Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli piszecie np. o G1 i trwałości rzędy 20kkm to rozumiem, że wycieraczki szyby są też używane? Jeździ i stoi się w różnych warunkach i nieraz sytuacja wymaga używania wycieraczek.

Moje auto te ~20 kkm "przestało" od maja z tego co się orientuję, więc nie miałem jak testować w warunkach zimowych.

W tym okresie wymieniłem komplet piór wycieraczek.

Jeśli chodzi o jazdę w różnych warunkach, to:

Kilka "wycieczek" autostradami i eskami do środka i na południe kraju (Łódź, Częstochowa, Bielsko-Biała), warunki zdarzały się mokre, czasem mgliste.

 

Sporo wypadów na Mazury, podczas suszy i upałów trzeba było jakoś kurz z szyby usunąć, a jak się zrobiło chłodniej, to mgła osiadała w kilka sekund. Jesienią trochę deszczowych lub wilgotnych przelotów.

 

Poza tym miejska proza - brud, pył, mżawka.

 

Dodane po 1 minucie 42 sekundach:

Re: RE: Jaki preparat hydrofobowy

A smarowaliście pióra wycieraczek G1?

Nie, bo i w jakim celu? Preparat oparty na kwasie siarkowym, przeznaczony do szkła.

Jeśli jednak ktoś testował w ten sposób, to chętnie zobaczę efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki dobry preparat polecicie na szyby, chodzi mi głównie o przednią.

Do tej pory leżał Xrain i o ile na postoju nie ma się do czego za bardzo przyczepić o tyle podczas jazdy, nie dość, że jego działanie zaczyna się przy ok. 70-80 km/h, to na przedniej szybie powstaje również delikatna mgiełka po przetarciu wycieraczek. Dodatkowo stare wycieraczki strasznie skakały po szybie, po założeniu nowych efekt zniknął jak ręką odjął jednak po ok 2 mies. sporadycznie zaczyna występować ponownie.

 

I tu przechodzę do sedna sprawy.

Prześledziłem trochę forum i Nie wiem co wybrać :dontknow:

Gtechiq G1 czy CarPro FlyBy30

 

Myślałem również o czymś pokroju:

Angelwax H2Go, Nanolex Urban, Gtechniq G5 i inne.

Zdaję sobie sprawę, że nie będą one tak trwałe jak powyższe, ale może mają w sobie coś za co je szczególnie cenicie np. że zaczyna działać przy dość niskich prędkościach, super hydrofobowość itp.

 

Z góry dziękuje za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator

AUTO-MATI, na allegro obecnie są: set 15ml w nowej butli - biały korek, set 100ml w nowej butli oraz set 15ml w starej butelce - czarny korek. Myślę, że to tylko zdjęcie, a dostaniesz wersję nową z białym korkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, używał ktoś z was może preparatu SCS TITANIUM GLASS GUARD ? Opinie ma niby dobre i to wielu użytkowników jednak wydaje mi się, że jego działanie jest znikome. Zaaplikowałem go na ograniczony ( taśmami ) kawałek szyby i woda na całości szyby spływa praktycznie identycznie zarówno tam gdzie preparat jest nałożony, oraz tam gdzie go nie ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko chyba źle takie coś zaaplikować, wszystko zgodnie z zaleceniami ...

Szyba fabrycznie nówka sztuka, odklejone fabrycznie folie i od razu zaaplikowane płatkiem kosmetycznym, w odpowiedniej ilości "aby prawie powstawał biały nalot" wyczyszczone mikrofibra i tak 3 razy w kilkunastominutowych odstępach czasu. Chyba prawidłowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.