Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zadowolony z mojej pianownicy MTM, kupiłem w Krakowie na Kapelance i jak narazie sprawuje się dobrze, a sporo piany już zdąrzyła zrobić, bo myłem tynk na garażu i domie, więc powierzchniowo było sporo metrów.

Redpradnik, jakbyś miał kiedyś czas i ochotę, możemy porównać i przetestować nasz pianownice. A wracając do twardosci wody, to wątpię, żeby miało to wpływ na jakość piany. U mnie woda jest tragiczna, na szklance zostaje osad a piana wychodzi całkiem dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja MTM też nie jest taka zła, a na problem z trudnym zakładaniem pianownicy na pistolet pomogło dokładne umycie pistoletu, który starsznie zapiaszczyłem wiercąc karcherem dołki w ziemi :oops:

 

A może bardziej pomogło "piaskowanie" pistoletu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leje na cały zbiorniczek i leży długo. Vp snow foam. widzę, że bardziej chodzi wam o efekt na sąsiadach niż skuteczność domywania.

 

Święta racja :):good: U mnie to i tak sąsiedzi pukają się w głowę.

Po co ci ta pianownica i karcher jak i tak latasz z wiadrami :shock:

Abym nie był gołosłowny wklejam swoje pierwsze zdjęcie z pianowania. Teraz lepiej już reguluję pianę zaworkami w pianownicy.

 

zdjcie0070y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leje na cały zbiorniczek i leży długo. Vp snow foam. widzę, że bardziej chodzi wam o efekt na sąsiadach niż skuteczność domywania.

 

Święta racja :):good: U mnie to i tak sąsiedzi pukają się w głowę.

Po co ci ta pianownica i karcher jak i tak latasz z wiadrami :shock:

Abym nie był gołosłowny wklejam swoje pierwsze zdjęcie z pianowania. Teraz lepiej już reguluję pianę zaworkami w pianownicy.

 

Obrazek

Widać, że szybko spływa... bardziej mleko niż piana mimo wszystko.

Chemii wystarczyłoby chyba na 2-3 pianowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leje na cały zbiorniczek i leży długo. Vp snow foam. widzę, że bardziej chodzi wam o efekt na sąsiadach niż skuteczność domywania.

 

Święta racja :):good: U mnie to i tak sąsiedzi pukają się w głowę.

Po co ci ta pianownica i karcher jak i tak latasz z wiadrami :shock:

Abym nie był gołosłowny wklejam swoje pierwsze zdjęcie z pianowania. Teraz lepiej już reguluję pianę zaworkami w pianownicy.

 

Obrazek

Widać, że szybko spływa... bardziej mleko niż piana mimo wszystko.

Chemii wystarczyłoby chyba na 2-3 pianowania.

 

hahaha no nie wierzę. Jak na zdjęciu może być widać, że coś szybko spływa ?? no ludzie. - przecież to nie Gif tylko Jpeg ;)

 

Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli ;) Obleciałem całe autko i naszło mnie, żeby zrobić zdjęcie telefonem. Jak po 2 min to jest słaba piana to ja w sumie nie wiem czego oczekujecie.

 

Kolego widziałem Twój test Glorią na myjni - dla mnie to jest mleko. Widać, że szybko spływa.

 

Załącze jeszcze chyba zdjęcia ile mi zostało z 5l VP Neutrala i 1l Poseidona. Jakoś nie widzę drastycznych ubytków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pianownicę od Wera serwis do lavora Superwash 160 , niestety nie pasuje za mały dystans pomiędzy końcówką na pianownicą, bez przeróbek nie można tego używać. Zwracam. Mam w związku z tym pytanie czy ktoś sprawdził w działaniu oryginalna pianownicę lavora Pianownica Superwash 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha no nie wierzę. Jak na zdjęciu może być widać, że coś szybko spływa ?? no ludzie. - przecież to nie Gif tylko Jpeg .

Nie denerwuj się, takie odniosłem wrażenie po jpegu ; -)

Porównanie do Glorii jest bardzo nie na miejscu, a i tak piana z niej była całkiem niezła jak na ręczną robótkę.

Za dużo piany dookoła i pod autem, ale to może kwestia "techniki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha no nie wierzę. Jak na zdjęciu może być widać, że coś szybko spływa ?? no ludzie. - przecież to nie Gif tylko Jpeg .

Nie denerwuj się, takie odniosłem wrażenie po jpegu ; -)

Porównanie do Glorii jest bardzo nie na miejscu, a i tak piana z niej była całkiem niezła jak na ręczną robótkę.

Za dużo piany dookoła i pod autem, ale to może kwestia "techniki".

