Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie podsufitki w Fiat Stilo, jest ona biała.

Ze środków mam prespray PR101, RM760, APC Meguiars, szampon HDCC.

Czym najlepiej z pośród tych środków wyprać podsufiktę?

Najlepiej będzie tak jak w przypadku foteli PR101+RM760?

 

I następne pytanie czy w Stilo mogę wyprać podsufitkę odkurzaczem?

Na YT widziałem filmy jak niektórzy piorą podsufitki odkurzaczami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie podsufitki w Fiat Stilo, jest ona biała.

Ze środków mam prespray PR101, RM760, APC Meguiars, szampon HDCC.

Czym najlepiej z pośród tych środków wyprać podsufiktę?

Najlepiej będzie tak jak w przypadku foteli PR101+RM760?

 

I następne pytanie czy w Stilo mogę wyprać podsufitkę odkurzaczem?

Na YT widziałem filmy jak niektórzy piorą podsufitki odkurzaczami...

Pranie podsufitki wiąże się z jej klejeniem na nowo. Weź APC i metodą bonetowania (psikasz APC na szmatkę i przecierasz nią podsufitkę na mokro, a potem na sucho) pracujesz aż do uzyskania satysfakcjonującego rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mickul robiłem tak wczoraj testowo w jednym miejscu i zauważyłem, że podsufitka się zrobiła mokra. Te APC psikać na zwilżoną już szmatkę czy na suchą ? Przecierać później zwilżoną po tej z APC czy tylko suchą ? Wszystkie plastiki i słoneczniki podomywałem ale mam problem z podsufitką. Na 500ml wody dałem 25ml Nielsena cyclone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie za nie dlugo bede chcial przeprac swoje a4 b6 po poprzednim wlascicielu, ktory napewno uwielbial "bardzo czesto przysmazyc kiepa", zwlaszcza w aucie. Mam do dyspozycji odkurzacz karcher 4001 i plyn nielsena Nap Low Foam, planuje potraktowac tym siedzenia wykladzine itd i podejrzewam, ze smrod fajek i syf w ten sposob jakos wyciagne, ale nie wiem jak podejsc do przeprania z tych kiepow podsufitki ?! W jaki sposob i czym sie do tego zabrac? Czy macie moze jakies sprawdzone srodki, ktore razem z praniem usuną tez smród kiepów, zwlaszcze z podsufitki ?! Polecacie jakies neutraliatory czy cos podobnego ? Z gory dzieki za poodpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem przetestować sposób czyszczenia tapicerki, o którym już tu na forum gdzieś była wzmianka.

Użyłem roztwór 1:10 Nielsen Cyclone i spryskiwacz po płynie do mycia szyb Clin.

Piankę nakładałem na jedną mikrofibrę, którą czyściłem siedzenia. A następnie przecieranie drugą, wilgotną MF.

Czyszczone były dość jasne, szare siedzenia z 17-letniego Golfa IV, w którym tapicerka nie była prana na pewno od około 10 lat, a może i dłużej.

Już nie jest źle, ale pranie można jeszcze powtórzyć, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt.

Poniżej porównanie:

siedzenie_golf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polećcie jakiś dobry odplamiacz...piorę auto po "turasie". Z czasem postaram się wrzucić jakieś fotki. Brud można było szpachelką zdrapywać. Wylane było na nim chyba wszystko co możliwe. Enz-all w większych stężeniach poradził sobie nieźle, aczkolwiek kilka plam zostało, a i w arsenale przydałoby się posiadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Ile wody zużywacie na pranie ekstrakcyjne jednego samochodu klasy średniej, bo wypożyczam odkurzacz Karcher Puzzi 100 i zamierzam kupić ValetPRO Classic Heavy Duty Carpet Cleaner do prania dwóch samochodów, do tego kilka dywanów, materaców itd. w domu i nie wiem czy brać 1l czy 5l opakowanie. Drugie pytanie czy ValetPRO Classic Heavy Duty Carpet Cleaner posiada datę ważności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ile wody zużywacie na pranie ekstrakcyjne jednego samochodu klasy średniej, bo wypożyczam odkurzacz Karcher Puzzi 100 i zamierzam kupić ValetPRO Classic Heavy Duty Carpet Cleaner do prania dwóch samochodów, do tego kilka dywanów, materaców itd. w domu i nie wiem czy brać 1l czy 5l opakowanie. Drugie pytanie czy ValetPRO Classic Heavy Duty Carpet Cleaner posiada datę ważności?

 

Mi zeszło wczoraj ok 12 l ekstrakcji EX850 ale płukałem też podłogę. Auto małe Ibiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu dorabiam na praniu tapicerki samochodowej u jednego gościa, traktuje to jako przyuczenie i zdobycie doświadczenia. Wyprałem już kilka aut mniej lub bardziej zabrudzonych ale mam pytanie odnośnie strony technicznej prania. Mianowicie kiedy już fotele spryskane prespreyem i trzeba wyciągnąć to do kiedy wypłukiwać? Do momentu wyciągania czystej wody? Są miejsca bardziej ufajdane gdzie woda nawet po kilkunastu razach wychodzi brudna to znaczy brud wszedł głębiej w gąbkę i już wtedy z gąbki jest wyciągany czy jeszcze z tej wierzchniej warstwy tapicerki? Czy takie wyciąganie brudu jest dobrą metodą w końcu zajmuje to dużo czasu, konieczne jest jego wyssanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie kupilem odkurzacz pioracy zelmer aquawelt w najnowszej wersji. Niestety srodki dostarczone przez zelmera nie piora.

Co polecacie do niego w rozsadnej cenie?? To jest specyficzny odkurzacz ktory mozna latwo popsuc poprzez nieumiejetne uzywanie.

Narazie probowalem szampomu Astonish do odkurzaczy i przy lekko brudnych powierzchniach dal rade, ale wychodzi dosc drogo jak na taki produkt...

(za 10zl mam 7.5l plynu). Wiem ze duzo osob uzywa prosze karcher rm 760 tylko w serwisie mnie przed nim przestrzegali, ze niby rozwala odkurzacz.

Co polecacie jako niedrogi prespray dla amatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.