Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, a mogę coś zdziałać bez odkurzacza piorącego?? bo takowego nie posiadam, oczywiście nie liczę na cuda, chodzi mi bardziej o przepranie, przeczyszczenie tapicerki.

Oczywiście, że można poszukaj info na forum. Możesz użyć środków z VP czy Nielsena bądź Surfexa HD. Najpierw odkurzanie. Szczotka do łapy i jazda. Ważne aby nie doprowadzić do przemoczenia foteli. Myć raczej samą pianą. Porządnie wytrzeć i wysuszyć. Robota raczej na okres letni kiedy można zostawić sobie otwarte drzwi w aucie. Ostatnio 4nano wypuściło ciekawy środek, który po myciu i wyschnięciu odkurzasz z brudem.

 

Pamiętaj, że tylko ekstrakcją dobrze wypierzesz tapicerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podbijam bo mam podobną sytuację co kolega Nietykalny (brak odkurzacza piorącego) a na wiosnę chlałbym przeprać tapicerkę. Opiszę w punktach co i jak bym robił i jeśli można to prosiłbym o korektę co zrobiłbym źle/gdzie mógłbym zrobić coś lepiej. Za podsufitkę na tą chwilę bym się nie zabierał.

 

1.Dywaniki out (ja mam gumowe więc myję je apc i płucze wodą).

2.Dokładne odkurzanie siedzeń oraz wykładziny pod dywanami/siedzeniami.

3.Natryskuję odrobinę środka czyszczącego (w moim przypadku byłby to Nielsen Cyclone w stosunku 1:10) na wykładzinę i szczotkuję (szczotka taka jak do polerowania butów, z naturalnego włosia).

4.Robię tak całość, kawałek po kawałku.

5.Wilgoć, rozpuszczony brud zbieram mikrofibrą (czy lepiej pieluchą tetrową?).

6.Przy czyszczeniu siedzeń podobny schemat jak z wykładziną tylko zamiast szczotki użyłbym gąbki (jakiejś delikatnej do ciała) na którą natryskuję APC atomizerem z końcówką spieniającą a potem tą gąbką owalnymi ruchami czyszczę kawałek po kawałku siedzenia.

7.Wilgoć i brud zbieram mikrofibra.

 

Czy taki schemat w przypadku braku odkurzacza piorącego byłby ok? Możliwe, że zaopatrzę się w Interior Cleaner od Shiny Garage do tego celu bo jego testy wypadły fajnie ale na chwilę obecną mam jedynie Cyclone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może masz odkurzacz wodny domowy, albo przemysłowy-garażowy? Zarówno jeden jak i drugi przystosowane są do wciągania wody, więc mógłbyś w końcowym etapie zamiast rozmazywać brud/pianę szmatą, po prostu go wciągnąć :o

 

 

 

PS. Jaki środek w cenie do 50zł polecacie do prania wnętrza- odkurzacz piorący?

Raz stosowałem płyn karchera do dywanów, ale coś mało wydajny. Na wypranie scenica poszedł mi cały... Co prawda sam nie oszczędzałem środka piorącego, a auto było mocno zasyfione. Stosując dawki zalecane, nawet go zabrakło :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Część tematu przeczytałem i o dobrodziejstwach prespraya wiem ale mam pytanko do wtajemniczonych w praniu:

- czy jest w ogóle sens brać się za pranie auta/dywanu bez prespraya bo takowego nie posiadam a muszę coś uprać (sprzęt to puzzi 100 + RM760)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Panowie, małe pytanie. Skończył mi się środek RM 519, jutro muszę odświeżyć na szybko niezbyt brudną tapicerkę Karcherem 4001. Dysponuję natomiast litrową butelką ValetPro Classic All-Purpose Cleaner - czy mogę użyć go do ekstraktora? Jeżeli tak, to w jakim stężeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Piszecie o szczotce do szorowania tapicerki ale jakoś w oko nie wpadło mi żeby ktoś polecił coś konkretnego. Moje pytanie jest następujące, czy Swissvax Cleaning Brush ten sprzęt będzie dobry do zwykłej materiałowej tapicerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie a ile schodzi wam wody na auto? Auto raczej ok, mozna powiedziec do odswiezenia, fotele + podłoga?

 

Zeszło mi jedynie 5 litrów, oczywiście wcześniej Prespray, zastanawiam sie czy nie zamało, tymbardziej ,ze gdzies czytałem ze ludzie zużywają nawet do 30 litrów ( domyślam sie ,ze na brudasa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ktoś korzysta/ł z odkurzacza Rainbow i nasadki Vacuum?

 

Właśnie dostałem taki w prezencie gwiazdkowym z wszystkimi nasadkami i zestawem do prania, ale coś nie ma instrukcji i nie wiem jak się za to pranie zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, posiadam... ,lecz od nowości leży w pudełku (AquaMate) :D

 

Jakiż model Rainbow'a?

 

Jeżeli D4:

http://rainbowsystem.com/uploads/manuals/SE_AquaMate.pdf

 

Na poniższej stronie producenta znajdziesz więcej instrukcji:

http://pl.rainbowsystem.com/support/manuals-detail/rainbow-system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.