Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Z opon które miałem mogę polecić:

Continental Sport Contact 5 - super trakcja na suchym i mokrym

Dunlop SportMaxx RT2- też fajna

Bardzo polecam serię Pilot Primacy od Michelina. Bardzo dużo kilometrów można zrobić.

Nie polecam: Uniroyal Rainsport 3 - tylko i wyłącznie dlatego że ma miękkie boki. Jest to wyczywalne wyraźnie.

 

Zima to przetrwanie 🙂 Grunt to świeża guma i dużo mięsa. Budżetowego Daytona DW510 bardzo dobrze wspominam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Chat napisał:

RT2 świetna opona. Użytkuję 2 komplety na dwóch autach. Continental 5 wyząbkowaly po 15 tys. 

Chyba mylisz określenie "wyząbkowały", wyząbkowanie to występuje zazwyczaj przy niedociążonym tyle i nierotowaniu opon - wina bardziej po stronie właściciela. Nierównomierne zużycie bieżnika - pewnie o to chodzi i tutaj może winić opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PROPER napisał:

Zima to przetrwanie 🙂 Grunt to świeża guma i dużo mięsa. Budżetowego Daytona DW510 bardzo dobrze wspominam.

O, dawno nikt nie polecał budżetowej opony. Ja kupiłem dwie nowe Nexen Winguard SnowG i mam nadzieję, że dadzą radę w parze z Semperit, które jeszcze jeden sezon pewnie dadzą radę, jak nie dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u ojca na conti 5 letnie zdjęte z auta i nie ma mowy o takich spękaniach. Goodyeary na drugim aucie to samo. Niech kto mówi co chce ale nikt mnie nie przekona że kapcie  premium nie są  solidniejsze i wytrzymalsze od tych lekko tańszych marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, W1Michal napisał:

u ojca na conti 5 letnie zdjęte z auta i nie ma mowy o takich spękaniach. Goodyeary na drugim aucie to samo. Niech kto mówi co chce ale nikt mnie nie przekona że kapcie  premium nie są  solidniejsze i wytrzymalsze od tych lekko tańszych marek

Michelin A4, 3 sezony. Spękania takie że nitki widać. Nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dudek_t napisał:

Michelin A4, 3 sezony. Spękania takie że nitki widać. Nigdy więcej.

Michelin robi wybitnie nie trwałe zimówki. Nie wiem jak seria Pilot Alpin ale niższe modele po 2 latach wyglądają jakby miały 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje Nokiany optycznie jak nowe. Czwarta zima bedzie. 😄 bieznika jest 6mm i 5mm. Tylko made in Finnland.

Na alpin 4 przejechalem okolo 60k km (do 3,5mm). Ale fakt, same Autobahn prawie. Robiac 38-40k km w rok.

Nie wiem w co pojde jako nastepne. 

Letnie tez musze ogarnac, bo na 235/35/19 czasem obciera. 😄

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję dwie zimówki. Do tej pory jeździłem na Frigo 2, jak dla mnie były całkiem ok jeśli chodzi o stosunek cena/jakość. Rozmawiałem ostatnio z kolesiem który sprzedaje opony i powiedział że dzisiejsza Frigo 2 to nie to samo co ta sprzed kilku lat i że lepszym wyborem będzie Frigo HP2. Jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie rotacja opon w FWD nie ma sensu bo po sezonie te na tyle są lepsze i po kazdym nastepnym tez :lol: a tak powaznie to zakladasz różne opony na osie i to nie różne w wysokości bieznika ale w konstrukcji i co za tym idzie przyczepnosci. Wsadzisz na tyl i wiesz, ze na zakręcie dupa Cie nie wyprzedzi ale z nowu nie wiesz czy na tym zakręcie oś kierowana zrobi to co chcesz. Dla mnie to tak jak by wybierać między ospą, a gruźlicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.