Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
34 minuty temu, KapselK napisał:

Chciałbym go kupić, ale nie mogę u mnie go znaleźć. Jest na Orlenie czy innej stacji? 

Jest regularnie w Tesco i bardzo często go przeceniają na 15 zł za 500 ml, co moim zdaniem jest ceną bardzo dobrą. Jeśli chodzi o stacje, to widziałem na kilku BP za chyba 27 zł za 750 ml, czyli też nie jakoś najgorzej.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie odpuściłem deironizery do felg, myję ExcEde Ultimate Wheel Cleaner 1:30. Po umyciu sprawdzałem deironizerem czy zakrwawi, brak krwawienia, do tego pięknie odetkało mi fusso i felga odzyskuje połysk. Przy pędzelkowaniu piękny poślizg, a przy deironizerach niestety jest tępo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie samo zdanie. Do bieżącej pielęgnacji środki krwawiące to po prostu wywalanie kasy w błoto. Tym bardziej jeśli felga jest zabezpieczona w jakikolwiek sposób.

A środki pokroju Billberry/Excede mają praktycznie same zalety w stosunku do deironów: nie śmierdzą, są mocno skoncentrowane, dobrze się pienią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecicie mi coś do mycia tych felg, chodzi mi o szczotkę czy inne narzędzie. Najtrudniej domyć szczelinę między tymi dwoma ramionami, pędzelek słabo się spisuje i muszę poprawiać drugi raz i tracić więcej czasu.  Chciałbym, żeby to przebiegało sprawnie. 

DSC_0162.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, KapselK napisał:

Polecicie mi coś do mycia tych felg, chodzi mi o szczotkę czy inne narzędzie. Najtrudniej domyć szczelinę między tymi dwoma ramionami, pędzelek słabo się spisuje i muszę poprawiać drugi raz i tracić więcej czasu.  Chciałbym, żeby to przebiegało sprawnie. 
 

Może taka szczoteczka do butelek aledrogo sam o takiej myślałem, ale nie mam jeszcze felg szprychowych (żona bardzo by chciała co najmniej wieloramienne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, KapselK napisał:

Polecicie mi coś do mycia tych felg, chodzi mi o szczotkę czy inne narzędzie. Najtrudniej domyć szczelinę między tymi dwoma ramionami, pędzelek słabo się spisuje i muszę poprawiać drugi raz i tracić więcej czasu.  Chciałbym, żeby to przebiegało sprawnie. 

DSC_0162.jpg

Szczotki wheel woolies. Szczególnie najmniejsza z kompletu. Choć wydaje mi się że jak zobaczysz cenę to zostaniesz przy wspomnianej szczoteczce do zębów ;) Chyba że masz więcej takich felg z zakamarkami... Sam używam szczoteczki i w trudnodostępnych miejscach jest ok. Ponoć najlepiej brud rusza szczoteczka teściowej ;) pamiętaj żeby przed 20 oddać :D

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Fredi88 napisał:

Ponoć najlepiej brud rusza szczoteczka teściowej ;) pamiętaj żeby przed 20 oddać

Hahahahaha :lol:

Też używam szczoteczki do zębów do zakamarków jak zaszczurze felgi :D

Często proste rozwiązania są bardzo skuteczne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, KapselK napisał:

. Najtrudniej domyć szczelinę między tymi dwoma ramionami,

mam ten sam problem, dlatego na mojej liscie zakupow jest to http://www.pielegnowacauto.pl/waxpro-stitch-wheel-brush.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 30.07.2017 o 21:15, Domel napisał:

mam ten sam problem, dlatego na mojej liscie zakupow jest to http://www.pielegnowacauto.pl/waxpro-stitch-wheel-brush.html

kupiłem podobną i niestety szybko ją skasowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KapselK napisał:

Ja zakupiłem sobie mniejszy pędzelek (6), zobaczę jak to się spiszę przy kolejnym myciu. 

Moim zdaniem nie ma co przeinwestowywać,bo syf z felunku jest najgorszy i te szczoteczki dostają po nim szybkie K.O także bez spinania spacerek do marketu po tanioszkę.Ewentualnie jak ktoś ma za dużo w portfelu kupić kozaka typu Daytona Speed Master.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, KapselK napisał:

Pędzelek kosztował niecałe 4 zł, także nie majątek. 

Pfffff...to faktycznie śmiech,jeżeli chodzi o pędzelki to kupiłem za ponad 5zl sztuka w Mrówie nie pamiętam firmy ale niebieskie obwódki i fajne miękkie też lekko niebieskie włosie na końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pędzelkiem tylko czoło felgi się wyczyści. Jeśli felga jest 5 ramienna to spoko ale przy wzorzystych pędzelkiem wewnątrz czy za ramionami nic się nie zrobi. Przy takich felgach jak mam na zimę to nawet od przodu pędzelkiem jest tragedia. Będę musiał przed zimą jakąś szczotkę kupić. Jakieś pomysły do tych szczelin?

20170619_172037.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 minut temu, Fredi88 napisał:

Jakieś pomysły do tych szczelin?

http://www.pielegnowacauto.pl/waxpro-stitch-wheel-brush.html

Mam ten sam problem. Używam i polecam Wheel Wolie 12" oraz WaxPro z linka wyżej.

Ciężko się czyści te wnęki w ramionach bez tych szczotek.

 

2017-06-09_13.29.14.jpg
2017-07-26_07.13.26.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.