Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie mam pytanko w temacie suszenia.

uprzedzam - oczywiście czytałem wszystkie 40 stron ale oprócz przepychanek co lepsze nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi

Z braku czasu - wolę zapytać niż testować bo może ktoś już robił porównanie no i nie chce testować na "czyimś" samochodzie a swojego nie mam kiedy odstawić na parę godzin

 

Suszenie Silnikiem czyli odpalone auto nadmuchy itd. vs suszenie mocnym nadmuchem chłodnego/"pokojowego" powietrza vs lampy podczerwieni

 

Z własnych obserwacji mam doświadczenie co do nadmuchów z samochodu i lamp IR

pierwsze- jakoś mimo odciągania naprawdę długo - praktycznie już nic nie wciągało (puzzi10/2) suszenie wykładziny zajęło mi np. w e60 jakieś 2,5h przy wiosennej pogodzie a w przypadku corolli coś około 3h (fakt było wtedy wilgotno)

Drugie - lampy ir - bardzo nieporęczne, działanie punktowe i np. na fotelu wyszły mi przez to zacieki bo cały fotel wysechł szybciutko a góra oparcia i pionowa część siedziska od przodu zostały wilgotne i jak się lampy wyłączyły - z wilgotnych miejsc podciągnęło wilgoć i wyszły zacieki czyli pranie na nowo

 

No i tu się pojawia kwestia nadmuchu powietrza o temp. pokojowej(garażowej)

 

mam dostęp do przeróżnych wentylatorów z klimatyzatorów i agregatów chłodniczych od 30 cm do praktycznie merta średnicy. a gdyby z takiego metrowego zrobić redukcję na mniejszą średnicę to można by zrobić istny tajfun w aucie.

może ktoś próbował wstawić do bagażnika taki wentylator i w ten sposób suszyć środek? kieruje mną tutaj fakt szybkiego schnięcia prania na wietrze

 

 

jeszcze jeden dość abstrakcyjny pomysł- klimatyzator domowy wsadzony do auta - klima niesamowicie osusza powietrze no ale to chyba najdroższa opcja pod względem zakupu i zużycia prądu

 

Ktoś coś ciekawego powie?:)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś próbował wstawić do bagażnika taki wentylator i w ten sposób suszyć środek? kieruje mną tutaj fakt szybkiego schnięcia prania na wietrze

 

 

Mam bardzo mocny wentylator służący do pompowania i utrzymywania ciśnienia w takich zabawkach https://www.google.ie/search?q=bouncy+c ... 4Q_AUIBigB

robi konkretny huragan jednak do suszenia się nie sprawdza , nawet ustawiając go kolejno w różnych miejscach efekt jest mierny , tylko te miejsca ,na które dmucha bezpośrednio wysychają . Wstawiałem go nieraz do auta na kilka godzin i nigdy z efektu nie byłem zadowolony.

 

Sam jestem ciekaw jak to robią najlepsi z najlepszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś próbował wstawić do bagażnika taki wentylator i w ten sposób suszyć środek? kieruje mną tutaj fakt szybkiego schnięcia prania na wietrze

 

 

Mam bardzo mocny wentylator służący do pompowania i utrzymywania ciśnienia w takich zabawkach https://www.google.ie/search?q=bouncy+c ... 4Q_AUIBigB

robi konkretny huragan jednak do suszenia się nie sprawdza , nawet ustawiając go kolejno w różnych miejscach efekt jest mierny , tylko te miejsca ,na które dmucha bezpośrednio wysychają . Wstawiałem go nieraz do auta na kilka godzin i nigdy z efektu nie byłem zadowolony.

 

Sam jestem ciekaw jak to robią najlepsi z najlepszych

 

czyli lipa a szkoda.

ja przy suszeniu "silnikiem" najbardziej jestem niezadowolony ze schnięcia podłogi. wiadomo cieplo idzie w górę a nie kazde auto ma nawiew na nogi z tyłu

 

też jestem ciekaw ale niestety... 40 stron i nic sensownego apropo suszenia innymi sposobami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyciągniętych fotelach po godzince z hakiem mam suchą podłogę (metoda "silnikiem"). Nastawiam ogrzewanie na maksa i samą temperaturą podłoga schnie. Oczywiście uchylone tylne okno, gorzej z bagażnikiem.

to jA JUZ nie wiem. W E60 podłoga mi w tym tygodniu schła ponad 2h i dosychała na dworze bo słonecznie było.

odessanie ile się dało puzzi 10/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy prespray Tersus PR-101 można zastąpić np. APC? Oczywiście w dobrej proporcji.