 

Nie denerwuję się. Mam świadomość ile mi brakuje do początkującego nawet a co dopiero do profesjonalisty :) Domywam tym czymś i to najważniejsze. Na razie to mam nadzieję, że pianownica pochodzi bo widzę, że Wera obniża jakość sprzedawanego towaru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pianownicę idorbase z końcówką na długie skrzydełka i o ile końcówka jest wykonana poprawnie (sprawdziłem),nie mogę zamontować z prostej przyczyny w miejscy gdzie jest nakrętka sześciokatna - łącząca końcówkę z pianowicą ,zamiast wąskiej nakrętki szerokości 5mm powinna być conajmniej 20-25mm (mufa, tulejka czy jak kto woli...). Skrzydełka nie wchodzą na tyle głęboko w lancę aby można je było przekręcić. Dzisiaj otrzymałem informację od Wera serwis, że mam odesłać pianownicę - wykonają niezbędną modyfikację. Na szczęście maja obsługę na poziomie , więc powinni to szybko załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś miał do czynienia z tą myjką?

Nilfisk C125.3-8 PAD 1800W All Rounder Pressure Washer

Universal motor.

Maximum pressure 125 bar.

Rated pressure 105 bar.

Auto stop/start.

520 litres per hour at low pressure and 350 litres per hour at high pressure.

8m length quick coupling anti kink hose.

Low pressure trigger gun.

Includes: patio plus cleaner, 15m drain and tube cleaner, fixed wash brush, Click & Clean Tornedo nozzle, Click & Clean powerspeed nozzle, Click & Clean foamer nozzle with detergent bottle and nozzle jet cleaning tool.

Onboard storage.

Wheeled.

Metal pump head.

On board accessory storage click & clean system.

Ma ona pianownice i jest teraz w promocji w Argosie (taki sklep w UK)

Tylko nie wiem czy ta pianownica starczy czy muszę jakąś inną dokupić. Ceny samych pianownic tu w uk to połowa ceny tej myjki,

http://www.argos.co.uk/webapp/wcs/store ... nformation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

superdan, Jeśli myślisz że ori pianownica coś Ci spianuje to się grubo mylisz. Nie ma na niej żadnych regulacji, nie posiada wewnątrz żadnej dyszy, pochłania roztwór ze zbiorniczka hektolitrami na godzinę a i tak nie ma żadnego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze względu, że posiadam czarny samochód szukam szybkiego sposobu na walkę z kurzem na aucie, ktorego ostatnio coraz wiecej siada na lakierze w ciepłe dni. Pomyślałem o zakupie pianownicy. Czy to bedzie dobre rozwiązanie, aby płukac pianą auto, jakiegos wielkiego brudu nie hoduję, ponieważ myte jest często. Chciał bym podpasować ta pianownice do Karchera K5,55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze doświadczenia z pianwonicą Autobrite HD (od użytkownika autofanatic).

 

Myjka Karcher K2.20 (czyli looooow end) ale z piana VP pH Neutral wyszło miodzio, piana jak pianka do golenia, mięsista, wyglądała super. Aczkolwiek piana Autobrite Magifoam chyba jest mistrzynią wytrzymałości, bo mimo iż była rzadsza na lakierze trzymała się długo. Jak mówiłem, w sobotę używałem tej pianownicy pierwszy raz nie było mowy o jakimś teście, relacji zdjęciowej bo zabawa była tak dobra, ze auto dostało pianę 4 razy :).

aha... piany lałem ok 3-4cm do butelki, reszta ciepła woda. Jak macie wątpliwości co kupić, tutaj fotki: pianownica, plus piana VP pH Neutral:

 

 

schowek02o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że 250 zł kosztuje ta pianownica..

 

Pianuje jak tańsze przy tej proporcji środka. Podobno ma pianować(śmietanować ;) przy 50 ml - takie krążą legendy na forum. Bo 3-4 cm jak wlał kolega to już nie jest 50 ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest ktoś komu się udaje samą myjką przy użyciu pianownicy umyć dobrze samochód, tzn. żeby wyglądał po myciu tak jak przy użyciu np gąbki??? Ja mam taki problem że jak nie użyje gąbki bądź szczotki to zostaje w mocniej zabrudzonych miejscach brud i nie wygląda tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michske, tak dobrze to jeszcze nie było i prawdopodobnie nie będzie :D Jeżeli chcesz mieć czysty samochód to trzeba użuć gąbki/rękawicy i cały dalszy proces mycia o którym jest na tym forum duzo napisane. Nie wiem jak bardzo mocna musiałaby być ta piana aktywna aby aż tak dobrze umyć ten samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś miał do czynienia z tą myjką?

Nilfisk C125.3-8 PAD 1800W All Rounder Pressure Washer

Ma ona pianownice i jest teraz w promocji w Argosie (taki sklep w UK)

Tylko nie wiem czy ta pianownica starczy czy muszę jakąś inną dokupić. Ceny samych pianownic tu w uk to połowa ceny tej myjki,

http://www.argos.co.uk/webapp/wcs/store ... nformation

 

Ja tez na początek kupiłem do karchera pianownice za 22 GPB i efekt :thumbdown: także na

początek jak kupisz to pewnie ci starczy ale za jakis czas kupie taka

http://www.cleanyourcar.co.uk/washing-and-drying/foam-lance-various-fittings/prod_371.html cena 45 GPB :good:

 

 

tutaj film z mojego karchera następnym razem nagram coś lepszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.