Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W 407, przy dobrze dotartym RainX kropelki startują przy 50km/h, na dachu nawet kilka km/h szybciej. Za to tylna szyba ma tak rewelacyjną tendencję do łapania syfu, że woda stoi do prawie setki:) Reasumując, koszt Rain`a jest tak znikomy że w moim przypadku, przy bardzo płaskiej szybkie, aplikacja drogich preparatów jest już dyskusyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tomek WRO, zestaw 2x15ml mi spokojnie wystarcza na cały samochód - przednia szyba 3x, tylna 2x, reszta 1x i jeszcze zostaje w buteleczce na co najmniej przednią szybę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem RainX 2 w 1 i efekt jest ok przy padającym deszczu ale po zmroku tragedia - przy światłach z przeciwka nic nie było widać, jedna mgła. Poza tym po deszczowej kilkuset kilometrowej jeździe zaczyna efekt znikać. Teraz zabezpieczę szybę Glaco soft99, zobaczymy jaka będzie różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem RainX 2 w 1 i efekt jest ok przy padającym deszczu ale po zmroku tragedia - przy światłach z przeciwka nic nie było widać, jedna mgła. Poza tym po deszczowej kilkuset kilometrowej jeździe zaczyna efekt znikać. Teraz zabezpieczę szybę Glaco soft99, zobaczymy jaka będzie różnica.

 

znaczy źle położona za gruba powłoka i nie dotarta później - stąd problemy nocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba we wszystkich produktach NW w opisie czytam "nakładać płatkiem kosmetycznym" OK. Przetestowałem kilka płatków na lustrze i zauważyłem, że nawet te "droższe" zostawiają za sobą delikatne włoski.

Przymierzam się do 4nano Premium Vision. Obawiam się co w tym przypadku ?

Czy nie ma jakiś lepszych aplikatorów ? Czy nada się np. CarPro MF Suede ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

660247 nakładać płatkiem kosmetycznym

płatkiem cieknącym ? płatkiem lekko zwilżonym ? płatkiem ledwo "musniętmym"? RainX?

Ile płatków, ile użytkowników i tyle interpretacji co do ilości preparatu na płatku. I od tej ilości zależy jaka jest efekt hydrofobowy na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
660247 nakładać płatkiem kosmetycznym

płatkiem cieknącym ? płatkiem lekko zwilżonym ? płatkiem ledwo "musniętmym"? RainX?

Ile płatków, ile użytkowników i tyle interpretacji co do ilości preparatu na płatku. I od tej ilości zależy jaka jest efekt hydrofobowy na szybie.

Jakkolwiek, jeżeli na szybie ląduje widoczna przed dotarciem, "mglista" warstwa produktu. :) W mojej ocenie przemaczanie płatka/fibry to jego marnowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Chyba we wszystkich produktach NW w opisie czytam "nakładać płatkiem kosmetycznym" OK. Przetestowałem kilka płatków na lustrze i zauważyłem, że nawet te "droższe" zostawiają za sobą delikatne włoski.

Przymierzam się do 4nano Premium Vision. Obawiam się co w tym przypadku ?

Czy nie ma jakiś lepszych aplikatorów ? Czy nada się np. CarPro MF Suede ?

Przetestowałem kilka środków i tak:

1) 4nano premium vision

- w zestawie tylko buteleczka bez kroplomierza czy jakiegokolwiek ogranicznika i leje się czasem tego dużo jak zachwieje się ręka

- skuteczność niezła ale trzeba trzeć później aby nie było smug na szybie

- skaczą wycieraczki czego nie doświadczyłem w Gyeon

 

2) Gyeon q2 view kit

- pełny zestaw z tlenkiem ceru, aplikatorem i kostką do polerki przed aplikacją

- skuteczność bdb ale cena wysoka

 

3) Autoland duża butelka z makro za 12 zł

- mam wrażenie, że to identyczny produkt jak 4nano ale jest z pompką więc aplikacja przyjemniejsza, jest go dużo więc pryskam co ~3 miesiące szklane drzwi do kabiny prysznicowej i jest mniej kłopotu z kamieniem

- skaczą wycieraczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle na temat tego, czy warto warstwować RainX'a. :) Tak się złożyło, że aplikowałem go w sierpniu w upalny dzień pod wiatą, gdzie częściowo docierały mocno grzejące promienie słoneczne. Więc szyby przednią i tylną robiłem po połowie i przestawiałem auto na odwrót, szyby boczne na jeden raz, bo zawsze któraś strona była w cieniu. No i mi niestety zabrakło produktu w trakcie, więc zostało, że jedna strona ma dwie warstwy, a druga jedną. Jutro to poprawię, bo mnie w te ulewy strasznie wkurza przejście na tylnej szybie. :)

 

Lewa strona dwie warstwy, prawa jedna:

 

kropelki1.jpg

 

Tu od środka, czyli na odwrót:

 

kropelki2.jpg

 

Zaraz ktoś pewnie napisze, że się nie przykładałem, więc śpieszę z odpowiedzią: przykładałem się i to bardzo, miejsce w miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, też udało mi się dotrzeć do takiej informacji wałkując forum.

W trakcie czytania i przeglądania tych wszystkich postów,

gdzie naczytałem się o różnych doświadczeniach i podejściu do G1,

to teraz sam nie wiem czy go kupić, czy iść w inny produkt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o tym co producenci mówią, samo wyczyszczenie szyby to za mało, musi być przygotowana powierzchnia pod powłokę - odtłuszczona etc.

W temacie środków to the best jest UGC Pro z Max Protecta, jedynie Gtech może się równać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.