Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

Ja lubię szybko wciągnąć prespray (dosłownie 10 sekund, szybkie ruchy) i od razu zabieram się za ekstrakcję. Pierzesz od razu z chemią tylko upewnij się czy nie jest to środek osadowy, vizirem jestem w stanie wyprać auto na 100%, tylko po 2tyg znowu będzie wyglądało jak g... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw wciągasz a później ekstrakcja jako drugi punkt naszej pracy :).. Dobrze wiedzieć.

 

Środek osadowy ? To znaczy się ? i że który, praspray czy środek do ekstrakcji ? . RM 519 chyba się sprawdza jako środek do ekstrakcji tak ?

 

Generalnie druga sprawa moja wygląda tak, jak pobawię się już z prasprayem i ekstrakcją [wykonam to jednak w jednej fazie - czy lepiej czy gorzej jak uważacie i jak Wam się to sprawdza?] to płuczecie po wszystkim jeszcze materiał czystą wodą aby usunąć możliwie jak najwięcej chemii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem z twojej chemii, nie wiem jak się sprawdza. Jeżeli środek się dobrze krystalizuje = nie zostawia po praniu i wyschnięciu osadu to nie musisz tego prać czystą wodą. Taka chemia to tzw. "płukanka" i nie ma za wiele właściwości czyszczących (np. proszek karcher to płukanka, jest bardzo słaby). Jeżeli nie jesteś pewien to wypłucz czystą wodą. Tak jak mówiłem, można wyprać samochód vizirem i jak ktoś potrafi prać to będzie ok. Problem w tym, że proszki pralkowe są bardzo osadowe, w pralce mamy funkcję płukania itp. Do tak wypranego materiału brud przykleja się NIESAMOWICIE szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem problemu raczej po prasprayu, wyglądało wszystko w miarę w porządku :). Czyli generalnie mimo wsio warto po prostu sobie przepłukać proszkiem czy tudzież samą wodą ten praspray podczas ekstrakcji. Czy używać proszku 760 do prania ekstrakcyjnego na przyszłość zamiast tego słabego 519?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz spotkałem auto co miało paski po końcówce do prania tap.

Było wyprane raz kolo razu, dysza w w odkurzaczu piorącym nie psika na szerokość ssawy,zawsze jest margines błędu jak idealnie robisz raz kolo razu to pewnego fragmentu nie pierzesz.

 

A co do prania fibra i presprayem to chyba nie 20 letni jeep albo subaru forester dozorcy lasu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem was zapytac czy zraszacie woda tapicerke przed prespray potem ekstracja czy sucha tapicerka prespray potem ekstrakcja? jak robicie?

 

drugie pytanie jakie dajecie proporcje na chemspac enz all + formula 90 ja daje

8gram na litr enz all

8gram na 5 litrów wody

dobre proporcje ?

 

trzecie pytanie czekam 5 minut z enz all potem ekstrakcja zastanawiam sie czy to odpowiedni czas na działanie tego srodka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam powie mi ktos jak wyglada pranie tapicerki samochodowej?

Po 1 czy pierw spryskujemy prespray,odczekuje ok 15min i odsysamy czystą wodą a następnie wlewam do zbiornika wode z detergentem i odsysam? ponownie

Czy spryskuje prespray czekam ok 15min i odsysam woda z detergentem ? bo nie ogarniam kolejnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie zostało mi nie wiele czasu a muszę podjąć właściwą decyzje. Przymierzam się do zakupu ekstraktora Puzzi 10/1, ale im więcej czasu nad tym spędzam tym więcej wątpliwości się pojawia.

Przez 1,5 roku a myjni samochodowej prałem właśnie tym odkurzaczem i jakoś szło najgorzej nie było. Teraz natomiast chce prywatnie zająć się czymś takim dla komisów i klientów detalicznych.

Fundusz jaki mogę przeznaczyć na sprzęt to 2000 złoty. Jeżeli będzie znacząca różnica w jakości sprzętu wydam więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....chciałbym się zapytać czy ktoś miał taki przypadek i jak sobie poradził z przebarwieniami od jeansów ale nie na skórze a na jasnej tapicerce materiałowej kolor beżowy konkretnie na siedzisku pacjent to Audi A3 z 2005 roku właściciel twierdzi że te zabrudzenia jeżdżą z nim juz od bardzo dawna i teraz zastanawiam sie jak najlepiej sie do tego zabrać czy wystarczy spróbować poprostu wyprać ekstrakcją czy może będe potrzebował jakiegoś odplamiacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak idzie, ale zdecydowanie proponuje poczekać na dedykowane środki. Chyba że masz możliwość "potestować" sobie na czymś czego Ci nie szkoda i porównasz jak to działa. Te które zamówiłeś są zdecydowanie bezpieczniejsze w użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z Was pierze szamponem Tenzi Texwash, producent podaje na opakowaniu 200-500ml na 10l wody.

Ja używam 20ml na 5l wody i mocno się pieni, jakie stężenie Wy stosujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie mam jakiś upaćkanych foteli, ani podsufitki, jednakże w aucie jest taki lekki zaduch. Jak walnę ręką w fotele to wzbija się kurz. Co poradzilibyście na bardziej odświeżenie tapicerki, niż jej mocne pranie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.