Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

W jeden sezon to może nie zajedziesz, zależy ile km robisz. Mi zeszły w jakieś 36tys. Nie wiem jak Primacy 4 ale poprzednie Primacy HP zrobiły u mnie 40tys, a kupiłem jako używane z felgami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/Eagle-F1-Asymmetric-5.htm

 

Tu coś tam jest do poczytania i jakieś testy. Poprzednik był udany wiec raczej nowszy model nie powinien być zły.  W teście w auto świat zajeły chyba drugie miejsce za Michelinem PS4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=20419]paperson[/mention] U mnie w rodzinie mama ma 2 komplety i co roku wyważane, jeszcze nie było tak, żeby koła nie potrzebowały wyważenia. Samochód ma 190kkm w 8 lat obydwa komplety felg od nowości i od 2 sezonów nowe felgi.
Pytanie jakie wartości bo do 10gr to są wartości raczej błędu montażu pomiaru. Fajny test poproś gościa żeby Ci dwa razy wyważył to samo koło tylko ściągnąć i obrócić. Często dalej wyjdzie ze 5-10 gr różnicy.

Jednak jak ktoś jeździ sporo i schodzi z wysokości bieżnika to wydaje mi się to ze warto robić co sezon chyba ze ktoś lubi sport albo nie przeszkadza mu bicie.
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kepa416 pomijając ze 2 razy jak byłem w szczycie sezonu, to zawsze koła się obracają 3 razy na maszynie, najpierw tak jak ściągnięte i zawsze wychodzi 10-15g na koło, potem zdejmuję odważniki i na nowo, a potem jak naklejam to puszczam znowu. Na letnich oryginalnych 18" jest spoko, ale na 16" stalowych zimówkach 2 sezon pod rząd wyważam w połowie sezonu i wychodzi niedoważenie rzędu 40g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znajomy chce mi sprzedać zimówki Goodyear UG 8 performance w rozmiarze 205 60 16. Komplet 4 sztuki za 650 zł. Bieżnik od 7,9 do 7,4mm. Produkcja 2016.
Miałem zamiar kupować zimówki przed sezonem 2019/2020 ale jeśli jest to dobra guma i rocznik jej nie straszny to mogę kupić wczesniej niż pod koniec roku. Co sądzicie o oponie i samej ofercie ?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jak dlugo zamierzasz jeździć samochodem do ktorego mają być te opony.

Jeśli krótko - bierz te używki. Pójdą na sprzedaż bezpośrednio lub jako " bonus"

Do nowego pewnie ci się nie przydadzą.

Jeśli dłużej - kupuj nowe i ciesz się bezpieczeństwem i długim użytkowaniem nowego kompletu.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Zawsze byłem zwolennikiem kupowania nowych opon, choć miesiąc temu kupiłem opony w salonie zdemontowane z felg auta pokazowego. Opony demonstracyjne. Ktoś kupił felgi, a ja opony.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej. Jakie polecacie opony na lato, szukam opon w których nie zniknie mi bieżnik w jakimś ekspresowym tempie. W tamtym roku kupiłem semperity nowe sztuki po pół roku jazdy opony z tylu wręcz łyse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 397 napisał:

Hej. Jakie polecacie opony na lato, szukam opon w których nie zniknie mi bieżnik w jakimś ekspresowym tempie. W tamtym roku kupiłem semperity nowe sztuki po pół roku jazdy opony z tylu wręcz łyse...

Dziwne... mam semperity zimówki. Przejeździłem już 3 sezon zimowy na nich. Czyli w moim przypadku równe 18 miesięcy tylko na zimówkach. Mimo to jest jeszcze 4.5mm bieżnika. Auto ma 90 tyś przebiegu więc opony ponad połowę z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 po użytkowaniu tych opon na mazurskich krętych powiatówkach trwałość określiłbym na dobrą (przy przepisowej jeździe). Pamiętam, że póki się nie zużyły, były ciche i dobrze trzymały auto w pokonywanych zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Mnie mistrzostwo to Uniroyal Rainsport 3 sciorałem już że 4 komplety i teraz też 18 wpadły .Co do znikania opony pewnie jak jeździ się ogniem piekielnym znikają szybko ale przy normalnej jeździe i rocznych przebiegach w sezonie letnim 5-10tys spokojnie 2-3 sezony starczają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson - trzeba tylko zwrócić uwagę na rant ochronny, bo ja już drugi dzień jestem wściekły na siebie, jak przeorałem felgę na niziutkim krawężniku. Opona oczywiście bez rantu, gumiarze się wymądrzają, że przy profilu 55 nie trzeba i ściana boczna sama ochroni. Niektóre modele mają rant "domyślnie" - ten nie. Szczęście, że ta felga i tak już była w katastrofalnym stanie...

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skusił się ktoś może na nowe, wspomniane wyżej Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 ?
Dotychczas miałem Dębicę UHP2 225/45/17 i było miodzio. Dobre właściwości jezdne, dosyć miękka mieszanka, która pasowała do mojego sztywnego zawieszenia sline. 
Aktualnie zakupiłem nowe felgi i mam 235/40/18 Conti Sport 5 XL - komfort tragedia, czuć wszystko (pewnie m.in. przyczynia się do tego konstrukcja opony XL).
Zakupiłem Asymmetric 5 225/40 (w testach petarda, szkoda, że występuje tylko wzmacniana XL) w dobrej cenie, nie założyłem jeszcze i waham się, bo tez mają dosyć sztywne ściany boczne, a nie chcę się męczyć.

Wczoraj "macałem" w tym samym rozmiarze Dębicę UHP2 (chyba mam mały sentyment 😂 ) no i ścianki boczne są odczuwalnie miększe, mimo XL.

I tu wracam, do mojego pierwszego pytania, ktoś jeździ już na GY Asym 5? Jak z komfortem? Zacząłem się mocno zastanawiać, czy potrzebuję opony takiej klasy, skoro nie turlam się po jakiś torach 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.