Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

witam jako presprayu uzywam tersusa 101 w rozpyleniu w glorii do maszyny santoemma hot wlewam tenzi texwasha 1:4 . powiem tak czasami nawet to nie wysstarsza moze cos cos doradzicie aby uzupelnic . nie bardzo chce jakos przesadzac z chcemia bo nie chce popsuc ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Tersusa Pr 101 i plucze Ex 850 i naprawde ten zestaw jest mocny. Czasami trzeba przeprac drugi raz ale to normalna sprawa. Z czym masz konkretnie problem bo nie napisales? Zostaja jakies pojedyczne plamy czy jak? Czasami warto uzyc przed miejscowo jakiegos odplamiacza, chociaz mi sie zadko to zdaza Pr 101 daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam volvo w kremowych fotelach i z tego co ja sie domyslam ma przebarwienia od spodni jeans da sie cos z ttym zrobic ? i np kanapa w domu od 10 lat wiadomo nic nie robione i plamy po coca coli , alcantara z rdzanymi plamami od zawiasow i farba olejna na boczku ;/ itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam volvo w kremowych fotelach i z tego co ja sie domyslam ma przebarwienia od spodni jeans da sie cos z ttym zrobic ? i np kanapa w domu od 10 lat wiadomo nic nie robione i plamy po coca coli , alcantara z rdzanymi plamami od zawiasow i farba olejna na boczku ;/ itp

 

Przebarwienia po jeansie bardzo ciężki temat - przetestowałem wiele rodzajów chemii i żadna nie dała satysfakcjonujących rezultatów. Możesz próbować czymś do długopisów bo to barwnik o podobnym składzie

jeans może solvex

Rust Remover - usuwa plamy z rdzy ja posiadam z prochemu i craftex,

farbe olejną - wydrap lub użyj Citrus Gel, P.O.G

coca cola - nie stanowi raczej problemu dla prespreya - chociaż te tanie mogą zaskoczyć z niskiej jakości barwnikiem

 

tak ode mnie. Mam każdy chemię na każdą z plam występujących u Ciebie, jeśli chcesz napisz to Ci odleje i podeślę do testów:)

 

P. S dla jasności nic nie sprzedaje i nie jestem przedstawicielem handlowym 8-)

 

piszę co używam i co nie raz mi pomogło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie prania tapicerki z elementami skóry, mianowicie mam pół skóry i czy podczas prania trzeba je zabezpieczyć? jaki środek będzie najlepszy na ciemny materiał myślałem o RM 760, tapicerka nie ma plam, chcę ją odświeżyć. Co do odkurzacza to mam odkurzacz ale tylko do odsysania wody, można tak zrobić żeby pryskać tym środkiem i przecierać a później odessać odkurzaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo uważać trzeba ale skór nie trzeba zabezpieczać, nic się od razu nie stanie. Możesz mieć podręczną szmatkę do wycierania skóry do sucha.

spryskaj najpierw RM (jeśli go tylko posiadasz) - wetrzyj, wypłucz samą wodą (w twoim wypadku spryskaj samą wodą i odessij) Zabieg płukania możesz powtórzyć, żeby tapicerka się nie kleiła i nic nie wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam odkurzacz piorący Karcher se5100. W tamtym roku prałem swoje samochody płynem Karcher rm519. Dawałem według zaleceń producenta 200ml na 4l wody. Używałem go również przed ekstrakcją jako prespray. Byłem zadowolony z niego ale wydaje mi sie ze troszkę słabo doprał mi jasny szary materiał. Co kupić jako prespray i do ekstrakcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej od wczoraj bawie się z takimi 30letnimi dywanikami.

Mam problem z oceną dwóch dywaników.

Czy na dywaniku kierowcy moga to być już przetarcia, czy to nadal plamy?

Na 4 dywaniki poszło 12l ekstrakcji +3l presprayu.HDCC valet pro i blink apc w odpowiednim stęzeniu (zamiennie).Temperatura płynów odpowiednio wysoka.

W tej chwili udało się dojsc do momentu, ze ciagle leci czyściutka woda podczas płukania.

[/b]W takim stanie były przed:[/b]

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03 ... 307a72.jpg

Z tymi elementami mam kłopot:

DSC06280.jpg

DSC06281.jpg

DSC06254.jpg

 

Jasniejsze punkty to odbarwienia od jakiejs chemii? Jest to mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś zerknął czy ten "mój zestaw" ma ręce i nogi:

 

Jako prespray: Chemspec Enz-All 0,68 kg /czy po rozrobieniu z ciepłą wodą wystarczy go psiknąć zwykłym opryskiwaczem? i potem szorować szczotką?

Później do ekstrakcji Karcher RM760?

 

Dodam, że odkurzacz to Zelmer Wodnik Trio i nie bardzo wiem czy się nada do tej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na dywaniku kierowcy moga to być już przetarcia, czy to nadal plamy?

Czasami jak mam zmęczone dywaniki w autach to spryskuje presprayem wcieram (szorowarka) - płucze myjką ciśnieniową i na końcu odsysam odkurzaczem.

 

Jako prespray: Chemspec Enz-All 0,68 kg /czy po rozrobieniu z ciepłą wodą wystarczy go psiknąć zwykłym opryskiwaczem? i potem szorować szczotką?

Później do ekstrakcji Karcher RM760?

 

osobiście wolałbym płukać samą wodą. Presprey robi największą robotę, do tego rm lubi zostawiać zacieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje wyczyścić u siebie podsufitkę, która nie jest mocno zabrudzona (auto ma pięć lat).

Zgodnie z opisem na pierwszej stronie najlepszą metodą będzie bonetowanie. Nie wiem tylko jaki środek wybrać Tersus-mc990 czy PR101. Chciałbym aby był to środek uniwersalny, bo zamierzam także wyprać dywan.

 

Mam jeszcze pytanie, który Bonnet do podsufitki będzie najlepszy?

Firanka, pielucha tetrowa czy gąbka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz piorący to Karcher se5100. Potrzebuję prespray i coś do płukania. Głównie do tapicerki samochodowej ale też do prac domowych.

Chemspec ENZ-ALL

Chemspec Formula 90

 

Tersus pr101

Tersus EX 110

 

Który zestaw będzie lepszym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.