Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

[ref]aneroid[/ref], pod każdą powłokę - NW też takową jest - należy bardzo dobrze przygotować powierzchnię jak zależy nam na maksymalizacji "osiągów" i trwałości. Z doświadczenia wiem, że nie da się tego zrobić aplikatorem ręcznie. Niestety potrzebna jest do tego maszyna, ponoć najlepiej rotacyjna (nie mam DA więc nie zweryfikuję). Plus jakakolwiek pasta typu polish/cutting i średni pad. O ile Autoglym CGP bardzo fajnie oczyści nie zapuszczone szyby to w przypadku śladów po wodzie, zacieków po płynie do spryskiwaczy już nie jest tak różowo... Przy tak przygotowanej szybie każda topowa NW powinna sobie radzić. Oczywiście trzeba jeszcze porządnie odtłuścić po polerowaniu. Ja zaprzyjaźniłem się z G1 - działa przez 2 lata, znacznie mniej szyby zachodzą szronem w zimę i przy obsłudze rodzinnej floty pojazdów zakup 100ml wychodzi bardzo ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem nw Rain-x, ale czytając wasze posty zastanawiam się czy nakładać. Na szybie mam drobne ryski od wycieraczek, nie mam żadnej maszyny polerskiej, planowałem dokładnie wyczyścić szybę, odtłuścić i nanieść nw. Co dokupić jeszcze przed nałożeniem nw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyn nie mam, w tej mierze jestem 100% amatorem, w mojej okolicy nie znam nikogo z kim mógłbym wejść w kontakt nauki - tylko Forum..

A położyć coś z czego nie będzie się zadowolony, to szkoda czasu.

Masz chyba rację trzeba pomyśleć o czymś prostym bez problemowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]aneroid[/ref], powiem jeszcze inaczej. Jak nie miałeś nigdy kontaktu z NW to kup tą od Autolanda. Działa przyzwoicie. Nakłada się prosto. Leży jakiś czas, ale zawsze po myciu można poprawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Przybysz[/ref],

Gąbka cutting, mocno ścierna pasta (M101, Menz 300, Koch Heavy Cut) wolne przejazdy, wymycie zmywaczem silikonowym i IPA. A najlepiej jak masz tlenek ceru i dodasz go do pasty. Swoje zrobi(porządne wyczyszczenie), a bałagan znaaacznie mniejszy.

Oczywiście nie licz na jakiekolwiek usunięcie rys ale sama szyba będzie idealnie czysta i gotowa na przyjęcie NW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem nw Rain-x, ale czytając wasze posty zastanawiam się czy nakładać. Na szybie mam drobne ryski od wycieraczek, nie mam żadnej maszyny polerskiej, planowałem dokładnie wyczyścić szybę, odtłuścić i nanieść nw. Co dokupić jeszcze przed nałożeniem nw?

RainX kosztuje dwie dychy i schodzi mi go 25 mililitrów na auto (może za bogato aplikuję, ale niestety butelka bez atomizera tego nie ułatwia). To daje całe 2,50 zł na aplikację. Bez żartów, że trzeba się jakoś pieścić z przygotowaniem. :) Potrzyma krócej to potrzyma i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No siemanko:D

Przejrzałem temat ten, kilka innych, zainteresowałem się tematem. Chcę położyć G1, takim procesem jak poniżej, proszę sprawdźcie mnie czy owa instrukcja jest prawidłowa , nie chciałbym popełnić błędu ;)

1. AUTOGLYM CAR GLASS POLISH, nie jest zły, ręcznie chciałbym nałożyć

2. Odtłuszczanie - ważny proces więc nie będę oszczędzać.

a) IPA

b) GTechniq G4 (konieczne?)

c) CarPro ERASER

3. G1

Pierwsza warstwa, ruchy pionowe, nakładane wacikiem, odczekać 15 min bez wycierania warstwy, następna warstwa ruchy poziome, również bez wycierania nadmiaru, trzecia warstwa ruchy zamienne (pionowe i poziome) (3 warstwy, w przypadku szyby przedniej), tu również zostawiam nadmiar,

4. G2 - po 15 min (chyba, że niższa temperatura to dłużej np.30min) nakładamy G2

5. IPA (G2 ma właściwości IPy, pominąć ten krok?)

Gotowe.

Jestem otwarty na Wasze opinie, sugestie :):ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukałem na forum ale konkretnie nic nie znalazłem. Mam Pytanko odnośnie SCS Titanium guard glass. Opinie czytałem dobre. Zakupiłem i lipa. wypróbowane na 3 auta i wszędzie to samo. Powiedzmy, ze tak naprawdę efekt odpychania jest dopiero powyżej 100 km na godzine. Aplikowane na auto nowe, na auto z 20 tys przebiegu i na mojej firmowce z zajechana szybą jak fix. Wszedzie ten sam efekt. Opisze aplikacje. AG Car glass polish na rotacji na sredniej gąbce. Odtłuszczacz, IPA, Wipe out. Aplikacja płatkiem kosmetycznym, ruchy proste góra dół do zostania mgiełki. Odczekanie 20 minut i polerowanie. Jedynie na moim szybe przeleciałem tlenkiem ceru na filcu i szyba mocno odżyła ;) Jak polewam szybe wodą to jest ok, ale w deszczu zaraz po nałożeniu odpływa tak koło 70 km/h ale po tygodniu już minimum 100... Jestem trochę zawiedziony. Porównywałem z innymi tańszymi wycieraczkami i działają lepiej... A na samochodzie znajomej z przebiegiem 20 tys po miesiącu już ledwo dyszy nw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam 4Nano CV i kropelki startują od 50-ki, taki sam efekt miałem przy RainX chociaż zauważyłem że on jakby odrobinę lepiej zrzuca wodę. Na bocznych szybach nie zauważyłem różnicy między tymi dwoma preparatami, na przedniej w sumie efekt jest ten sam, z tym że 4Nano zostawia odrobinę wody w okolicach wycieraczek.

Szyba za każdym razem przygotowana starannie, tlenek na DA, zmywacz, IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.