U partnerów sprawdzałem i dostępne jest tylko 2kg opakowanie tersusa i to troszkę dużo jak dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może takie pytanko laickie ale jestem początkującym i dopiero się uczę po ostatnich praniach często po doschnięciu wychodziły mi plamy no i wszystko teraz staje się jasne oto sposób jaki stosowałem :

- Natrysk rozrobionego PreSpraya ( tutaj używam dimera oczywiście rozcieńczonego ) + dodawałem trochę RM760 :D

- Następnie od razu po spryskaniu szczotkowałem fotel następnie odczekiwałem 10 minut i ściągałem odkurzaczem

Czyli jak widać mój sposób był strasznie nie kompetentny oraz mało skuteczny . Czyli prawidłowo robimy tak

- Natryskujemy Prespray (W moim wypadku będzie to akurat Dimer ) odczekujemy załóżmy 5 min następnie szczotkujemy czekamy kolejne 5 min ,( I tutaj tego już nie ściągamy ? )--> Psikamy Rm 760 i od razu ściągamy odkurzaczem bez czekania . I jeszcze jedno czy na odświeżenie tapicerki wystarczyłoby psikniecie samego rm 760 i od razu ściągniecie czy jest to nonsens ? . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko chcę kupić odplamiacz Tersus Megagel tylko u sprzedającego akurat go nie ma ale jest Chemspec LIgua Gel czy można zastąpic tersusa chemspecem ,jakies porównanie tych dwóch produktów???wydaje sie ze maja podobne zastosowania ale lepiej zasiegnac opinii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyka,

 

Jako, ze tutaj najczesciej przewijały się produkty do tapicerki w pracy recznej valetpro heavy cleaner albo Nielsen low foam.

 

A, ze ja nie dostałem odpowiedzi, co wybrac, to kupilem oba produkty i przed uzyciem wolalem zrobic test na dywanie domowym,

 

a wiec zrobilem sobie test na dywanie i do auta zdecydowanie NIELSEN LOW FOAM do pracy recznej.

 

moze komus sie przyda

 

 

Nastepnym razem przetestuje DywanLux'a vs Nielsen Low Foam na tapicerce samochodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem z fotelami i tylną kanapą w Mercedesie W124 z 1987 roku. Nie mogą usunąć plam. Po wypraniu przy pomocy Enz All i wypłukaniu formula 90 zostaje biały nalot i wychodzą białe plamy. Zaznaczam, że używam mało wody. Fotele spryskuję Enz All za pomocą spryskiwacza ciśnieniowego, wcieram szczotką do tapicerki, czekam 5 minut i wszystko wypłukuję formula 90 z odkurzacza puzzi 10/1. Czym to ugryźć? A tu kilka fotek przed:

20160405_084231_resized.jpg

 

20160405_085035_resized.jpg

 

 

free upload image

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy powiedzcie mi jakim najlepszym sposobem wyciągnąć taki brud? zaschnięte i wchłonięte błoto, alkohol i inne efekty szarży? W sumie samochód już skończyłem ale pytam na pszyszłość :)

t5rciv.jpg

 

edit: dodam, że George i końcówka z twardszym włosiem nie dawały rady :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ravi3, Ja stosuje do prania tylko chemie dedykowaną temu, wiec antypieniacza nie stosuje. Ale podejrzewam że jak byś stosował vanish, apc, zwykły domowy proszek do prania i tego typu środki to mogło by się niebezpiecznie pienić. Trzeba obserwować na bieżąco co się dzieje w odkurzaczu i będzie :good: Kiedyś znajomemu prałem samochód chemia prochem s789 i s777, nigdy z tym zestawem nie miałem problemu, ale wtedy pieniło się bardzo mocno, jak się okazało po pracy znajomy wcześniej próbował sam usunąć plamy przy pomocy jakiejś pianki której część została w tapicerce. Ja gdy odciągłem brud i piankę to miałem mała wytwórnie piany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

636133 Czy jako odplamiacza na silne plamy miejscowe do tapicerki i dywanów mozna używac jakiegoś wanisha,persila,i tym podobne? Czy raczej coś dedykowanego?

 

nie można - są dedykowane do tego środki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.