Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, kecav napisał:

 Po Versiegelung'u (po wyschnięciu) można również dać jakąś odżywkę, choć chyba jeszcze nie jest potrzebna. 

Tak się właśnie ostatnio zastanawiałem czy po Versiegelung'u cokolwiek jeszcze ma sens skoro to polimerowa warstwa zabezpieczająca. Czy przepuści on jakakolwiek odżywkę aby faktycznie nawilżyła skórę? Czy może bardziej działa jako impregnat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

@Pływak Ja rozumiem działanie Versiegelung, jako coś w rodzaju Top Coat. Wg. mnie jest takim impregnatem (w przeciwieństwie do wielu innych), który jednak przepuszcza trochę wilgoci, daje skórze oddychać. Jak wiesz, normalnie skora licowa posiada warstwę bezbarwną i normalnie nie przepuszcza wody, ale do czasu. Podobnie jest z Versiegelungiem. Odżywka, o ile jest faktyczną odżywką, powolutku się wchłonie.  Zresztą taką kolejność nakładania opisuje Colourlock. Nie twierdzę, że mam rację i było by fajnie, gdyby wypowiedział się u nas @muzycom i być może wyprostował mój tok myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
1 minutę temu, Malwin41 napisał:

Na opakowaniu pisze że produkt jest do skóry gładkiej.

No i widzisz, Protector'ów jest dwóch :D 

Myślałem (nie wiem czemu), że chodzi Ci o PU, a Ty pewnie masz na myśli Leader Protector.

Ten Leader Protector to właśnie odżywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
16 minut temu, Malwin41 napisał:

Czyli Twoim zdaniem Protector po Versiegelungu to dobry pomysł czy raczej lepiej najpierw Protector bo się pogubiłem już :P

Czasem piszę szybciej niż myślę :o

Powinna być korekta, tzn. jeśli używamy już Protectora, to powinien on iść przed Versiegelungiem. Poprostu łatwiej się on wchłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kecav @Malwin41 z logiki poniższych zdań na stronie producenta wynika, że Protectora stosujemy po Versiegelungu. Zastanawiające są dwa wyrazy "tańsze skóry" w ostatnim zdaniu :D

Cytat

Użycie: LV należy stosować zawsze przed konserwacją, po czyszczeniu lub korekcie koloru. Ważne, żeby nie wcierać środka. Nakładanie odbywa się od szwu do szwu, w miejscach szczególnie narażonych na wycieranie.

Ogólne zalecenia

Zalecamy przed użyciem sprawdzić produkt w niewidocznym miejscu. Proces nanoszenia warstwy ochronnej powinien się odbywać co 3 miesiące. Tańsze skóry można dodatkowo zakonserwować środkiem COLOURLOCK LEDER PROTECTOR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
45 minut temu, paperson napisał:

z logiki poniższych zdań na stronie producenta wynika, że Protectora stosujemy po Versiegelungu

No to mam następujący cytat z opisu Protectora:

Cytat

Zalecamy dodatkowe zakonserwowanie powierzchni środkiem konserwującym Leder Versiegelung, który nakładamy na skórę po całkowitym wchłonięciu mleczka.

oraz:

Cytat

Preparat należy stosować przed użyciem środka konserwującego Leder Versiegelung jako uzupełnienie przy konserwacji skór wymagających dodatkowego nawilżenia lub uelastycznienia.

Dla mnie wydaje się to logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupiłem zestaw od Colourlocka to robiłem czyszczenie STRONGiem  a potem Leder Versiegelung -> Leder Protector

teraz po czyszczeniu zrobię Leder Protector -> Leder Versiegelung i zobaczę jaki będzie efekt na skórach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zymol ma w ofercie odżywkę i cleaner po około 60zł za niecałe 250 ml i o te produkty mi chodzi.Lepszy czyli lepiej czyści,lepiej nawilża,lepiej zabezpiecza.Teraz jest promocja w jednym ze sklepów i chciałem coś zamówić do skór.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest problem, perforowana jasna skóra kontra spodnie i nogi na długich trasach. Auto ma ok. 60k przebiegu, a fotel kierowcy już jak w paździerzu. Traktowane cleanerem colourlocka - bez skutków, APC 1:10 też nie daje rady. Jest szansa na odratowanie?

a90f063f16f7.jpg

48ad0d2b7aab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj może mydełko Avel do czyszczenia skór, może ruszy (nie myj gąbeczką dodaną do mydła, tylko szczotką- zdecydowanie lepiej wyciąga brud)... niestety wygląda na to, że farba z dżinów grubo już usiadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strongiem też nie uzyskasz efektu bo to nie tego typu zanieczyszczenia. Jeśli to transfer barwnika ze spodni należy użyć produktu który do usuwania barwnika jest przeznaczony np futniture clinic leather stain remover powinno doprowadzić fotel w zupełności choć czasem zdarza się że stare przebarwienia nie są całkowicie do usunięcia ale bądź dobrej myśli. I taka sugestia colourlock soft czy strong nie jest do wszystkiego to nie produkt typu all in one problem rozwiązujemy zaczynając od weryfikacji tego problemu a na przyszłość radzę dobrze zabezpieczyć tapicerkę i oczyszczać ją gdy tylko barwnik pojawi się na fotelu tym bardziej jeśli ma taki kolor. Pzdr

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
W dniu 14.04.2018 o 21:59, Maacul napisał:

czy może colourlocka stronga?

Przy jeans'ach to powinna być pierwsza pozycja. Jeśli te przebarwienia są stare i barwnik wnikł już w top coat, to kolejnym krokiem powinien być delikatny rozpuszczalnik, np. GLD colourlock'a. Oczywiście ostrożnie, aby nie zmyć również farby:D. Jeśli to pomoże, to po zabiegu trzeba odbudować zabezpieczenie np. vesiegelungiem.  Jeśli jednak przebarwienie nadal jest widoczne, to znaczy, że barwnik wnikł już w farbę i  niestety, bez malowania nie ma szans się obejść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.