Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A ja docieram resztki NW przy pomocy płynu Megs'a do szyb. Co do G3 to poleruje go szmatką bawełnianą, po kilkunastu minutach znowu. Co ciekawe jeśli zostały jakieś drobne hologramki, to po ok. pół godziny same znikają (a jak nie to jadę z płynem do szyb)- takie dziwne zjawisko. Nie sądzę, aby to miało coś wspólnego z przeterminowaniem środka- u mnie przez ponad 3 lata jest tak samo... ciężko ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem jeszcze cquarz c3 albo c5 - identyko jak 4nano, moze minimalnie lepiej.

 

bo położyć, to trza umić

 

No - zorbilem jak producent kazał. Nie zmienia to mojego zdania. A jesli w instrukcji pomineli wiedze tajemna, tym gorzej dla produktu.

Inna sprawa, ze rozne auta maja rozna aerodynamike i czasami malo powietrza wieje po szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na firmowym cienkolcie założyłem wczoraj RainClear czekam na deszcz. Jutro nałożę RainX na 2 połówkę szyby, porównam efekty 2 produktów.

 

PS dziś nałożyłem na swoim RainClear, i jest rewelacja, kropelki są super, przy 100-120 woda ucieka rewelacyjnie, wycieraczki nie trzeba używać, zobaczę jak z trwałością.

Jedyny minus to aplikowałem go aplikatorem Megsa i po 2 dniach i 2 użyciach jakby go wypaliło. Aż tak mocny czy nie na ten aplikator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gyeon Q2 View :

 

co prawda u mnie(fabia I gen) zaczyna działać przy około 70km/h, ale efekt jest genialny.

zobaczymy jak z trwałością.

aplikacja samego preparatu dziecinnie prosta, ale ten cleaner jest przerąbany.po nim przemyte ipą, nie ma zamazów itp.

no i jest wydajny.złożyliśmy sie we trzech.ja mam zrobione szybę przednią, boczną i lusterka.potem zrobiłem jeszcze przednie szyby w 2 autach i zostało sie połowa preparatu.jeśli wytrzyma rok, zdecydowanie zakup na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4nano PV czy Gtechniq G1

Według moich subiektywnych odczuć PV trochę mniej smuży pod wycieraczkami. Odprowadzanie wody - bardzo podobne. :good: Jedynie to nie sprawdziłem wytrzymałości długodystansowej PV (bo musiałem oddać auto) ale piszą, że ok.

 

albo jeszcze g5:-)

 

Mam i tą. Bardziej jak ktoś po mieście jeździ, bo od mniejszych prędkości krople uciekają, ale za to wytrzymałość mniejsza od G1 lub PV. Po prostu to inny rodzaj produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Szukam czegoś lepszego od NW z Autolandu. Z samego odprowadzania wody jestem zadowolony, ale wkurzają mnie białe mazy po przejechaniu wycieraczkami. W czasie desczu to jeszcze w miarę szybko znikają, ale jak jest sucho, szyba jest brudna i użyję spryskiwaczy to zostają na kilka minut. No i mam wrażenie że szyba potraktowaną NW z Autolandu jest jakby mniej przeźroczysta. Kolory są takie wyprane. Najlepiej to widać spoglądając raz przez boczną szybę a raz przez czołową.

 

Jest jakaś NW która nie ma powyższych negatywnych cech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.