Skocz do zawartości

Booski Rinseless Wash Sponge


ShiningCar

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ktm950 napisał:

@Gardor pod względem zabezpieczenia SPEED wypada raczej blado. 2-3 tygodnie, przy dosyć przeciętnym kropelkowaniu. 

3tyg zabezpieczenia na typowe aio to i tak nieźle, jak sięgam pamiecią goły Autoglym Super Resin Polish wytrzymywał tydzień 🙂

Za to nadawał się jako cleaner/glaze, woski siedziały na tym nawet 3+ miesiące.

 

Chyba nie ma AIO, które będzie pełnić wszystkie funkcje cleanera/tnące/glaze/seal.

Ewentualnie można pomyśleć o woskach czyszczących. Cleaner Waxy ma np Zymol, Meguiars... trwałość moze i przekroczy miesiąc w lekkich warunkach, ale te znowu nie tną.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomas22 napisał:

Chemikiem nie jestem ale wrażenie mam że AIO ma takie 3 kroki działania, co się da WYTNIJ co się nie da wyciąć WYPELNIJ i jakoś tam zabezpiecz 😉

Czyli można nazwać ze lekki cutting, polish i finish w jednym kroku? Ale na takim podłożu nie każdy produkt lubi leżeć. A jak wiemy AIO się nie wymywa bo to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor dokładnie tak ja interpretuje AIO. Wycięcie (które regulujesz padem) Polish i finish zastąpiony wypełnieniem no i coś tam tego wosku jako taki LSP. 

W sumie nie wiele jest produktów które lubią coś pod spodem. Tym bardziej syntetyki no ale wtedy idziemy na kompromis look/trwałość i na to nie ma rady 😉

AiO jest wszystkim oprócz bycia cleanerem 😉

AiO raczej wymywa się tylko z ciekawości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam akurat własnego filmiku, ale testowaliśmy/wymywaliśmy na jednym panelu Menzernę 3in1 i SPEED'a,

Ten drugi praktycznie jaki był taki został, pierwszy już nie bardzo.

W sieci, na kanale 3D można znaleźć też filmy odnośnie mocy/cięcia SPEED'a np. po papierze wodnym 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost znowu moze się źle wyraziłem. 

Można odróżnić takie 2 typowe rodzaje cleanerow 

Cleaner-glaze : ktory czyści oraz wnosi coś do looku. ( Głównie wypełni) 

I cleaner : typowy czyściciel który ma na celu usunąć zanieczyszczenia, coś tam może nawet i usunąć swirli.

 

Do tego pierwszego rodzaju można zaliczyć Prima Amigo którego wymywanie jest jakże bezsensowne ale skróci on niestety trwałość wosku jeśli nam na tym zależy 😉

Rodzaj drugi to wiadomo czystosc która nam pozwoli w pełni wykorzystać trwałość wosku 😉

I z moich pojęć AIO pasuje do pierwszej grupy która dla mnie osobiście nie istnieje jako "cleaner" 😉

Wszystkie moje wypowiedzi są oparte na moim wlasnym doświadczeniu 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Tomas22 napisał:

AiO jest wszystkim oprócz bycia cleanerem 😉

 

9 minut temu, Tomas22 napisał:

@ghost znowu moze się źle wyraziłem. 

Można odróżnić takie 2 typowe rodzaje cleanerow 

Cleaner-glaze : ktory czyści oraz wnosi coś do looku. ( Głównie wypełni) 

I cleaner : typowy czyściciel który ma na celu usunąć zanieczyszczenia, coś tam może nawet i usunąć swirli.

 

Do tego pierwszego rodzaju można zaliczyć Prima Amigo którego wymywanie jest jakże bezsensowne ale skróci on niestety trwałość wosku jeśli nam na tym zależy 😉

Wydaje mi sie, że trochę rozpędziłeś się z wnioskami.

Podzieliłeś cleanery na dwa typy, te które

zostawiają po sobie olejki/wypełniacze/glaze (Zymol HD Cleanse, Dodo LP, Purple passion, Amigo)

oraz te które nie zostawiają nic po sobie (M37 CPP albo teoretycznie PBW Professional Polish).

13 minut temu, Tomas22 napisał:

Rodzaj drugi to wiadomo czystosc która nam pozwoli w pełni wykorzystać trwałość wosku 😉

I z moich pojęć AIO pasuje do pierwszej grupy która dla mnie osobiście nie istnieje jako "cleaner" 😉

No i tu Cie zasmucę, bo ponad 95% produktów na rynku należy do grupy, która dla CIebie nie istnieje.

Niemal wszystkie cleanery coś zostawiają. Dlatego DG squeaky clean czy M37 CPP były tak poszukiwane.

 

Wychodzi, że to kwestia Twoich indywidualnych upodobań, że nie lubisz cleanerów z funkcjami dodatkowymi,

natomiast jednak stwierdzę, że AIO jak najbardziej nadaje się na clener + dodatkowe funkcje.

np. AG SRP ma doskonałe właściwości czyszczące, a że coś ukryje to gratis 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost  oczywiście że to tylko moje upodobania, moje "grupowanie" cleanerow itp. wszystko co pisze jest głównie moje 😉 

Jednak gdyby ktoś zadał pytanie o cleaner nigdy bym nie podpowiedział temu komuś o SRP, HD speed lub AF. Jednak wolę by ludzie używali tych produktów zgodnie z przeznaczeniem. Wiesz że krążą nawet takie pogłoski że IPA to cleaner 😉

Można o tym dyskutować i dyskutować, temat rzeka tak jak różnice między QD a QW.

Zgadzam się również w 100% z Tobą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W związku ze sporym zainteresowaniem produktami a szczególnie woskami Infinity Wax organizujemy dla Was opcję zakupu grupowego.

Wystarczy napisać produkt lub produkty tej firmy, którymi jesteście zainteresowani a my wyślemy Wam wyceny w praktycznie hurtowych cenach.

Warunek jest jeden, osób zainteresowanych zakupem (nawet jednego produktu) musi być 10.

W najnowszej dostawie spodziewamy się również nowych produktów

Infinity Wax Primo Wax 50ml (detal 109,90zł) , Glass Canopy Liquid Sealant (detal 79,90zł)

Na zdjęciu poniżej Infinty Wax SuperGloss+ 

96257f3cf386.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof, w przypadku zamówień zwracamy uwagę na temperaturę, tak jest również w tym przypadku.

Paczka powinna być u nas do piątku :-)

ps.

Wysyłajcie co chcecie nabyć w tym temacie, jako wiadomość prywatną lub na skrzynkę mailową.

10 osób jest wysoce prawdopodobne 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention], w przypadku zamówień zwracamy uwagę na temperaturę, tak jest również w tym przypadku.
Paczka powinna być u nas do piątku :-)
ps.
Wysyłajcie co chcecie nabyć w tym temacie, jako wiadomość prywatną lub na skrzynkę mailową.
10 osób jest wysoce prawdopodobne

Czas rozbić świnke :D
Cała oferta z ich strony czy z Waszej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.