Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

ale zaraz mówimy o rozklejaniu podczas pracy czy prania?

 

pranie :/

 

Pamiętam, że jak byłem w ABW i rozmawiałem z Panem Andrzejem, zwracał mi uwagę że tych gąbek nie powinno się prać lub namaczać bo niestety mogą się rozkleić, zaleca tylko czyszczenie szczoteczką. Ja nie piorę tylko mydło w płynie i szczoteczka do rąk i szoruję, a potem wypłukać i wysuszyć. Suszenie, zawsze robię welurem w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że jak byłem w ABW i rozmawiałem z Panem Andrzejem, zwracał mi uwagę że tych gąbek nie powinno się prać lub namaczać bo niestety mogą się rozkleić, zaleca tylko czyszczenie szczoteczką. Ja nie piorę tylko mydło w płynie i szczoteczka do rąk i szoruję, a potem wypłukać i wysuszyć. Suszenie, zawsze robię welurem w górę.

 

Zgadza się dlatego i tak wybieram pady 3M można z nimi robić co się chce i przetrwają wszystko :-]:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie (i Panie), a ma ktoś doświadczenia z padami Lare serii Diamond?

Zastanawiam się nad dokupieniem kompletu małych i dużych jako opcji do moich 3M, tak po prostu spróbować czegoś innego. :idea::song:

 

Trochę mało opinii jest o nich i nie wiem czy warto :dontknow:

 

EPL11 od Lare spisuje się świetnie, stąd mniemam, że i może pady mają nie najgorsze... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPL11 od Lare spisuje się świetnie, stąd mniemam, że i może pady mają nie najgorsze... :idea:

źle mniemasz :P

żółty twardy - zaczął odrywać się grubymi kawałami po 1/4 auta

biały i czarny trzymają fason, ale rzep odlazł przy 2 praniu (ręcznym)

pomarańczowy żyje bo go jeszcze nie używałem ;)

 

cenowo wychodzą jak flexipady, a jakość to jakieś nieporozumienie, chyba że coś poprawili w międzyczasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Hej a ja mam inne pytanie, czy Wy tez macie problem z flexipadami ze odklejaja sie? Dodam ze pady byly plukane sama woda 3 razy i wygladaja tak:

 

dscf2828g.jpg

 

2.to samo tyczy sie zuzycia rantu, czy cos takiego jest akceptowalne i jeszcze duzo mozna pracowac takim padem czy trzeba nowy kupic, moze ktos ma zdjecie w jakim stanie pad juz powinien isc na smieci?

 

dscf2832e.jpg

 

3.Czy to normalne ze zeby talerz mocujacy przy polerowaniu drugiego auta maszyna DA tak wygladal :shock:

 

reklamacja2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Borek, za opinię. Super :good:

Może ktoś jeszcze miał styczność, jak wiadomo "jedna jaskółka..." ;)

Czarny mogę ocenić jako :good:

Choć niewiele zrobiłem,ale bardzo miękki+struktura się sprawdza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początkowo uzywałem flexipads na DA to targała je strasznie :( wycinała gąbke do okoła, odklejała się rzep, albo rozrywala zaraz pod nim. Nie dalem za wygraną, pokleiłem. a Teraz kiedy pracuje na EPL'ce pady wyglądają dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareme89, w jaki sposób pierzesz te pady? wydaje mi się że woda zostaje w gąbce pod klejem co powoduje jego rozklejanie. gnieciesz pady jak pierzesz? ja moczę pad w ciepłej/letniej wodzie następnie pocieram mydłem całą jego powierzchnię po czym trzymając oburącz pad w dłoniach kciukami trę po jego powierzchni w kierunku od środka do zewnątrz co jakiś przekręcając padem. w celu osuszenia pada ściskam go pomiędzy dłońmi na prosto (coś jak zgniatarka) tak żeby nie powodować jego nadmiernych naprężeń po czym zakładam na maszynę i powoli rozkręcam aby wyzionął wodę ze swojego wnętrza, jadę tak do najwyższego biegu i trzymam na nim do momentu osuszenia - ręką sprawdzam czy woda już z niego nie chlapie (nawet taka mgiełka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareme89, reklamuj!

 

Prawda starych wyjadaczy jest taka.... "Kupisz ujnie, masz ujnie" kropka.

 

Ale zapytam głupio... jak wysoko kręciłeś na mokrym/suchym padzie?

 

reklamowac pad czy uchwyt? uchwyt juz napisalem do sklepu o reklamacje zobaczymy jak to zalatwia, swoja droga i uchwyt i pad flexipads czyli firmy ktora niby tutaj sie chwali.

SJake czyli co tylko 3m kupowac czy jakas inna firma nie jest "ujowa"?

 

Krecilem go tylko na maszynie DA Kestel bieg 5 na 6 to byl max, nie mam pojecia jakie to obroty.

 

S3ci0r plucze je w wodzie bez mydla i faktycznie delikatnie wyginam ale delikatnie do malych katow, moze faktyczniej sprobuje prac tak jak Ty mowisz, chociaz dziwne bo niektorzy piora w pralkach i jakos wytrzymuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.Czy to normalne ze zeby talerz mocujacy przy polerowaniu drugiego auta maszyna DA tak wygladal :shock:

 

Obrazek

 

Ten BP do DA się nie nadaję, właśnie ze względu na jego budowę - za dużo pianki i podczas pracy, jak się maszynę dociska pianka pracuje i się sypie. Najlepsze są dedykowane, ewentualnie z otworami w talerzu aby było lepsze chłodzenie.

 

A co do padów, też używam flexipads, na rotacji i na DA i jakoś żaden mi się nie rozkleił :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.