Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

[ref]maciek-drummer[/ref], widać różnice, choć mega gęstej piany nie ubijesz. Mi to akurat pasuje, bo liczy się domywanie, ale niektórzy robią sztukę dla sztuki i cieszą się po prostu, że auto białe i największy brud ściągnięty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jakie polecicie najmocniejsze piany w przystępnej cenie do samochodów własnie bez zabezpieczenia, gdzie nie muszę się martwić że ściągnę jakąś powłokę?

Tenzi Truck.

 

Ale samochód polecam zabezpieczyć, jak nie dla ładnego, świeżego wyglądu, to dla mniejszego brudzenia się i właśnie łatwości domywania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tenzi jest zasadowa w kij wiec uszczelki sie smuca :-) tylko raz na jakis czas sie nadaje...

A lakier się smuci, gdy usuwa się z niego mocno przyklejony brud z braku wosku lub powłoki. :D

 

Kolega stawek rozpętał niedawno dyskusję, dlaczego neutralna piana SG nie działa... a odpowiedź jest taka prosta. Nie ma możliwości, żeby to wszystko pogodzić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]maciek-drummer[/ref], widać różnice, choć mega gęstej piany nie ubijesz. Mi to akurat pasuje, bo liczy się domywanie, ale niektórzy robią sztukę dla sztuki i cieszą się po prostu, że auto białe i największy brud ściągnięty :D

 

Chodzi mi o domywanie, a nie gęstość, tak więc lepiej domywa? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tenzi jest zasadowa w kij wiec uszczelki sie smuca :-) tylko raz na jakis czas sie nadaje...

A lakier się smuci, gdy usuwa się z niego mocno przyklejony brud z braku wosku lub powłoki. :D

 

Kolega stawek rozpętał niedawno dyskusję, dlaczego neutralna piana SG nie działa... a odpowiedź jest taka prosta. Nie ma możliwości, żeby to wszystko pogodzić. :)

Nie mowie nie uzywac tylko uzywac z glowa:-)

Ja ostatnio jestem zachwycony magifoam - naprawde pieknie dziala, a podbno neutralna;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tenzi truck, co gdybym taką pianę zastapic ładnie pieniacym się apc, np od Kocha. Sprawdzi się? Cena podobna i szukam czegoś do mycia plandek, samochodów ciężarowych itp. Po prostu ma działać! :) Wiadomo nic brudnego "filmu" z lakieru nie domyje tylko cisnieniowo, wiec i tak trzeba ręcznie poprawić :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]maciek-drummer[/ref], na razie leciałem nią 3 razy, ale raczej zapowiada się, że FSF idzie w kąt (szczególnie przy zbliżonej cenie)

 

Na bańce 5l jest 27 zł różnicy na korzyść SG, ale ja osobiście wole coś co lepiej domywa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tenzi truck, co gdybym taką pianę zastapic ładnie pieniacym się apc, np od Kocha. Sprawdzi się? Cena podobna i szukam czegoś do mycia plandek, samochodów ciężarowych itp. Po prostu ma działać! :) Wiadomo nic brudnego "filmu" z lakieru nie domyje tylko cisnieniowo, wiec i tak trzeba ręcznie poprawić :o

Zainteresuj się Duragloss Truck & Equipment Wash #430 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak to w końcu z tą pianą jest ( Fruit snow foam). Mówiłem znajomemu który dopiero co zaczął się interesować "prawidłowym" myciem auta i tak jak się przyjęło zaleciłem aby pianę na auto nanosił oraz płukał od dołu do góry, a on mi mówi że na etykiecie piany napisane jest aby nanosić od góry, a płukać od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie logicznym jest, że najbardziej skuteczne będzie zmycie piany pod dużym ciśnieniem. Jeśli zaczniemy ją zmywać od góry, to woda ściekając będzie zmywała pianę z dolnych części samochodu. Nie mam pianownicy a się wymądrzam :D no ale na moją babską głowę to chyba tak powinno to mniej więcej działać.

Przeglądnęłam kilkadziesiąt stron z tego wątku, jeśli już ktoś o to pytał to wybaczcie. Mam zamiar kupić pianownicę techkar - czy ktoś ma doświadczenie jeśli chodzi o jej zastosowanie z budżetowymi myjkami ciśnieniowymi? Bo tutaj większość widzę Karchery, Bosche itp... a ja mam 10 letnią myjkę firmy TOYA :) Wg opakowania przepustowość 5,5l/min, ciśnienie 12MPa. Chyba coś z tego będzie, nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kontakt do sprzedawcy on się wypowie najwyżej dobiera odpowiednią średnicę dyszy. A na marginesie też o niej myślałem podczas zakupu bo trochę tańsza,ale dołożyłem do naprawdę markowej czyli PA nie żałuję i tobie też to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]stawek[/ref], spłukiwanie prawidłowo, od dołu do góry. Nakładanie właściwie dowolne, chociaż warto zaczynać od najbrudniejszych miejsc (czyli poniekąd też od dołu), żeby jak najdłużej pracowała piana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!

 

Poszukuję Piany aktywnej do auta które ma położony twardy wosk SONAX XTREME.

A zarazem zapytam o jakiś fajny wosk który się długo utrzymuję i dobrze nakłada?

 

Zawsze najpierw z grubsza samochód spłukuję wodą żeby piach spłyną.

Pian będzie nakładana karcherem z pianownicy, potem zawsze położoną piane wcieram gąbką z mikrofibry lub szczotką z miękkim długim włosiem. Na koniec spłukuję karcherem. W taki sposób myję auto po kolei z 4 stron, żeby piana całkiem nie spłynęła i nie wyschła.

 

Jaką polecacie aktywną Piane która nie będzie odziaływała na wosk, a zarazem dobrze usunie brud z auta?

Podczas dodatkowego mycia ręcznego dobrze jest jak piana jest dosyć obfita i nie spływa za szybko.

 

Z góry dzięki za info i Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.