Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Kup D4 i nie będziesz narzekał. Alternatywa? Dunlop, Continental. Moim zdaniem charakterystyka Dunlopów z serii Winter Sport jest bardzo podobna do D4 (jeździłem na Winter Sport 3D i 4D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak co byś doradził w poniższej sprawie? Kumpel uparł się na dwa komplety (205-tki i 185-tki) "budżetowych" opon zimowych, każdy do 1000 zł (jazda bardzo spokojna lokalnymi drogami i po mieście). Zastanawiamy się między: Sava Eskimo S3+ lub HP2, Dębica Frigo HP2, ewentualnie Barum Polaris 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paperson napisał:

@Pływak co byś doradził w poniższej sprawie? Kumpel uparł się na dwa komplety (205-tki i 185-tki) "budżetowych" opon zimowych, każdy do 1000 zł (jazda bardzo spokojna lokalnymi drogami i po mieście). Zastanawiamy się między: Sava Eskimo S3+ lub HP2, Dębica Frigo HP2, ewentualnie Barum Polaris 5.

za 1000 zł to mozna trafić coś lepszego niż klasa budżetowa, a 185 szerokosć to już na pewno coś porządnego można znalezc. Jakbyś podał rozmiary konkretnie to by było łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barum Polaris 5 to nowy wypust, trzeba poczekać jak się będzie sprawował. Ale Polaris 3 jak na klasę budżetową wypadał bardzo dobrze. Obejrzałbym jeszcze na Waszym miejscu Uniroyal MS Plus 77 - trochę pływa w szybkich zakrętach, ale na mokrym i na śniegu jest rewelacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcin s. napisał:

Co polecacie w 18 z opon Premium? Dunlopa nie chce bo 4d dla mnie był mocno średni, nokiana sobie chwale (A3 i D3)- ale to co tu czytam mnie skutecznie zniechęciło... zostaje Continental 850P czy Michelin PA4?

Pirelli Sottozero b. dobra w każdych warunkach i różnych temp., właśnie w 18" testowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcin s. napisał:

Co polecacie w 18 z opon Premium? Dunlopa nie chce bo 4d dla mnie był mocno średni, nokiana sobie chwale (A3 i D3)- ale to co tu czytam mnie skutecznie zniechęciło... zostaje Continental 850P czy Michelin PA4?

Poniżej 4 testy zimówek w 18 calach. Przejrzyj i zdecyduj sam bo ile ludzi tyle opinii 🙂

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-AutoBild-Winter-UHP-Tyre-Test.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-Sport-Auto-Winter-Tyre-Test.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017-AMS-Performance-18-inch-Winter-Tyre-Test.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017-Sport-Auto-Winter-Tyre-Test-225-40-18.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Michał126 napisał:

Oceniaj po sobie, a nie po tym, co w internecie napisali.

Czyli co ma kupić 10 kompletów i testować, które lepsze? Zawsze warto poszukać bo może się okazać, ze znajdziemy coś lepszego niż to co mieliśmy do tej pory.

Zestawienie testów D4... pozycje w testach od 1 do 14 dają do myślenia.

h9DkndV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2018 o 09:01, Pływak napisał:

W 15 calach moze sobie pozwolic na np Goodyear Ultragrip 9, a co do 16 to Kleber Kristal HP3 lub wspomniana Dębica HP2

 

W dniu 4.10.2018 o 09:16, W1Michal napisał:

Goodyear jak najbardziej godne polecenia,  jeśli chodzi i 15 stki to bym stówke dołozył i wziął Hankooka

 

https://allegro.pl/4x-205-55r16-91-t-hankook-winter-i-cept-rs2-w452-i6949242401.html

 

W dniu 4.10.2018 o 09:18, paperson napisał:

@Pływak @W1Michal dzięki Panowie! O to mi chodziło :good:

 

 

Na wspomniane lokalne drogi lokalne wspomniane UG9 15cali  mogę z doświadczenia polecić.  Nie wiem jak jakiś głęboki śnieg czy turbo lód bo na takich nie testowałem ale całą zimę latałem z miasta do miasta drogami krajowymi, lokalnymi itp.  i te opony dawały mi super wrażenie przyczepności w porównaniu z około 5 letnimi 16 calowymi  Ultra grip 8 na przodzie i Continentalem TS830 na tyle.  

 

Pierwszym raz miałem taki kontrast. Nie było to placebo. Ja poprostu czułem, że się trzymam tej drogi. Albo chodziło tu o rozmiar 15 vs 16 albo o wiek opon bo bieżnik był jeszcze na gruuubym zapasie. No bo chyba technologicznie to te opony nie odstawały. Ultra Grip 8 i TS830 to nie byle jakie opony.

 

Przesiadka na 15 cali Ultra Grip9 mocno mi poprawiła wrażenie bezpieczeństwa i i najważniejsza dla mnie rzecz - cisza! Zdecydowanie cichsze niż letnie Efficetn grip mimo, że to one mają na etykiecie 2 albo 3 decybele mnie choć te już są 16 calowe.

 

 

Nie mówię, że UG9 są najlepsze i niewiadomo jakie bo nie mam doświadczenia z innymi ale wiem po sobie, że zapewniły mi upragnioną ciszę + komfort jazdy.

Jak są jeszcze jakieś lepsze w tej cenie to jeszcze lepiej dla kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.