Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

Dante05, przemaczasz tapicerkę. Prespreju psika się tylko trochę, tak zeby nie zmoczyć gąbki właśnie, bo pózniej wyciągasz brud niczym Syzyf. Spróbuj z mniejsza ilością, a większa wagę przyłóż do szczotkowania :good:

 

Kolego, co masz na myśli pisząc o przyłożeniu się do szczotkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak prać żeby być pewnym, że nie będzie trzeba poprawiać, jest jakiś sposób?

Czasami jak wypiorę to muszę poprawiać.

Czy jak bardziej zmoczę tapicerkę presprayem to czy będę miał większą pewność, że jest dobrze wyczyszczona?

Co do szorowania szczoteczką to trzeba mocno szorować czy delikatnie i raz przy razie.

Może głupie pytania zadaje ale każdy ma swój sprawdzony sposób, ja jeszcze swojego nie wypracowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ,ze 100% pewnosci nie ma nigdy, czy bedzie poprawka. Mi tez sie zdarzaja. A wyglada u mnie tak ,ze wcale nie przemaczam prespreyem poprostu zwilzam powierzchnie, bardzo dokladnie ja wypracowuje szczoteczka i rzucam okiem czy cos tam zostało (oczywiscie nie jest to łatwe bo gdy wszystko jest mokre plamy "znikaja"), czasami przed ekstrakcja jezeli cos tam zobacze jeszcze raz prespray i jeszcze raz szczotkowanie. Etap z prespreyem i szczotkowaniem jest kluczowy i trzeba tutaj sie najbardziej skupic. Mimo wszystko czasami i tak trzeba jeszcze raz cos przeprac tak to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis kanara czytałem, nie jedno auto już też wyprałem, tylko zastanawiałem się czy robię coś nie tak że czasami za pierwszym razem się nie dopierze. A co do estrakcji, płyn jest lepszy od proszku? przymierzam się do zakupu Chemspec Liquid Formula 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piorę proszkiem Karchera i wcześniej spryskuje też całość np fotel rozcieńczonym 1:5 dimerem. Świetnie rozpuszcza, kiedyś zauważyłem że najwięcej poprawek występuje na zagięciach i tam też staram sie doprać np samą ssawką - wciągnąć ten syf :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem też taki sposób, że po spryskaniu presprayem i odczekaniu odpowiedniego czasu, aż chemia zadziała najpierw został wciągnięty prespray z brudem, a dopiero później była przeprowadzana estrakcja.Co myślicie o takim sposobie prania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Generalnie zapytam, bo dopiero co startuje i tak przydomowo sobie piorę samochody, sobie czy znajomym. Pytanie moje jest takie bo dopiero się uczę i chcę pochłonąć trochę Waszej wiedzy :)

 

Jak najpierw spsikam powierzchnię tapicerki i wyszoruję - pozostawiam na jakiś czas i wciągam wiadomo dokładność wskazana - nie ma co tym długo się rozpisywać, to po wykonaniu tego należy jeszcze użyć odkurzacza i że tak powiem - wypsikać tapicerkę wodą [odkurzaczem] i wciągnąć?

 

Raczkuję bym powiedział w tym temacie, zawsze jak robiłem te moje kilka prań po prostu wypsikałem środkiem i to odkurzyłem, samochód wyschnął w około 24 H i generalnie było cacy :kox:

 

Ktoś coś jakąś wskazówkę i swoje zdanie mi dorzuci - chciałbym trochę wyrozumiałości z Waszej strony :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest szefie, staram się wszystko rozumieć jednak czasami łopatologicznie i po prostu muszę stoczyć rozmowę bo uważam że nie do końca rozumiem czyjąś myśl etc. :D

 

Chciałbym po prostu aby ktoś mi potłumaczył pojęcia które tu często padają - chociaż staram się już wszystko kumać oraz po prostu co jak i z czym.

 

Wiadomo, jak podchodzę do sprzątania wszystko najpierw czyszczę na glanc pierwszym odkurzaczem, później domyślam się że pryskam prasprayem [bo tak to się nazywa tak :)?] i piorę czy jak by nie nazwać szczotką, po kilku minutach ruszam z odkurzaczem piorącym. Pytanie moje - czy to robię prawidłowo i czego mi brakuje aby w razie jakichś braków robił do końca prawidłowo.- bo coś po prostu nie do końca łapię z tą ekstrakcją. Efekt mojego prania jest nie najgorszy ale wiadomo że też nie najlepszy, chcę po prostu się dowiedzieć co i jak się z czym je więc nie bijcie :)..

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pranie ekstrakcyjne polega na zamkniętym procesie jakim jest uderzenie wody i jej natychmiastowe wciągnięcie przez odkurzacz piorący. Psikanie z daleka ciężko nazwać ekstrakcją ale na niektórych materiałach lepiej się spisuje (np. nanoflock albo jakieś zaimpregnowane g... z ikei). Przy tapicerce samochodowej rzadko jest taki problem bo raczej lubi "pić wodę". Zwracaj uwagę na kąt przy przylegania ssawki do materiału, jeżeli nie zrobisz tego dobrze to powstanie powódź. Prawidłowo wykonane pranie ekstrakcyjne pozwala przepuścić 5l wody przez fotel, a wyschnie on w 20 minut (mówię tu o temperaturach 30+w lato ;p). Prespray to dobra sprawa, pozwala "zmiękczyć" brud zanim zaczniesz prać i ograniczyć przemoczenie materiału. Możecie mnie za to powiesić ale po wypraniu kilkuset samochodów wiem, że przy niektórych materiałach wstępne odkurzanie na sucho nie wnosi nic, choć póki nie będziesz czuł się pewnie stosuj tą zasadę przy każdej pracy :P

 

Dodane po 4 minutach 9 sekundach:

niektórzy piorą odkurzaczem ale nie radze znajomy ma firmę piorącą i odradza prania podsufitki jeżeli już to tak aby jej za bardzo nie zamoczyć bo potem odchodzi a odkurzacz może to przyspieszyć

 

Wyprałem karcherem kilkaset podsufitek w życiu i nigdy żadnej nie zniszczyłem. Po prostu przed praniem należy się zapoznać ze strukturą materiału, sprawdzić czy po naciśnięciu nie zostaje np. wgniotek itp itd. Jeżeli podsufitka się nie nadaje to po prostu się jej nie pierze :P Ale fakt faktem, niejednokrotnie słyszałem od ludzi, że firmy nie chcą podejmować się prania tego elementu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vrael ale generalnie ekstrakcję robi sie woda czy urabiając to z plynem RM 519 bodajże bo w tym temacie jestem łysy. I generalnie czy praspray sie wciąga osobno czy robi sie to jednocześnie robiąc ekstrakcję? :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.