Skocz do zawartości

Opis prania tapicerki


kanar

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór padł na Hyunadia vc5750

 

Powiedzcie mi jaki najlepiej kupić teraz środek do prania tapicerki ??

 

Polecany przez wielu Karcher RM 760 czy może RM 519 ??

 

Lub też znalazłem na allegro coś takiego [mod=krd]nie podajemy linków do allegro[/mod]

 

Dodane po 4 godzinach 25 minutach 23 sekundach:

W takim razie przepraszam za błąd.

 

Pytanie więc będzie brzmiało, czy kupić proszek do prania tapicerki do tego odkurzacza Karcher RM 760 lub RM 519 czy może jakiś inny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Przeprowadzam renowacje audi 80 coupe wiec mam okazję stestowac nowa zabawkę puzzi 10/1. Problem jest w tym ze nie mogę jej doprowadzić do pierwotnego koloru. Tapicerka jest jasno szara lecz po tylu latach wygląda na "czarna". Dużo brudu zeszło lecz po złożeniu foteli na zagięciach widać oryginalny jasny szary kolorek a na mojej wypranej części dalej jest taki ciemny. W miejscu łączenia czystego z brudnym próbowałem cokolwiek zrobić i cześć brudna dalej zostaje czarna" jeśli chodzi o chemię to kupiłem sobie 2 kg tersus pr101 i dożyje 1 miarę 15ml na litr wody o temp 60 stopni (elektroniczym termometr) wcieram szczotka i plukam rm 760 w 40stopniach. Czy macie jakieś uwagi co należy zrobić z tak stara tapicerka?

 

Jeszcze jedna uwaga. Nie tylko ja zauważyłem ze materiał taki troszkę różowy się zrobił. Jednak stosowalem się do stezen roztworów i temperatury. Od czego może to być?

 

Dodane po 7 minutach 28 sekundach:

98b3e4982964.jpg

 

5088af5c0aaf.jpg

 

258bf1259309.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede mną pierwsze pranie tapicerki i ma pytanie do was :

 

W odkurzaczu piorącym do zbiornika wlewam czystą wodę, dosypuje proszek RM 760 mieszam i co dalej ??

 

tzn.

najpierw spryskać np. siedzenie i odczekać z 5 minut a następnie normalnie już prać czyli spryskiwać i odsysać ??

czy odrazu suche siedzenie prać czyli spryskiwanie i odsysanie równocześnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie prania tapicerki w aucie :

 

Mam w odkurzaczu piorącym w zbiorniku rozrobiony z wodą Karcher RM760 i pytanie brzmi czy mogę opryskać z odkurzacza nim siedzenia odczekać z 10 minut i wtedy normalnie odciągać z natryskiem ??

 

Czy muszę kupić jakiś osobny środek ( pre-spray ) i spryskać nim siedzenia odczekać 10 minut i wtedy odciągać z natryskiem czyli tym rozrobionym Karcher RM760 ??

 

Może dla większości śmieszne pytanie ale pierwszy raz dopiero będę prał, więc proszę o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.