Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Glaco nie jest wymagającym produktem. Najważniejsze to dobrze przygotować szybę i pozwolić mu odparowac. Nakładalem go wiele razy i nigdy nie było problemu z mgiełką.

Wycieram ręcznikiem waflowym geyon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj położyłem Ultra Glaco - szyba umyta, wyczyszczona 1z Einszett Glaspolish, nastepnie IPA - wczoraj wszystko ładnie a dziś pojawiła się mgiełka - ślady na szybie. Poczekam i zobaczę czy sama zniknie po deszczu czy trzeba będzie jej pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd dzięki, właśnie tak to wygląda. Ponieważ nie pierwszy raz kładłem NW, stąd moje zdziwienie - położyłem wczoraj ok 16 a ślady zobaczyłem dopiero rano. Są ledwo widoczne, ale jednak.

 

edit: przetarlem szybę jeszcze raz fibrą i po pierwszym deszczu jest ok - zadnych mazow, kropelki uciekaja od 50 km/h, wycieraczki pracuja widocznie lzej, nic sie nie rozmazuje, lekka mgielka po przejsciu wycieraczek znika bardzo szybko. Jak dla mnie Ultra Glaco jest calkiem ok, zobaczymy jak z wytrzymaloscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na razie użyłem Ultra Glaco na 2 samochodach - szyba przednia, podwójna warstwa - niewielkie zużycie, fajnie pracuje się tym filcowym aplikatorem. Wystarczy lekko docisnąć żeby był zwilżony i widać było ślad na szybie - delikatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy może wiecie ile po otwarciu Gtechniq G1 Clear Vision będzie zdatny do użycia. Planuję zakupić większe opakowanie 100 ml gdyż chciałem nałożyć na 3 autka i nie wiem czy ma to sens gdyż pewnie następne nakładanie za rok i nie wiem czy tyle wytrzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

mkbewe, ja aplikowałem w najniższej temperaturze około 12 stopni, ale w sumie istotna też jest wilgotność - by nie była za duża. Przy G1 zawsze zostawiam samochód w garażu co najmniej na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to dystrybutor Gtechniq pisał o tym, że w przypadku G1 można od razu wyjechać na deszcz i nie ma to wpływu na trwałość. Tak ekstremalnych testów nie robiłem, ale swoje G1 lałem wodą na bezdotyku po kilku godzinach od aplikacji i trzyma się rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to dystrybutor Gtechniq pisał o tym, że w przypadku G1 można od razu wyjechać na deszcz i nie ma to wpływu na trwałość. Tak ekstremalnych testów nie robiłem, ale swoje G1 lałem wodą na bezdotyku po kilku godzinach od aplikacji i trzyma się rewelacyjnie.

 

To samo usłyszałem u MXa, zdaje się że też od dystrybutora.

 

Jeleniouchy zaaplikował G1, max po kwadransie wyjazd na mżawkę, siedzi od około 20 kkm i na razie chyba nigdzie się nie wybiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.