Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

azylybyly, nie mów że czytałeś bo jakbyś chociaż dwie ostatnie strony przeczytał to byś wiedział czego sie używa i jak a co do presprayu to jest osobny temat gdzie tez wystarczą dwie strony i będziesz wiedział co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę ze ważne aby oprysk był gorący a płukać można zimnym

 

Tylko uważaj z tym "gorącym" i nie myl z mocno ciepłym, np. taki enz-all to maksymalna temperatura pre-spray'u 50 stopni, a Prochem Powerburst ma już 65 stopni, ważne żeby się tego trzymać.

Pomocnym jest również stosowanie maszyn ekstrakcyjnych z przepływowym ogrzewaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki,

proszę o podpowiedź gdzie w Warszawie na bemowie i okolicach można wypożyczyć dobry odkurzacz piorący?

Zbieram się do wyprania tapicerki w aucie od roku i w końcu będę miała czas.

Dziekuję z góry za podpowiedzi.

 

Nie lepiej komuś zlecić taką usługę jak się nie posiada swojego sprzętu? koszt wypożyczenia + chemia + prąd + woda + ból krzyża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie lepiej komuś zlecić taką usługę jak się nie posiada swojego sprzętu? koszt wypożyczenia + chemia + prąd + woda + ból krzyża ;)

 

Hmm, chodzi też o satysfakcje z wykonanej pracy oraz to że przy okazji zrobi się samochód siostry, rodziców może jakiś dywan, a do pomocy napewno znajdą się chetni więc ból krzyża nie grozi.

Razem jak się to podliczy to chyba taniej wynająć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chemspec enz all jako presprey plus formuła 90 do płukania czy prochem s 789 i s777 ?

A czego używać do podsufitki żeby było skutecznie i ekonomicznie? Jakiś presprey i to wycierać microfibrą czy coś innego? Czy może do podsufitki być Nielsen lap foam z opryskiwacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chemspec enz all jako presprey plus formuła 90 do płukania czy prochem s 789 i s777 ?

A czego używać do podsufitki żeby było skutecznie i ekonomicznie? Jakiś presprey i to wycierać microfibrą czy coś innego? Czy może do podsufitki być Nielsen lap foam z opryskiwacza?

 

Jeśli chodzi o enz all i s 789 są to pokrewne produkty jeśli chodzi o działanie/skuteczność.

Ja bym brał zestaw z enz all + liquid ( bardziej wydajny do ekstrakcji i w formie płynnej lepsze/wygodniejsze stosowanie)

 

To zależy jak mocno zabrudzona podsufitka, robimy testy i sprawdzamy przy jakim stężeniu schodzi brud zaczynając od najmniejszego stężenia prespray, nie przemaczać! nie trzeć z nadmierną siłą! preferowana mikrofibra dobrej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o formuła 90 liquid?

A co do podsufitki to czyścić ją prespreyem w mniejszym stężeniu tak ? i kwazarem psikam na fibre czy na podsufitkę ? Psikamy a później trzemy podsufitkę ? tak teraz robiłem z pianką tylko tak jak mowie poszła połowa pianki która kosztuje 22 zł...

A co do Daerg chimica m 15 blu. Znacie ten środek ? Jest on godny polecenia? jak myślicie mogę go stosować w opryskiwaczu z mocniejszym stężeniem, a później ekstrakcja sama parą? Aha i jak mam rozumieć rozcięczanie w stosunku 960 : 1 ? na 960 ml wody 1 gram ekstrakcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego twierdzisz ,ze przeczytales ten temat, ale totalnie nic z niego nie zrozumiales. Masz jeszcze dwa osobne watki o Podsufitce i Presprayach. Wez doczytaj , chcesz zajac sie tym zawodowo to nie idz na skroty i zdobadz ta wiedze teoretyczna.

 

Ja sam uzywam Tersusa daje rade ze wszystkim. Gotowy roztwor kosztuje grosze (choc nigdy tego nie liczylem), napewno duuuuuuuuuuzo taniej niz Twoje 22zł :kox:

 

Na reszte pytan naprawde szukaj tutaj odpowiedzi bo one sa, JA jak ich szukalem znalazlem je bez problemu, TY tez dasz rade :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja praktykując różne metody zauważyłem, że aby "wupłukać" prespray czystą wodą trzeba jej zużyć 10 razy tyle co używając wody z płynem do ekstrakcji = więcej czasu i pracy. Do materiałów typu satyna, "szmata" itp może sama woda wystarczy, ale do welurów i dobrych wykładzin już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umówiony na jutro na pranie tapicerki w swoim 307. Mam dwóch synków, a kiedy 2,5 roczne dziecko poznaje na ulicy nawet Yugo, samochody tak go interesują, to nie mam serca odmawiać im stawania na fotelach w bucikach czy wyścigów z przednich foteli do bagażnika. Uwielbiają to, więc uznałem, że przyoszczędzę bo zaraz będzie podobnie jak jest i przetestuję pranie za 150zł na Czapelskiej 38 w Warszawie. Nie podaję danych firmy, ale każdy chętny sobie znajdzie. Zrobię zdjęcia przed i po, może kogoś to zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również użyć APC do tego zwilżona fibra i lecisz. Częste płukanie w czystej wodzie i będzie ideał :good:

 

Planuję właśnie wyczyścić u siebie podsufitkę. Mam APC Nielsen Cyclone. Rozcieńczenie 1:50 ? Tetra + Nielsen APC + przecieranie zwilżoną MF ? Tylko jak do tego podejść, ten rozcieńczony nielsen w butelce z atomizerem i pryskać na tetre, później płukać tetre w misce z wodą i później przecierać jeszcze delikatnie zwilżoną MF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję właśnie wyczyścić u siebie podsufitkę. Mam APC Nielsen Cyclone. Rozcieńczenie 1:50 ? Tetra + Nielsen APC + przecieranie zwilżoną MF ? Tylko jak do tego podejść, ten rozcieńczony nielsen w butelce z atomizerem i pryskać na tetre, później płukać tetre w misce z wodą i później przecierać jeszcze delikatnie zwilżoną MF ?

 

Stężenie 1:50 zdecydowanie za słabe. Osobiście robiłem Cyclone 1:10, wszystko zależy jak brudna jest podsufitka. Spryskujesz fibre, przecierasz kawałek podsufitki, płuczesz w czystej wodzie, przecierasz mokrą fibrą, na koniec możesz przeleciec suchą :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyściłem AG Interior Cleaner i SG Red Devilem 1:20. Najlepiej to robić kawałek po kawałku, bo wtedy widać efekty pracy. Psikałem na podsufitkę, potem miękką szczotką tarłem (dobrze, jak jest lekko wilgotna - myk do letniej wody, strzepnięcie wody). Następnie przetarcie wilgotną MF i po tym suchą, by ściągnąć część wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.