Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
JA go rozrabiam 1;10 i jest ok wedlug mnie nie ma lepszego srodka do prania ,reszta to marketing

 

Tylko , że Dimer to nie jest środek do prania 8-) , każdy używa co mu pasuje, ale polecanie piany aktywnej jako środek do prania :thumbdown: ... są też tacy, którzy piorą tapicerki myjką ciśnieniową i też podobno po takim praniu siedzenia są jak nowe..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, chce spróbować wyprać tapicerke w trochę inny sposób niż tu przedstawiany. Mam wszystko co potrzebne oprócz najważniejszego czyli odkurzacza z funkcja ekstrakcji. Zamiast niego mam przemyslowke karcher tact 2 nt 65 z funkcja ssania wody.

Tak sobie wymyśliłem żeby wykonać w ten sposób, że środek do ekstrakcji naniose opryskiwaczem ciśnieniowym i po chwili odessam go odkurzaczem, czy taka metoda może być jako alternatywa dla prania ekstrakcyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce spróbować wyprać tapicerke w trochę inny sposób niż tu przedstawiany. Mam wszystko co potrzebne oprócz najważniejszego czyli odkurzacza z funkcja ekstrakcji. Zamiast niego mam przemyslowke karcher tact 2 nt 65 z funkcja ssania wody.

Tak sobie wymyśliłem żeby wykonać w ten sposób, że środek do ekstrakcji naniose opryskiwaczem ciśnieniowym i po chwili odessam go odkurzaczem, czy taka metoda może być jako alternatywa dla prania ekstrakcyjnego.

 

Od biedy tak, ale nie polecam. Przemoczysz bardzo tapicerkę, trzeba to później dobrze odessać i suszenie trwa wieki. Jak już w ten sposób lepiej, żeby druga osoba nanosiła Ci ekstrakcję, a Ty, żebyś od razu wciągał odkurzaczem. Jest to wykonalne, ale bardzo niepraktyczne. Jak ma to być na jeden raz możesz spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qba_lle, od biedy możesz tak zrobić, natomiast później będziesz musiał powtórzyć proces z samą wodą w opryskiwaczu, bo właśnie mycie ekstrakcyjne pozwala nam dokładnie wypłukać prespray.

No i oczywiście musisz robić obszar po obszarze, żeby prespray nie zdążył za bardzo wsiąknąć w materiał/gąbkę.

Czyli robisz np oparcie, szorujesz, odczekujesz 4-5 minut żeby środek mógł zadziałać, jeszcze trochę szorujesz, odciągasz i później spryskujesz wodą i od razu odciągasz.

 

atvmmz, to będzie raczej ciężkie bo musiałby mieć również pompkę w odkurzaczu przeznaczoną do natryskiwania środka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atvmmz, to będzie raczej ciężkie bo musiałby mieć również pompkę w odkurzaczu przeznaczoną do natryskiwania środka

Moze to troche druciarstwo, ale jak by tak podac srodek z opryskiwacza cisnieniowego :o

Plastikowy wezyk, zablokowany spust w opryskiwaczu i powinno smigac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, po to masz w rączce odkurzacza przycisk do zwalniania zaworka natrysku żeby nie zapryskać całego samochodu środkiem.

A trzymać i kontrolować opryskiwacz jedną ręką, a drugą ręką odkurzacz :?

Zawsze przydaje się mieć tą drugą rękę wolną żeby można było naciągnąć sobie materiał czy przytrzymać żeby się nie marszczył;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić tak jak pisze faraon3021, można nawet dorobić wentyl i podłączyć pod opryskiwacz kompresor, tylko czy to ma sens? Więcej roboty niż to jest warte. Może prościej było by wypożyczyć urządzenie ekstrakcyjne?

 

A ja mam inne pytanie. Kupiłem ostatnio Power Bursta, ENZ-ALL i Formule 90 odsypywane z dużego opakowania i niestety nie mam żadnego info na temat dawkowania.

 

Może ktoś mi podać ile gramów w/w proszków sypie na 5L wody? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może prościej było by wypożyczyć urządzenie ekstrakcyjne?

Prosciej, Wlasciwie to idealne wyjscie. Tylko jaka czesc userow tego forum ma taka mozliwosc? :/

 

Jakiś czas temu można było wypożyczyć odkurzacz ekstrakcyjny w Komforcie. Nie pamiętam na jakich warunkach ale można się zorientować, może jeszcze ten temat aktualny :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Kupiłem ostatnio Power Bursta, ENZ-ALL i Formule 90 odsypywane z dużego opakowania i niestety nie mam żadnego info na temat dawkowania.

 

Może ktoś mi podać ile gramów w/w proszków sypie na 5L wody?

 

 

 

Na pewno ENZ-ALL - 10g/l

 

a FORMULA 90 mam w płynie także nie pomoge :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie po praniu tapicerki preyspray plus ekstrakcja w aucie czuc chemia.Może niejest to zapach ktory przeszkadza ale fajnie ja by pachnialo.

Dzis na testy fotela dodałem plyn do plukania lenor ok 50ml na 4 litry wody z plynem do ekstrakcji ex850 tersusa.Zapach juz jest słabo czuć i czekam az wyschnie.

 

Czy mozna dawac plyn do plukania tkanin z plynem do ekstrakcji?? nic sie nie stanie??

Następny raz dam troche wiecej plynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie po praniu tapicerki preyspray plus ekstrakcja w aucie czuc chemia.Może niejest to zapach ktory przeszkadza ale fajnie ja by pachnialo.

Dzis na testy fotela dodałem plyn do plukania lenor ok 50ml na 4 litry wody z plynem do ekstrakcji ex850 tersusa.Zapach juz jest słabo czuć i czekam az wyschnie.

 

Czy mozna dawac plyn do plukania tkanin z plynem do ekstrakcji?? nic sie nie stanie??

Następny raz dam troche wiecej plynu.

 

Nie wiem czy można mieszać tę chemię, nie jestem chemikiem. Jednak moim zdaniem jeżeli czuć chemię może wystarczy po praniu głównym przejechać ekstrakcyjne tapicerkę samą wodą i wypłukać resztki chemii? Ewentualnie poczytaj o preparatach do sanifikacji.

 

 

Na pewno ENZ-ALL - 10g/l

 

a FORMULA 90 mam w płynie także nie pomoge :/

 

Dzięki. Wczoraj prałem tapicerkę i dawałem 15g/l. Będę sypał mniej w takim razie. Sugerowałem się tym co podają (1:66), jednak w praktyce różnie bywa. Dlatego pytałem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakiś czas temu można było wypożyczyć odkurzacz ekstrakcyjny w Komforcie. Nie pamiętam na jakich warunkach ale można się zorientować, może jeszcze ten temat aktualny :good:

 

Można nadal. cena za wypożyczenie to 1 PLN :-]

Jednak trzeba wykupić środek do czyszczenia za 50 PLN

Czas wypożyczenia to 24h, po dogadaniu się można pożyczyć rano a oddać następnego dnia wieczorem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.