Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! zawsze prałem fotele, podłogę i boczki proszkiem do ekstraktora.Niedawni zakupiłem na próbę Tenzi Texwash.Na etykiecie jest napisane żeby nanieść ekstraktorem roztwór i po 3-5min wypłukać dobrze woda także przy użyciu ekstraktora.Moje pytanie brzmi...czy mogę nanieść roztwór Texwash opryskiwaczem ciśnieniowym i po 3-5 min przelecieć to ekstraktorem z samą wodą.czy takie rozwiązanie byłoby dobre?No bo nanieść środek odkurzaczem potem wypłukać zbiornik, wlać czystą wodę to raczej żmudna i pracochłonna czynność a do tego środek może w międzyczasie podeschnąć.Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nanieść roztwór Texwash opryskiwaczem ciśnieniowym
nanieść środek odkurzaczem

 

W takim układzie to się niczym nie różni, no może poza tym że opryskiwacz dużo wygodniejszy. Od siebie dodam jeszcze, że lepiej sprawdzają się dysze płasko strumieniowe (identyczne jak w odkurzaczu). Te zwykłe spryskują taką mgiełką która osadza się na tkaninie zamiast wejść w runo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie to się niczym nie różni, no może poza tym że opryskiwacz dużo wygodniejszy. Od siebie dodam jeszcze, że lepiej sprawdzają się dysze płasko strumieniowe (identyczne jak w odkurzaczu). Te zwykłe spryskują taką mgiełką która osadza się na tkaninie zamiast wejść w runo. ;)
jak się nie rózni? przy działaniu odkurzacza samego będzie musiał wymienić zawartość środka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gerypl,

 

Kwazar OK, ja używam marolexa, ale to w zasadzie to samo. Fajne jest to że można podpompować i spokojnie natryskiwać. Taki najzwyklejszy opryskiwacz z triggerem byłby chyba męczący, bo wbrew pozorom trochę prespraya się zużywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam środek karchera RM760 oraz VPHDCC.

 

Czy takie pranie tapicerki będzie poprawne:?

 

1 Rozrobienie i spryskanie VPHDCC jako prespray 1:10

2 Szorowanie

3 Spryskanie VPHDCC jako prespray 1:10

4 Użycie środka karcher RM760 wraz z odkurzaczem karcher SE 5.100

 

Ile należy użyć środka karcher RM760

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kita33,

 

Jest Ok, chociaż jak nie masz mocno zapuszczonej tej tapicerki to dwukrotne aplikowanie prespraya nie ma większego sensu. Czyli krok 3 można pominąć, no chyba że jest tam syf to jak najbardziej :good:

 

Karcher mówi żeby dla RM760 stosować proporcje 1:80. Czyli na litr wody ~12g proszku.

 

Co do ekstrakcji RM760 przy użyciu 5.100 będzie pan zadowolooony, tylko pamiętaj żeby parę razy przejechać ssawką, w różne strony :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A co w sytuacji gdy na jasnym dywanie są zaplamienia z rdzy (od jakiś puszek postawionych czy coś podobnego)?

Piorę ekstrakcyjnie za pomocą środka Karchera 760.

Na razie wstępnie to ruszyłem samym tym środkiem nie schodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szczerze mówiąc chętnie zobaczył bym filmik krok po kroku jak pierzecie. Bo mi wydaje się że coś mi pranie schodzi za długo. Coś muszę robić nie tak. Może za dużo leję na praspray lub za dużo leję podczas ekstrakcji bo w jednym miejscu powtarzać muszę z 10 razy by syfu już nie wyciągać przez co wydaje mi się że wyciągam syf z gąbki a nie tylko z obicia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z chłopakami tutaj to dopiero raczkuję ale chętnie się nauczę czegoś nowego co wpłynie na szybsze i efektywniejsze czyszczenie. Wiadome... czas to pieniądz.

 

a co myślicie o tych pianownicach do prania tapicerki?

np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

niech mi ktos wytłumaczy pewna filozofie bo za cholerę jej nie rozumiem. Dlaczego po nałozeniu prespray'u należy czekać 10 min i dopiero wcierać? przecież prespray to preparat enzymatyczny mający za zadanie rozpuścic brud który później łatwo wypukamy odkurzaczem.Sroko tak to działa to chyba bardziej logiczne było by wcieranie od razu po nałożeniu prespray'u po to ażeby rozpuszczał brud nie tylko po wierzchu ale tez od wewnątrz. Później dodatkowe roztarcie ewentualnie. Wytłumaczcie mi to bo nie rozumiem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mieście nie ma za bardzo skąd wypożyczyć odkurzacza piorącego- pytanie dla znawców :) Co sądzicie o metodzie szamponowania? Po presprayu użyć szamponu, miękka szczotka i całą pianę zebrać odkurzaczem na mokro? Na stronie tersus.eu opisana jest ta metoda jako nie najgorsza i sam nie wiem czy warto się w to bawić czy to tylko półśrodek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście mi polecili na praspray? Robię auta z niemiec i belgi więc są mocno zasyfione bo wiadome że handlarze na takich mają tylko zarobek. Do ekstrakcji używam RM760.

 

Ja kupiłem właśnie Enz-All'a. Wcześniej radziłem sobie RM760 i odplamiaczem od Karchera (RM769?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście mi polecili na praspray? Robię auta z niemiec i belgi więc są mocno zasyfione bo wiadome że handlarze na takich mają tylko zarobek. Do ekstrakcji używam RM760.

 

Kenotek Pro Textile Cleaner,sam używam i polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.