mnie gdzieś, jak powiedzialem że raczej tak tego nie zostawie i sie odwolam to mi baba powiedziała - to niech sie pan odwołuje i sie rozłaczyła......I generalnie Oponeo sprawe zakończyło, opony dostane spowrotem mam nadzieje że całe a nie ponacinane i nie wiadomo co dalej aby to miało skutek a nie strate czasu

To jeśli stwierdzili, że użytkowałem w wysokich temp te opony, to niech podadzą wytyczne co do temeperatur w jakich należy użytkować opony. Cyrk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwie są dobre. Ale sam bralbym hankooka

Pytam dlatego, ze jeżdżę 2 lata na dunlopie i wymieniam wszystkie opony na ich markę w moich autach.
Michelki sparciały po 3 latach, conti i bridgestony znikały w oczach. Vredesteiny słaba dostępność.
Dunlopy ciche, dobrze kleją, dobrze trzymają, nie znikają w oczach, super w deszczu i na suchym (letnie), nie murszeją, mają wersje XL, mają rant ochronny. Szczerze polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.